Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Dánsko pustí do krajiny cudzincov, ak tam majú partnera. Chce však dôkaz o láske

Dánsko pustí do krajiny cudzincov, ak tam majú partnera. Chce však dôkaz o láske

Máš priateľa alebo priateľku v Dánsku a už sa nevieš dočkať, kedy ju zase uvidíš? Dánsko umožní obyvateľom okolitých štátov, aby prekročili hranice, ak majú v krajine partnera alebo partnerku. Má to však háčik! Vzťah musí trvať aspoň šesť mesiacov a cudzinec musí predložiť dôkaz o vzťahu – napríklad spoločné fotografie alebo romantické správy. Pravidlo zatiaľ platí pre cestujúcich z Nemecka a škandinávskych krajín. 

Reklama

Dánski predstavitelia prvýkrát od vypuknutia pandémie COVID-19 zmiernili obmedzenia týkajúce sa pohybu osôb v krajine. Zamerali sa aj na cestujúcich z iných škandinávskych krajín a Nemecka za predpokladu, že navštevujú krajinu na legitímny „účel“, uviedli v pondelok dánske úrady.

Nové nariadenie možno vyzerá ako vtip, ale podľa úradných dokumentov je to skutočne tak. Dánsko po novom umožňuje vstup pre jedného z partnerov, ak preukáže že je s osobou v Dánsku vo vzťahu najmenej šesť mesiacov.

Dôkaz o vzťahu musí osoba predložiť dánskej polícii pri vstupe do krajiny.„Môžu si so sebou napríklad vziať fotografiu alebo milostný list,“ povedal hovorca dánskej polície Allan Dalager Clausen.

Zdroj informácie: DW

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zrušte zákaz vstupu Európanom do USA, vyzýva Spojené štáty predsedníčka Európskej Komisie https://t.co/AXlV9JInsK #novinky10 hodín dozadu
Dubaj v septembri za 65€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Kréta s letenkami a 4*hotelom za 539€ https://t.co/aGMgVB29A9 #dovolenky14 hodín dozadu
9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu https://t.co/2HiP1DLbkT #cestopisy15 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky15 hodín dozadu
Wizz Air a Ryanair budú súperiť o európskych cestovateľov https://t.co/5yiHt4mM74 #novinky15 hodín dozadu
Valencia z Viedne v lete a na jeseň od 23€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky16 hodín dozadu
Božské Atény: Letenky z Viedne od 31€! https://t.co/trm11wrtkL #letenky16 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia cez formulár eHranica https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky16 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore