Nájdeš nás aj na:

Novinky

Eurowings pridá spojenia s Chorvátskom. Sústreďuje sa najmä na pobrežie

Eurowings pridá spojenia s Chorvátskom. Sústreďuje sa najmä na pobrežie

Letecká spoločnosť Eurowings rozšírila spojenia s Chorvátskom. V období od augusta do septembra by malo pribudnúť o 9 percent viac letov práve do tejto krajiny.

Reklama

Lowcostové aerolinky zo skupiny Lufthansa Group naplánovali viac letov medzi Nemeckom a Chorvátskom v septembri. Vďaka tomuto nárastu sa týždenné letecké spojenia vyšplhajú na číslo 76. Aerolinky budú obsluhovať 6 letísk v Záhrebe, Pule, Rijeke, Zadare, Splite a Dubrovníku. Lety sú naplánované tak, aby slúžili pre pasažierov, ktorí majú záujem o priame spojenie aj prestupné lety.

Najviac leteckých spojení bude smerovať do Splitu, a to z Dusseldorfu, Hamburgu, Kolína, Štuttgartu, Hannoveru a Berlína.

Zaujímavosťou je, že týchto 40 letov medzi Nemeckom a Splitom týždenne je viac, ako všetkých prevádzkovaných letov spoločnosťou Croatia Airlines zo Splitu na medzinárodnom trhu dohromady, píše Simple Flying.

Eurowings spúšťa tiež 3 linky do Dubrovníka, ktoré fungovali aj minulé leto. Spojenia budú s Dusseldorfom, Berlínom a Hamburgom.

Ďalšie pobrežné letiská, na ktoré bude Eurowings lietať, sú Rijeka, Pula a Zadar. Zdá sa, že o pevninské Chorvátsko nemajú aerolinky až taký záujem. Celkom sa stiahnu z Osijeku, lietať budú do Záhrebu zo Štuttgartu a Kolína.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore