Nájdeš nás aj na:

Novinky

Spojené arabské emiráty od dnes vydávajú víza plne zaočkovaným turistom zo všetkých krajín

Spojené arabské emiráty od pondelka 30. augusta obnovili vydávanie víz všetkým plne zaočkovaným turistom. K oznámeniu prichádza zhruba mesiac predtým, ako Dubaj otvorí pre pandémiu odložené Expo 2020.

Reklama

Akceptovanými vakcínami sú tie, ktoré schválila Svetová zdravotnícka organizácia, teda od spoločností Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson, ale aj dve čínske vakcíny od spoločností Sinopharm a Sinovac.

Rozhodnutie sa týka občanov všetkých krajín vrátane cestujúcich prichádzajúcich z krajín, na ktoré sa predtým vzťahoval zákaz. Osoby, ktoré pricestujú na turistické víza, budú musieť na letisku absolvovať povinný PCR test.

Tí, ktorí získajú turistické víza, si môžu zaregistrovať svoje očkovacie certifikáty na webovej stránke ICA alebo v aplikácii AlHosn, aby „mohli využívať rovnaké výhody“, aké majú očkovaní obyvatelia v Spojených arabských emirátoch. 

Hlavným partnerom a oficiálnou aerolinkou tohtoročného EXPO 2020 v Dubaji sú aerolinky Emirates. Pri tejto príležitosti si pripravili hneď niekoľko prekvapení. Cestujúci, ktorí poletia do Dubaja v čase od 1. októbra do 31. marca 2022 získajú bezplatnú celodennú vstupenku na spomínané EXPO. Okrem toho návštevníci Dubaja získajú za každú minútu strávenú v tejto metropole jednu Skywards míľu. Tieto míle potom možno použiť na upgrade do vyššej triedy, lepšie služby na paluby a mnoho ďalšieho.

Akciové letenky do Dubaja

Zdroj informácií: TASR/AFP

Zdroj fotiek: oficiálna webová stránka Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (10 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore