Nájdeš nás aj na:
dubaj

Ázia

Leť z metropoly východu na Blízky východ: Peckový Dubaj z Košíc za 299€

Leť z metropoly východu na Blízky východ: Peckový Dubaj z Košíc za 299€

Ak môžeme nazvať unikátnym len jedno miesto, určite by ním bol Dubaj. Rezorty, v ktorých sa budeš cítiť ako kráľ či kráľovná a nekonečné možností nákupov nie sú všetko. K najvyššej budove na svete Burj Khalifa a najväčšej fontáne pridáva tento rok Dubaj aj nové najvyššie vyhliadkové koleso, z ktoré zažiješ výhľad, ako nikdy predtým. Ak si váhal(a) nad tým, či navštíviť Dubaj tento rok – odpoveď je jasná! Áno, áno, áno. Čaká ťa totiž pohľad do budúcnosti a prehliadka udržateľnosti v rozmeroch, aké si ešte nezažil(a) na Expo Dubai 2020. Veríš, že Dubaj a Košice majú toho veľa spoločného? Okrem iného ich teraz spája aj pecková letenka za super cenu s aerolinkami LOT s jedným prestupom.

Reklama

Akciová letenka do Dubaja

 • Odkiaľ? Z Košíc do Dubaja s krátkym prestupom vo Varšave
 • S kým? Letecká spoločnosť LOT
 • Kedy? Termíny od novembra 2021 do apríla 2022
 • Čo máš v cene? Spiatočnú letenku, príručnú batožinu, palubný servis
 • Získaj zľavový kód na letenku: Kód PECKYAPPKA zadaj pri objednávke a zaplať o 10€ menej. Viac informácií nájdeš TU.

Radšej (Blízky) východ ako západ? Dubaj a Košice toho majú spoločného viac, ako si myslíš!

1. Majú impozantné budovy

V Dubaji navštív najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa

Zaži Dubaj z výšky v ikonickej Burj Khalifa. So svojimi 828 metrami a 162 poschodiami je dominantou mesta. Výhľad z tejto budovy je naozaj bezkonkurenčný.

V Košiciach navštív najväčší chrám na Slovensku Dóm svätej Alžbety

Dóm svätej Alžbety je gotickou stavbou, nie je len najväčší na Slovensku, ale je zároveň aj najvýchodnejšou gotickou katedrálou Európy. Stabvbu odštartovali v roku 1380 a dokončená bola v niekoľkých etapách až v roku 1508.

Zdroj: Shutterstock/Kutasi Xenia

2. Majú peckové múzeá

Dubajské Dubai múzeum

Pevnosť Al Fahidi, v ktorej sa Dubajské múzeum nachádza, je najstaršia budova v meste. Nájdeš tu exponáty, ktoré zaznamenávajú vývoj Dubaja ako rybárskej dediny až po globálne mesto obchodu a cestovného ruchu. Vystavujú tu tiež archeologické nálezy a mnoho iných čarovných exponátov.

Zdroj: Shutterstock/DavidNNP

Podzemné archeologické múzeum v Košiciach

A v múzeu v podzemí si už bol(a?) Toto komplexné podzemné múzeum pozostáva z pôvodných hradieb z 13. až 15. storočia, ktoré boli odhalené pri rekonštrukcii Hlavnej ulice v roku 1996. Múzeum obsahuje tiež artefakty z Dómu svätej Alžbety, pôvodný vstup do mesta a pozostatky z bývalých kanálov.

Zdroj: Shutterstock/ Milan Gonda

3. Môžeš v nich spoznať iné kultúry

Navštív mešitu v Dubaji

Mešita Jumeirah v meste je ako jediná otvorená aj pre ľudí každého náboženstva či turistov, ktorí sa chcú o nej a miestnej kultúre dozvedieť viac. Vďaka nádherným kamenným stenám a jej kultovej architektúre je často označovaná aj ako svadobná mešita. Naraz sa sem zmestí až 1200 ľudí. Ak sa chceš o mešite dozvedieť viac, organizujú sa tu 75 minútové prehliadky so sprievodcom.  

Navštív ortodoxnú synagógu v Košiciach

Na Puškinovej ulici v Košiciach sa nachádza zrekonštruovaná ortodoxná synagóga a tiež židovská škola. Navrhol ich známy košický architekt Ľudovít Oelschläger. Pre túto synagógu sú charakteristické prvky orientálnej kultúry aj moderny. V interiéri na stenách nájdeš odkazy židov, ktoých tu zhromaždili pred transportom do koncentračného tábora.

Zdroj: Shutterstock/graphia

4. Dubaj a Košice môžeš zažiť z oblakov

Let balónom v Dubaji ponad púšť

Chceš zažiť dobrodružný Dubaj? Pozri si veľkolepú dubajskú púšť z teplovzdušného balóna. Do koša sa zmestí 24 osôb. Poskytuje však dostatok pohodlia a komfortu na pohodlné sledovanie cesty. Väčšina z týchto výletov vzlieta z cesty Al Ain v blízkosti miestneho národného parku.

Let balónom v Košiciach ponad mesto

Ak chceš zažiť Košice inak, odváž sa a poď na let balónom. Troška adrenalínu a romantiky zároveň, tak nejak to v oblakoch nad Košicami vyzerá. Unikátnym zážitkom je Balónová fiesta, ktorá má v meste 20-ročnú tradíciu. Ide o podujatie, na ktorom sa stretnú viaceré balónové tímy.

Zdroj: ADS ballooning

5. No a navyše, poletíš s leteckou spoločnosťou LOT na linke Košice – Dubaj takže…

 • Letíš Boeingom 737 a k dispozícii máš zábavný systém, ktorým môžeš zabiť nudu počas letu.
Zdroj: LOT
Zdroj: LOT
 • V ekonomickej triede na dlhých letoch podáva LOT dve jedlá – prvé po štarte a druhé pred pristátím. K letenke dostaneš tiež nápoje ako kávu, čaj, vodu a džús. V ponuke je tiež víno a pivo.
 • K dispozícii je tiež menu LOT Sky Bar, ktoré si môžeš kedykoľvek zaplatiť.
LOT Economy Class
Zdroj: LOT

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

V Abu Dhabi vyrastie už tento rok najväčšie akvárium na svete. Pôvodne malo stáť v Las Vegas https://t.co/Ukc2iAz8nV #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Bergamo + výlet na Lago di Garda s letenkami, 4*hotelom a raňajkami od 259€ https://t.co/UpouzCpBcq #dovolenky2 dni dozadu
10 dôvodov, prečo je Istanbul viac ako cestovateľská povinnosť + letenky z Viedne od 99€ https://t.co/vt7ZzmIMuf #cestopisy3 dni dozadu
Slovinsko za 7 dní: čo všetko stihneš za týždeň? (kompletný itinerár a tipy na dovolenku) https://t.co/qUGxjiCYSZ #cestopisy3 dni dozadu
Zaži Benátky za peckovú cenu: letenka za 18€! https://t.co/yFCsoEXBK5 #letenky3 dni dozadu
Lacné letenky do Chorvátska! Zadar, Dubrovník a Split na jar aj leto od 40€ https://t.co/bhpVLPobjE #dovolenky3 dni dozadu
Zaži Londýn v januári: leť z Košíc alebo Bratislavy od 19€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky3 dni dozadu
Začekujte sa na romantiku. Alebo 4 dôvody, prečo je sex lepší v hoteli https://t.co/06WZQeOVtT #tipy3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Island s letenkami, 3*hotelom a celodenným výletom od 599€ https://t.co/cCMQOaGJY7 #dovolenky3 dni dozadu
Od Kostariky po Brazíliu za 8 mesiacov s batohom na chrbte (rozhovor) https://t.co/L9GKhQA6KQ #cestopisy3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore