Nájdeš nás aj na:

Ázia

Záujem o Maldivy je obrovský, Emirates tam budú lietať 4-krát denne. Do ponuky sa vrátili aj Seychely

Záujem o Maldivy je obrovský, Emirates tam budú lietať 4-krát denne. Do ponuky sa vrátili aj Seychely

Exotické Maldivy sa stali miláčikom tohtoročnej zimy. Dubajská letecká spoločnosť Emirates informovala, že z dôvodu obrovského záujmu o túto izolovanú ostrovnú destináciu navyšuje počet denných letov na štyri. S veľkou pravidelnosťou sa do ponuky Emirates vracajú aj lety na Seychely, ktoré budú prevádzkované z Dubaja denne.

Reklama

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 aj na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód „PELI380″. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

Navýšenie počtu letov prichádza tiež v čase, kedy sa Emirates rozhodli zaradiť obrovský Airbus A380 na lety z Viedne do Dubaja. Letecká spoločnosť od 1. februára navýšila frekvenciu letov na trase Viedeň – Dubaj – Viedeň. Po novom lietajú dubajské aerolinky z Viedne do Emirátov už 5-krát týždenne. Doposiaľ linka premávala vždy vo štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu, najnovšie pribudli aj pondelkové lety. S obdobnou pravidelnosťou lietajú Emirates aj z Budapešti.

Od 28. marca ponúkne letecká spoločnosť Emirates zákazníkom 28 letov týždenne na letisko Male (Maldivy) a sedem letov týždenne na letisko Mahé (Seychely). Ako uvádzajú samotné aerolinky, pridané služby uspokoja dopyt na trhu a ponúknu zákazníkom väčšiu flexibilitu, výber a možnosti pripojenia pri plánovaní svojich ciest na tieto veľkonočné sviatky.

Okrem toho Emirates aktuálne ponúkajú na Maldivy 24 letov týždenne, čo znamená, že garantované sú minimálne 3 odlety denne.

Maldivy patria medzi jednu z najbezpečnejších exotických destinácií a ich zaočkovanosť ja na vysokej úrovni – sú medzi TOP 10 najrýchlejšími krajinami na svete. Všetci cestujúci na Maldivy, s výnimkou občanov Maldív, musia predložiť negatívny výsledok testu COVID ‑ 19 PCR, ktorý sa uskutočnil do 96 hodín pred odletom. Cestujúci tiež porebujú do 24 hodín pred príchodom vyplniť online formulár. Kompletné podmienky vstupu na Maldivy TU.

S účinnosťou od 15. apríla Emirates tiež prinesú večerné lety z Viedne do Dubaja, a to vždy vo štvrtok a sobotu. Odlet z Viedne je o 22:40, prílet do Dubaja o 6:15 ráno. Zároveň sa spiatočný let z Dubaja mení vo štvrtok a v sobotu na odlet o 15.55 z Dubaja s príletom o 19.55 vo Viedni. Emirates tiež navyšujú frekvenciu z Dubaja na Maldivy (až 28 letov týždenne).

Akciové letenky Emirates na rok 2021

Zaujímavosť zo Spojených Arabských Emirátov (SAE): Emiráty už úspešne zaočkovali viac ako 1 milión obyvateľov proti COVID-19. Do konca prvého štvrťroka 2021 majú tamojšie autority v pláne zaočkovať polovicu obyvateľstva.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore