Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už lietajú z Viedne do Dubaja na Airbuse A380 šesťkrát týždenne!

Emirates už lietajú z Viedne do Dubaja na Airbuse A380 šesťkrát týždenne!

Najväčším osobným lietadlom na svete a vo veľkom štýle. Tak možno najnovšie cestovať z Viedne do Dubaja na krídlach Emirates. Dubajské aerolinky od 25. marca do 31. mája 2021. Letecká spoločnosť sa pre veľký záujem o linku Viedeň – Dubaj rozhodla zaradiť supermoderný a dvojpodlažný Airbus A380 nielen počas Veľkonočných sviatkov. Letecký obor premáva do Dubaja už šesťkrát týždenne.

Reklama

Dobrou správou je, že dva lety zo šiestich sú nočné s veľmi dobrými prestupmi a príletmi do Dubaja. Do Dubaja letíš večer (22:40) a pristaneš skoro ráno (6:15) – máš tým pádom k dispozícii plný deň. Pri odlete z Dubaja letíš až poobede (15:55), dovtedy dovolenkuješ na pláži. Vo Viedni si späť o 19.55.

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód „PELI380″. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

Doubledecker vo farbách Emirates sa na viedenskom letisku Schwechat opäť objaví na linke do Dubaja v čase od 25. marca do 31. mája 2021. Od 1. júna ho potom vystrieda „tripleseven“, teda obľúbený Boeing 777, ktorý bude do Dubaja lietať denne. „Sme radi, že môžeme opäť prevádzkovať Airbus A380 na trase z Viedne do Dubaja. Lietadlo je mimoriadne obľúbené a cestujúcim ponúka množstvo vymožeností,“ uviedol Martin Gross, riaditeľ rakúskej pobočky Emirates.

Emirates lietali s Airbusom A380 z Viedne už od roku 2016. Minulý rok tieto stroje z dôvodu koronakrízy spočiatku uzemnili takmer všetky letecké spoločnosti a na istý čas vypadli aj z ponuky viedenského letiska. Emirates ich napokon opäť začali zaraďovať na pravidelné spojenia po celom svete a už toto leto ich prevádzku obnovia na takmer dvadsiatich linkách.

Letecká spoločnosť Emirates od 1. februára tiež navýšila frekvenciu letov na trase Viedeň – Dubaj – Viedeň a od marca lietajú dubajské aerolinky z Viedne do Emirátov už 6-krát týždenne.

Akciové letenky Emirates na rok 2021

Prečo sa oplatí letieť do Dubaja z Viedne A380

Je to výborná správa pre všetkých, ktorí obľubujú viac priestoru v lietadle, súkromnú TV obrazovku s kvalitným multimediálnym zábavným systémom a fascinuje ich možnosť letieť najväčším osobným lietadlom na svete so špičkovým personálom a prvotriednymi službami.

Airbus A380 od Emirates je špecifický tým, čo všetko klientom ponúka v jednotlivých triedach. Je to totiž úplne iný zážitok, ako letieť bežným dopravným lietadlom.

Vo first class majú cestujúci vlastnú kajutu, luxusnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a tiež bar plný exkluzívneho pitia. Na letisko Viedeň môžu tiež využiť odvoz limuzínou (pozn. redakcie: limuzína je dostupná pre cestujúcich nachádzajúcich sa najviac 50km od Schwechatu).

Cestujúci sa však bude cítiť ako V.I.P. hosť aj v biznis triede. Tam ho okrem odvozu na letisko limuzínou čaká na palube skutočne výnimočná gastronómia, široká ponuka nápojov, niekoľko chodové menu a široké sedadlá s veľkým priestorom na nohy, ktoré možno kedykoľvek zmeniť na plnohodnotnú posteľ.

Ekonomická trieda v Airbuse A380 sľubuje tiež komfortné sedačky, výborné jedlo, pitie a šikovný 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak možno sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy.

Emirates má v súčasnosti vo svojej flotile 115 lietadiel Airbus A380, z toho ďalších sedem má byť ešte dodaných. Pretože A380 tvorí polovicu flotily Emirates, ťažko by sa jej podarilo obnoviť kapacitu bez použitia niektorých lietadiel. Letecká spoločnosť aktuálne využíva 19 z celkového počtu doubledeckrov v jej flotile.

Zaujímavosť zo Spojených Arabských Emirátov (SAE): Emiráty už úspešne zaočkovali viac ako 1 milión obyvateľov proti COVID-19. Do konca prvého štvrťroka 2021 majú tamojšie autority v pláne zaočkovať polovicu obyvateľstva.

Užitočné informácie k ceste do Dubaja

 • Od cestujúcich prilietajúcich z Viedne sa vyžaduje, aby preukázali negatívny PCR test vykonaný najneskôr 96 hodín pred odletom – test je vyžadovaný od cestujúcich starších ako 12 rokov – pozri KOMPLETNÉ PODMIENKY VSTUPU DO DUBAJA
 • Všetky obchody, reštaurácie a turistické atrakcie zostávajú v Dubaji otvorené. Dodržiavajú sa odporúčané bezpečnostné a hygienické opatrenia.
 • Tranzit v Rakúsku: Slovenskí občania majú povolený tranzit do Viedne bez akýchkoľvek obmedzení, musia však predložiť doklad o svojej bezprostrednej ďalšej ceste na Slovensko (napr. lístok na autobus, vlak či potvrenie o odvoze). Po príchode na Slovensko je nutná registrácia na korona.gov.sk/ehranica, minimálne 5 dní domáca izolácia a následny bezplatný test na COVID hradený štátom.

Emirates ako prvá letecká spoločnosť na svete ponúkla ešte v júli tohto roku všetkým svojim cestujúcim poistenie pre prípad ochorenia COVID-19, a to úplne zadarmo. Poistenie nie je potrebné vybavovať, poistnou zmluvou bola samotná letenka. Aerolinky pridali ďalšie poistenie na všetky rezervácie od 1. decembra, pokrýva omnoho viac rizík a ku klientovi je ešte štedrejšie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (4 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore