Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates sa vracajú na nebo ešte v máji. Spustia lety do 9 destinácií

Emirates sa vracajú na nebo ešte v máji. Spustia lety do 9 destinácií

Dubajské aerolinky Emirates obnovia komerčnú prevádzku do deviatich destinácií po celom svete. Stane sa tak už štvrtok 21. mája.

Reklama

Letecká spoločnosť tak začne postupne rozbiehať uzemnené lietadlá. Posledné týždne prevádzkovala len jednosmerné lety z Dubaja do zahraničia. Aerolinky sa od marca zameriavali viac-menej len na repatriáciu občanov Emirátov a cargo.

Obnovené linky Emirates od 21. mája:

 • Londýn (Heathrow)
 • Frankfurt
 • Paríž
 • Milán
 • Madrid
 • Chicago
 • Toronte
 • Sydney
 • Melbourne

Meranie teploty, rúška a hygienické rukavice

Nové bezpečnostné pravidlá, ktorých cieľom je zamedziť šírenie koronavírusu už budú bežnou súčasťou lietania po celom svete. Emirates nie sú výnimkou, napokon boli prví, ktorí priamo na letisko v Dubaji začali testovať na COVID-19.

Testy však nebudú bežnou procedúrou pri štandardnej prevádzke. Kontrolovať sa bude len telesná teplota cestujúcich, rúška a hygienické rukavice budú povinné tak pre zamestnancov Emirates, ako aj pre cestujúcich. Na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi jednotlivými cestujúcimi budú na letisku v Dubaji slúžiť špeciálne značky.

Na palube podľa nových pravidiel

Na palubu lietadla si možno vziať len základné veci, laptop, kabelku, kufrík či detské predmety, klasická príručná batožina ide z dôvodu bezpečnostných opatrení do podpalubia. Časopisy a tlačené materiály taktiež nebudú počas aktuálnej situácie k dispozícii.

Všetky kabíny aeroliniek Emirates sú vybavené modernými vzduchovými filtrami HEPA, ktoré odstraňujú 99,97% vírusov a odstraňujú prach, alergény a baktérie zo vzduchu v kabíne pre zdravšie a bezpečnejšie palubné prostredie. Po pristátí v Dubaji prejde každé lietadlo novými procesmi čistenia a dezinfekcie, aby sa zaistila dostatočná hygiena.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Varené víno má blahodárne účinky. Čo tak sa v ňom okúpať? https://t.co/hvIUEGK7a1 #novinky47 minút dozadu
5 dôvodov, prečo je Balaton našou obľúbenou destináciou + pobyty na rok 2021 od 70€ https://t.co/w9ojt47eKW #dovolenky2 hodiny dozadu
Lyžovačka v Európe: ktoré krajiny otvárajú lyžiarske strediská a ktoré nie? https://t.co/sWSoMO4dev #dovolenky4 hodiny dozadu
Chýbajú ti pochúťky na palube? Finnair predáva svoje jedlá v supermarkete https://t.co/TWCyWb9YId #novinky4 hodiny dozadu
Negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine. Kde ho získam? https://t.co/3oPSCPoAsc #novinky4 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky5 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky5 hodiny dozadu
Rakúsko plánuje počas Vianoc sprísniť pravidlá vstupu do krajiny https://t.co/ypQpxY7pkU #novinky5 hodiny dozadu
EasyJet mení pravidlá. Na palubu sa už veľké kufre bez príplatku nedostanú https://t.co/qMzdYIL4Ue #novinky23 hodiny dozadu
Kde sa cudzincom žije najlepšie? Hodnotili bývanie aj prácu https://t.co/05gc4bRYEC #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore