Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Záujem o Premium Economy je obrovský. Sme šokovaní, tvrdí generálny riaditeľ Emirates

Záujem o Premium Economy je obrovský. Sme šokovaní, tvrdí generálny riaditeľ Emirates

Dubajské aerolinky Emirates síce priniesli koncept prémiovej ekonomickej triedy neskôr ako ostatné spoločnosti, záujem o takéto lietanie je však obrovský. Potvrdil to generálny riaditeľ aeroliniek Tim Clarka. Za prvých pár mesiacov fungovania sú podľa Clarka všetky sedadlá v Premium Economy od Emirates zaplnené.

Reklama

„Dopyt po sedadlách nás úplne šokoval.“ Ľudia sa podľa prezidenta Emirates dožadovali, aby sa do nich za každú cenu dostali, uviedol v stredu počas online fóra CAPA Live.

Prémiová ekonomická trieda Emirates je k dispozícii na najnovšom modeli A380, ktorý si spoločnosť prevzala od Airubus len pred nedávnom. Emirates plánujú nainštalovať kabínu prémiovej ekonomickej triedy v šiestich dvojpodlažných Airbusoch. Sedadlá sa však údajne objavia aj v pripravovanom Boeingu 777X, ktorý má do flotily Emirates doraziť o niekoľko rokov. Uvažuje sa tiež aj o „dovybavení“ tejto novinky už do existujúcej flotily A380.

Emirates spočiatku poslali svoje najnovšie lietadlo Airbus A380 s vynovenou kabínou a novou prémiovou ekonomickou triedou na linku do Londýna-Heathrow. Aktuálne je toto spojenie prerušené z dôvodu šírenia novej mutácie koronavírusu.

Tak ako sa očakávalo, spoločnosť Emirates sa v prípade Premium Economy rozhodla pre usporiadanie sedadiel 2-4-2. Časť, kde budú sedadlá prémiovej ekonomickej triedy tak poskytuje 56 miest na sedenie. Každé sedadlo ponúkne výrazne viac priestoru pre cestujúceho – až 40 palcov od jedného sedadla k ďalšiemu na dĺžku, samotné sedenie má 19,5 palca na šírku. Sedenie je možné sklopiť o osem palcov a na komforte výrazne pridáva aj vyklápateľná opierka na nohy.

Nová kabína prémiovej ekonomickej triedy je umiestnená v prednej časti dolnej paluby Airbusu A380. Má dve vyhradené toalety pre 56 cestujúcich.

Letenky do Premium Economy sa zatiaľ nepredávajú

Emirates tiež nedávno oznámili, že zatiaľ nebudú predávať letenky do prémiovej ekonomickej triedy, ľudí do tejto časti „upgradnú“ podľa vlastného uváženia. Emirates chcú letenky do prémiovej ekonomickej triedy predávať až v momente, keď bude letový plán nového Airbusu A380 pevný. Nové lietadlo bude totiž zo začiatku lietať na viacerých linkách po svete. Výmena lietadla na poslednú chvíľu by mohla viesť k problémom s umiestnením týchto cestujúcich do nového lietadla. Všetky ostatné časti lietadla sú k dispozícii na rezerváciu.

Zatiaľ čo drvivá väčšina leteckých spoločností v roku 2020 uzemnila všetky svoje dvojpodlažné stroje Airbus A380, Emirates ich postupne vracajú na nebo. Dubajské aerolinky majú v súčasnosti vo svojej flotile 115 lietadiel Airbus A380, z toho ďalších sedem má byť ešte dodaných. Pretože A380 tvorí polovicu flotily Emirates, ťažko by sa jej podarilo obnoviť kapacitu bez použitia niektorých lietadiel. Letecká spoločnosť aktuálne využíva 19 z celkového počtu doubledeckrov v jej flotile.

Na ktorej linke môžem vidieť a zažiť Airbus A380?

Dubajské aerolínie opätovne zaradili model A380 do prevádzky od polovice júla, pričom prvými destináciami, ktoré gigant obsluhoval, boli Londýn a Paríž. Počas niekoľkých týždňov znovu vzlietlo celkovo 12 dvojpodlažných Airbusov.

Model A380 sa pod značkou Emirates po vypuknutí koronakrízy vrátil už na linky do Káhiry, Paríža, Londýna (Heathrow), Manchestru, Kantonu, Ammánu, Sydney či Moskvy.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore