Nájdeš nás aj na:
emirates lietadlo

Koronavírus

Emirates nechajú lietať Airbus A380 ešte minimálne 15 rokov

Emirates nechajú lietať Airbus A380 ešte minimálne 15 rokov

Koronavírus začiatkom roka zmrazil leteckú dopravu a postaral sa tiež o to, že množstvo aeroliniek začalo vyraďovať najväčšie dopravné lietadlá zo svojej flotily. Urobili tak napríklad Qatar Airways, Air France, British Airways a mnohí ďalší. Emirates sa však k tomuto trendu nepridáva, jeho dvojpodlažné Airbusy A380 sa postupne vracajú na nebo a lietať budú ešte dlhé roky, potvrdil to prezident Emirates Tim Clark.

Reklama

Airbusy A380 chcú Emirates udržať v prevádzke ešte minimálne pätnásť rokov, píše SimpleFlying.

Na lietajúcom double-deckeri Emirates sa aj v čase koronakrízy možno už teraz dostať z Dubaja do viacerých detinácií ako Paríž, Londýn či Moskva.

Emirates pred koronakrízou prevádzkovali najväčšiu flotilu A380 na svete. Celkovo majú k dispozícii 115 modelov lietadiel A380 a čakajú na ďalších osem z výroby. Airbus plánuje výrobu modelov A380 zastaviť v roku 2021.

Akciové letenky Emirates

Zdroj foto: Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore