Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Prečo je Egypt medzi Slovákmi taký obľúbený?

Prečo je Egypt medzi Slovákmi taký obľúbený?

Priamy let, špičkové all-inclusive služby, výborné ceny a keď k tomu pridáte ešte 100% záruku výborného počasia, máte „dovolenkového chrobáka“ v hlave. Egypt je celoročná destinácia a aj tento rok patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové ciele Slovákov. Hotelových rezortov je tu neúrekom a zo širokej ponuky si vyberie každý. Ak sa vám z tých bohatých švédskych stolov už točí hlava, vybehnite na dlhú, piesočnatú pláž, ľahnite si pod slnečník a užívajte si nekonečné teplo a vôňu mora. Egypt je magická kombinácia zelených oáz, dávnej histórie a nekonečných dún Arabskej púšte. Tak ako miestni milujú a uctievajú svoju rieku, rovnako si vážia aj turistov. A preto sú brehy Červeného mora a Egypt exkluzívnou dovolenkovou destináciou, ktorá naplní aj najnáročnejšie očakávania.

Hurghada

Z niekdajšej malej rybárskej dediny na brehu Červeného mora sa stalo jedno z najviac vyhľadávaných dovolenkových destinácií slovenského cestovateľa. A nie náhodou, za posledné roky sa Hurghada premenila na pulzujúce letovisko pod horúcim egyptským nebom plné luxusných hotelov s výbornými službami a počasím celý rok a to všetko za super ceny.

 ✔ potápanie sa ✔ šnorchlovanie  koralové útesy  exkluzívne rezorty

Reklama

All inclusive pobyt v 5* hoteli Grand Resort

už od 339 eur na osobu

V cene letenka zo slovenských miest, batožina, all inclusive, delegát

All inclusive v 5* hoteli Grand Resort PREJSŤ NA PONUKU

Sinajský poloostrov

Geografia síce káže, že Sinajský poloostrov patrí k Ázii, svojím duchom a kultúrou vás hneď presvedčí, že patrí k Egyptu. Patrí k jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Výlet si môžete spraviť k nádherným oázam a pláže špičkových rezortov lemuje dlhý koralový útes. Pripravte sa na to, že dovolenku strávite s potápačskými okuliarmi na nose, pretože podmorský svet si tu pre vás prichystal naozaj prvotriedne divadlo. V letovisku Sharm el Sheikh si užijete prechádzky po živej promenáde a nakúpite tie najlepšie suveníry. Čerešnička na torte? Dovolenkári smerujúci na Sinaj majú bezplatné víza.

✔ šnorchlovanie  bezplatné víza  krásne oázy  obľúbené rezorty

All inclusive pobyt v 4* hoteli Sharm Plaza Hotel

už od 384 eur na osobu

V cene letenka z Bratislavy alebo Budapešti, batožina, all inclusive, transfer

All inclusive v 4* hoteli Sharm Plaza Hotel PREJSŤ NA PONUKU

All inclusive pobyt v 4* hoteli Ghazala Gardens

už od 419 eur na osobu

V cene letenka z Bratislavy alebo Budapešti, batožina, all inclusive, transfer

All inclusive v 4* hoteli Ghazala Gardens PREJSŤ NA PONUKU

Marsa Alam

„Dovolenkovali sme v Marsa Alam.“ Túto vetu počuť od dovolenkárov čoraz častejšie. Marsa Alam nájdete na mape kúsok južnejšie od Hurghady, a preto ani tu výborné počasie nikoho neprekvapí. Ak chcete utiecť pred davmi turistov, Marsa Alam je výborný nápad. Opáľte sa do zlatista pod egyptským slnkom, potápajte sa v krištáľovo čistých vodách Červeného mora a s troška šťastím sa pod hladinou stretnete aj s morskými korytnačkami.

✔ plávanie s delfínmi  morské korytnačky  šnorchlovanie  púštne safari

All inclusive pobyt v 4+* hoteli Port Ghalib

už od 367 eur na osobu

V cene letenka z Bratislavy alebo Viedne, batožina, all inclusive, delegát

All inclusive v 4* hoteli Port Ghalib PREJSŤ NA PONUKU

Makadi Bay

Makadi Bay je letovisko vzdialené len 30 kilometrov južne od Hurghady. Letovisko tvoria exkluzívne luxusné hotelové komplexy, pričom okrem nich a ich skvelých služieb tu nájdete aj nákupnú pasáž s obchodmi a reštauráciami. Hneď za poslednými domami letoviska Makadi Bay sa začína Arabská púšť. Makadi Bay sa pýši aj najkrajšími koralovými útesmi v Egypte, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsených potápačov.

 ✔ potápanie sa  púštne výlety  delfíny  jazda na ťave  nákupy  aquapark

All inclusive pobyt v 5* hoteli Sunwing Waterworld Makadi

už od 429 eur na osobu

V cene letenka zo slovenských miest alebo Viedne, batožina, all inclusive, delegát

All inclusive v 5* hoteli Sunwing Waterworld Makadi PREJSŤ NA PONUKU

Teplota mora

Vody Červeného mora dosahujú v letných mesiacoch v priemere 26 stupňov Celzia. Ak vám bude v mori príliš horúco, osviežite sa v niektorom z mnohých bazénov hotela.

Teplota vzduchu

Priemerné denné teploty dosahujú 34 stupňov Celzia alebo aj viac. Bojíte sa, že vám dovolenku prekazí búrka? To je v Egypte veľmi málo pravdepodobné.

Turistické víza Egypt

Slovenskí občania cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré si môžu za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade, Káhire alebo Sharm el Sheikhu. Podmienkou udelenia víza je platný cestovný pas po návrate najmenej 6 mesiacov. Víza možno zabezpečiť ihneď po prílete na letisko.

Nenašli ste tú pravú dovolenku?

Pozrite si tisícky ponúk od slovenských a rakúskych CK

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Cestovanie do Dubaja: Emiráty vyžadujú dva testy. Jeden pred cestou a druhý ihneď po prílete https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky8 hodiny dozadu
Luxusný ostrov „Friendsgiving“ prenajmú skupinke priateľov na Deň ďakyvzdania za 50€ https://t.co/g1pF5uD1pe #novinky11 hodiny dozadu
Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety a čoskoro otvorí aj Machu Picchu https://t.co/urZeTeQcTb #novinky12 hodiny dozadu
Kanada poľavuje karanténu. Niektorí prichádzajúci môžu podstúpiť aj test https://t.co/01TyFWDP8c #novinky12 hodiny dozadu
Emirates už ponúkajú pri niektorých letoch plne biometrický a bezkontaktný check-in https://t.co/N7VsZoxh1s #novinky13 hodiny dozadu
Letisko Viedeň a Austrian Airlines už ponúkajú bezplatné antigénové testy na prvej linke https://t.co/gYOAbZ9qGc #novinky13 hodiny dozadu
Kajmanské ostrovy otvárajú brány digitálnym nomádom https://t.co/sijilLnkW1 #novinky13 hodiny dozadu
Nová linka Ryanair odvčera spája Košice s Liverpoolom https://t.co/kShTFnF81k #novinky13 hodiny dozadu
Slovensko sprísni režim na hraniciach s Ukrajinou https://t.co/3paj0Gz37v #novinky14 hodiny dozadu
Veľká Británia zakáže vstup tým občanom EÚ, ktorí boli odsúdení na viac ako ročný trest väzenia https://t.co/eWWf5mRN5c #novinky14 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore