Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Egypt už umožňuje testovanie aj na letiskách, vízová povinnosť je zrušená do 31. októbra

Egypt už umožňuje testovanie aj na letiskách, vízová povinnosť je zrušená do 31. októbra

Egypt od septembra povolil vstup do krajiny len s negatívnym testom na koronavírus. Najnovšie Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire informuje, že vykonávanie PCR-testu pred vstupom do Egypta je pre cestujúcich k dispozícii už aj priamo na letiskách v Šarm el-Šajchu, Hurgáde, Marsa Matrouh, Marsa Alam a Tabe za poplatok 30 USD.

Reklama

Ak chcete test stihnúť pohodlne a v predstihu, odporúčame vám objednať sa cez Pelikán a absolvovať ho najneskôr 72 hodín pred odletom do Egypta.

Ak si test necháte urobiť až na mieste, musíte absolvovať karanténu v krajine do obdržania negatívneho výsledku PCR-testu.

Egypt od 1. júla otvoril niektoré pobrežné letoviská, obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné pamiatky vrátane pyramíd v Gíze. Turistom sa už postupne otvorili oblasti, ktoré sú najmenej zasiahnuté pandémiou koronavírusu – najmä provincie pri Červenom mori, ako aj prístavné mesto Marsá Matrúh.

Africká krajina chce ľudí motivovať k dovolenke aj dočasným zrušením víz a lacnejšími vstupmi do pamiatok.

Egypt zatiaľ náš krízový štáb neoznačil za bezpečnú krajinu, po návrate je teda potrebné absolvovať test a domácu izoláciu aj na Slovensku.

Egypt ruší víza do 31. októbra

S cieľom podporiť fungovanie cestovného ruchu a obnoviť turistické aktivity v nadchádzajúcom období sa Egyptská vláda rozhodla oslobodiť turistov cestujúcich do Egypta prostredníctvom priamych letov od vízových poplatkov.

Toto rozhodnutie bolo prijaté 10.6.2020 počas videokonferenčného stretnutia pod vedením predsedu vlády Moustafu Madboulyho, v ktorom sa stanovuje, že turisti sú od týchto poplatkov oslobodení do 31. októbra.

Lacnejšie vstupy do pamiatok

V rámci podpory cestovného ruchu v Hornom Egypte prijali rozhodnutie o znížení vstupného do všetkých kultúrnych a historických pamiatok. Objavovanie starej egyptskej histórie na fascinujúcej delte Nílu sa tak stáva ešte lákavejšie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Cestovanie do Dubaja: Emiráty vyžadujú dva testy. Jeden pred cestou a druhý ihneď po prílete https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky8 hodiny dozadu
Luxusný ostrov „Friendsgiving“ prenajmú skupinke priateľov na Deň ďakyvzdania za 50€ https://t.co/g1pF5uD1pe #novinky11 hodiny dozadu
Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety a čoskoro otvorí aj Machu Picchu https://t.co/urZeTeQcTb #novinky12 hodiny dozadu
Kanada poľavuje karanténu. Niektorí prichádzajúci môžu podstúpiť aj test https://t.co/01TyFWDP8c #novinky13 hodiny dozadu
Emirates už ponúkajú pri niektorých letoch plne biometrický a bezkontaktný check-in https://t.co/N7VsZoxh1s #novinky13 hodiny dozadu
Letisko Viedeň a Austrian Airlines už ponúkajú bezplatné antigénové testy na prvej linke https://t.co/gYOAbZ9qGc #novinky13 hodiny dozadu
Kajmanské ostrovy otvárajú brány digitálnym nomádom https://t.co/sijilLnkW1 #novinky14 hodiny dozadu
Nová linka Ryanair odvčera spája Košice s Liverpoolom https://t.co/kShTFnF81k #novinky14 hodiny dozadu
Slovensko sprísni režim na hraniciach s Ukrajinou https://t.co/3paj0Gz37v #novinky14 hodiny dozadu
Veľká Británia zakáže vstup tým občanom EÚ, ktorí boli odsúdení na viac ako ročný trest väzenia https://t.co/eWWf5mRN5c #novinky14 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore