Nájdeš nás aj na:

Afrika

Tanzánia mení pravidlá vstupu: Potrebný je PCR test. Turisti z krajín s novými mutáciami majú povinnú karanténu

Tanzánia mení pravidlá vstupu: Potrebný je PCR test. Turisti z krajín s novými mutáciami majú povinnú karanténu

Tanzánia mení pravidlá vstupu pre zahraničných turistov. Všetci prichádzajúci návštevníci sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín. Povinnosťou je tiež vyplniť formulár a niektoré krajiny sa musia po príchode podrobiť karanténe.

Reklama

Tanzánijská vláda obnovila medzinárodnú leteckú osobnú prepravu, ako aj vstup občanov z tretích krajín na jej územie. Platia však určité reštrikcie.

Všetky osoby prilietajúce do krajiny však budú podrobené dôkladnému skríningu na ochorenie COVID-19. Cestujúci sú povinní si v rámci 24 hodín pred príchodom do krajiny vyplniť registračný formulár. Po príchode bude každému meraná telesná teplota. Povinnosťou je tiež mať zdravotné poistenie, ktoré pokrýva celú dobu pobytu v Tanzánii.

Cestujúci prichádzajúci z tzv. vysoko-rizikových krajín sa musia podrobiť antigénovému testu po príchode. Ten stoji 25 dolárov. Antigénový test musia podstúpiť aj pasažieri, ktorí počas cestu tranzitujú v inej krajine, pokiaľ tranzit trval viac ako 72 hodín. Cestujúci z krajín, kde sa vyskytli nové mutácie, teda Južná Afrika, Veľká Británia, Brazália, Japonsko a India musia okrem antigénového testu podstpúiť 14-dňovú karanténu. Lety z Indie do a z Tanzánie sú do odvolania zakázané.

Ak turisti potrebujú test pred odletom späť domov, môžu sa online zaregistrovať na PCR alebo antigénový test, ktorý bude vykonaný v Stone Town.

Cestujúca verejnosť je naďalej povinná dodržiavať hygienické odporúčania v podobe nosenia rúšok, pravidelného umývania a dezinfekcie rúk a dodržiavanie spoločenského odstupu na verejnosti. 

Akciové letenky na Zanzibar

Zdroj: Denník N, ČTK


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore