Nájdeš nás aj na:

Novinky

Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete

Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete

Nová Palmová fontána na umelom palmovom ostrove Palm Jumeirah v Dubaji je najväčšou fontánou na svete. Rozlieha sa na 1 336 metrov štvorcových, má 3 tisíc LED svetielok a 7 500 trysok.

Reklama

Fontána dokáže vystreľovať vodu do výšky 105 metrov. Nová atrakcia používa morskú vodu, takže nepotrebuje filtračný systém. Oddelenie námorníctva, ktoré sa špecializuje nielen na podmorský život ale aj životné prostredie, zabezpečilo, aby fontána fungovala na udržateľnom spôsobe, uvádza Euronews.

„Fontána je ukážkou majstrovského diela,“ povedal Shaddy Gaad, obchodný riaditeľ Guinnessovej knihy rekordov. Palmová fontána bude otvorená po celý rok a je naprogramovaná na 20 rôznych predstavení, zosynchronizovaná s rôznymi udobnými štýlmi od popu, klasickej až po arabskú hudbu.

Predstavenia budú prebiehať od západu slnka do polnoci každý deň v 30-minútovom intervale.

Lacné letenky do Dubaja

Dubaj je jediný emirát otvorený turistom bez nutnosti karantény. Pred odletom je treba prísť už do Viedne s negatívnym PCR testom, neskôr vás otestujú zdarma na Dubajskom letisku po prílete. Potom si už len užívate dovolenku, po návrate využijete bezproblémový tranzit na Slovensko avšak je povinnosť ísť do izolácie, na 5. deň sa následne prihlásite na test.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore