Nájdeš nás aj na:

Ázia

Rodinná dovolenka v Dubaji: uži si zábavu s deťmi (tipy na atrakcie a aktivity)

Zaži nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou v meste luxusu, ktorý je dostupný každému a dychberúcich atrakcií. Objavuj miesta, ktoré sú ako stvorené pre rodinné dobrodružstvá, od okúzľujúcich pláží po vzrušujúce zábavné parky. Či už hľadáš zábavu v aquaparkoch, plánuješ navštíviť kultúrne pamiatky a spoznať mesto alebo jednoducho chceš zažiť pohodu na slnečných plážach, prídeš si tu na svoje. Dubaj ponúka nespočetné možnosti, vďaka ktorým okúsiš čaro perly arabských emirátov. V tomto článku ti prinášame TOP rodinné atrakcie v Dubaji. Lístky na väčšinu atrakcií vám vie zabezpečiť Pelikán. V prípade záujmu nám napíšte na [email protected].

Reklama

Zažite všetky TOP miesta Dubaja za 1 deň so slovenskou sprievodkyňou a transferom

Vieš, ako si užiješ to najlepšie z Dubaja bez starostí, hladko a zaručene nevynecháš žiadne must-see miesta? S peckovým výletom od Pelikána so slovenskou sprievodkyňou, ktorá Dubaj pozná ako svoje topánky. Veľkou výhodou pri výlete s deťmi je, že v cene pobytu je zahrnutý aj transfer na všetky miesta v itinerári. Vyber si z našej ponuky poznávacích prehliadok v Dubaji.

Čo prehliadka obsahuje?

 • vyzdvihnutie sprievodkyňou na hoteli
 • transfer (v rámci skupiny) z miesta na miesto počas celého výletu výletu
 • odborné sprievodcovské služby v slovenskom jazyku
 • návštevu všetkých hlavných atrakcií vhodných aj pre deti za jeden deň

Tipy na TOP miesta

Dubai Fountain

Prebuď svoje zmysly s ohromujúcim divadlom vody, svetla a hudby v srdci Dubaja. Táto vodná šou vystrekuje vodu až do výšky 150 metrov a je skutočným klenotom a symbolom dynamického ducha mesta. Nachádza sa na jazere Burj Khalifa a je majstrovským dielom techniky a umenia, kde sa každý tanečný pohyb vody dokonale spája s melódiami, od klasických arabských piesní až po svetové hity.

Keď sa zotmie, fontána sa premení na žiarivé plátno farebných svetiel a laserov. Zaži túto fascinujúcu atrakciu, ktorá je nielen vizuálnym, ale aj emocionálnym zážitkom, spájajúcim krásu a inováciu, ktoré sú charakteristické pre Dubaj.

Burj Khalifa

Uži si s rodinou najvyšší mrakodrap sveta. Burj Khalifa je jednoznačne najväčšou dominantou metropoly. Tie najkrajšie zážitky si odnesieš z jeho najvyšších poschodí. Za dobrého počasia sa ti zo 124. poschodia ponúkne neuveriteľný výhľad. Komu by snáď bolo málo, ten sa môže vydať do Top Sky Lounge na 148. poschodí.

Keď vstúpiš do vnútra, výťah ťa rýchlosťou blesku zavedie na výhliadkové plošiny, odkiaľ sa ti naskytne dychberúci pohľad na mestský horizont a púšť. Burj Khalifa je označovaná aj ako prvé vertikálne mesto a patrí medzi novodobé divy sveta. Jej nadčasový dizajn a výška 828 metrov mali za úlohu zviditeľniť Dubaj ako mesto superlatívov. 

burj khalifa dubaj

Global Village

Global Village v Dubaji je skutočnou perličkou kultúrnej diverzity a zábavy, miestom, kde sa stretáva celý svet. Tento jedinečný park, rozprestierajúci sa v obrovskom areáli, ponúka návštevníkom neopakovateľnú cestu okolo sveta v priebehu jediného dňa. Prejdi sa uličkami, kde sa každá chodba mení na novú krajinu, a objav s rodinkou autentické remeselné výrobky, tradičné jedlá a kultúrne predstavenia z viac ako 90 rôznych krajín.

Od fascinujúcich indických bazárov po talianske kaviarne. S bohatým programom živých predstavení, hudobných koncertov a zábavných atrakcií je Global Village ideálnym miestom pre rodiny túžiacich po objavovaní a zábave. Nezabudni si vychutnať úchvatný ohňostroj, ktorý osvetľuje oblohu nad Dubajom, a nechaj sa uniesť čarom tohto neskutočného miesta, kde sa stretáva celý svet.

global village fontana

Kite beach

Kite Beach v Dubaji je skutočným rajom pre milovníkov mora, slnka a pohody a zároveň ideálnym miestom pre rodiny, ktoré hľadajú dokonalú kombináciu relaxu a zábavy. Táto pláž sa pýši jemným bielym pieskom a krištáľovo čistým morom, čo z nej robí perfektné miesto na odpočinok. Kite Beach ponúka aktivity pre všetky vekové kategórie.

Deti sa môžu vyšantiť na ihriskách alebo si vyskúšať rôzne vodné športy, ako sú paddleboarding alebo jazda na kajaku. Pre tých odvážnejších, je tu možnosť vyskúšať si kiteboarding pod dohľadom skúsených inštruktorov. Okrem toho, na Kite Beach nájdeš množstvo rodinných reštaurácií a kaviarní s výhľadom na more, kde si môžeš vychutnať čerstvé jedlá a drinky.

kite beach a panorama mesta

Jumeirah beach

Jumeirah Beach, perla Dubaja, je ideálnym miestom pre rodinné výlety, kde sa snúbi relax s nekonečnými možnosťami zábavy. Táto slávna pláž s jemným zlatým pieskom a tyrkysovými vodami Perzského zálivu je ako stvorená pre relax a zábavu, dni plné slnka a radosti. Deti aj dospelí sa tu môžu tešiť na širokú škálu aktivít – od stavania hradov na pláži až po vodné športy ako je plachtenie a windsurfing.

Areál je vybavený všetkým, čo rodina potrebuje pre pohodlný deň na pláži, vrátane spŕch, šatní a stravovania. Jumeirah Beach je taktiež známa detskými ihriskami a piknikovými zónami. Nech už hľadáš pokojný deň na pláži alebo vzrušujúce dobrodružstvo, Jumeirah Beach je dokonalým miestom pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

jumeirah beach dubaj

Za dobrodružstvom:

Púštne safari

Púštne safari alebo Desert Safari v Dubaji je neobyčajné rodinné dobrodružstvo, ktoré ponúka mix kultúry, zábavy a prírodných krás. Tvoja expedícia začína pohodlným vyzdvihnutím z ubytovania v jeepoch 4×4, pripravených na jazdu cez nekonečné piesočné duny. Táto jazda, podobná horskej dráhe, je nielen bezpečná, ale aj nezabudnuteľne vzrušujúca pre deti i dospelých.

Po adrenalínovom zážitku si môžeš s rodinou s rodinou vychutnať západ slnka nad púšťou, ktorý je perfektnou príležitosťou na rodinnú fotografiu. Na Desert Safari nechýba ani možnosť ochutnať tradičnú arabskú kuchyňu v podobe bufetovej večere pod hviezdami. S kombináciou vzrušenia, kultúry a rodinnej zábavy, je Desert Safari v Dubaji ideálnym spôsobom, ako objavovať krásy a tradície Arabského polostrova.

desert safari a jeepy

IMG worlds of adventure

IMG Worlds of Adventure v Dubaji je rozľahlý krytý zábavný park rozdelený do štyroch tematických zón, vrátane Marvel a Cartoon Network, ponúkajúci atrakcie pre všetky vekové kategórie. Pre milovníkov akcie a dobrodružstva, Marvel zóna ponúka vzrušujúce jazdy a zážitky s obľúbenými superhrdinami. Cartoon Network zóna je plná interaktívnych atrakcií a hier vhodných pre menšie deti, kde môžu stretnúť svoje obľúbené postavičky z kreslených filmov.

Pre tých, ktorí milujú vzrušenie, Lost Valley – Dinosaur Adventure zóna ponúka fascinujúce horské dráhy a atrakcie, ktoré oživujú praveké dinosaury. IMG Boulevard je ideálnym miestom na relax a dobrodružstvo s množstvom reštaurácií a obchodov. Park poskytuje únik pred horúcim počasím v pohodlí klimatizovaného prostredia, čo umožňuje celodenné rodinné zábavné aktivity. Bezpečnosť a pohodlie návštevníkov sú prioritou, čo z IMG Worlds of Adventure robí perfektné miesto pre nezabudnuteľné rodinné zážitky.

IMG worlds of adventure zabavny park

KidZania

KidZania v Dubaji je revolučným konceptom zábavného vzdelávania, ktorý dáva deťom jedinečnú príležitosť preskúmať svet dospelých cez interaktívnu hru. Tento krytý zábavný park je miniatúrnym mestom, kde si deti môžu vyskúšať viac než 80 rôznych povolaní. KidZania ponúka vzdelávací zážitok, ktorý je nielen zábavný, ale tiež podnecuje kreativitu a samostatnosť detí.

Okrem toho, KidZania poskytuje príležitosť pre rodinné interakcie, kde rodičia môžu byť svedkami a podporovať rozvoj svojich detí. KidZania je tak ideálnym miestom pre rodiny, ktoré hľadajú zábavnú, ale zároveň vzdelávaciu a obohacujúcu skúsenosť pre svoje deti.

KidZania zabavny park

Green Planet

Green Planet v Dubaji je fascinujúcim miestom, ktoré prináša kus prírodného dažďového pralesa do srdca mesta, a ponúka rodinám s deťmi jedinečnú a vzdelávaciu skúsenosť. Tento inovatívny ekosystém je domovom viac ako 3,000 druhov rastlín a zvierat, vytvárajúc autentický zážitok z dažďového pralesa.

Toto miesto ponúka interaktívne a vzdelávacie atrakcie, ktoré zvyšujú povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia a udržateľnosti. Deti majú možnosť zblízka spoznať rôzne druhy zvierat, vrátane exotických vtákov, lenivcov, alebo dokonca netopierov, a to všetko pod dohľadom skúsených učiteľov.

Green Planet dažďovy prales v dubaji

Za zábavou:

Aquaventure

Aquaventure Waterpark v Dubaji je vzrušujúcim vodným rajom, ktorý ponúka nekonečnú zábavu a dobrodružstvo pre rodiny s deťmi. Tento rozsiahly vodný park, umiestnený na ikonickom Palm Jumeirah, je domovom najväčších a najvzrušujúcejších vodných tobogánov na svete. Park ponúka široký výber atrakcií pre všetky vekové skupiny. Pre malé deti je tu oblasť Splashers, ktorá je plná šmýkačiek, vodných fontán a detských kútikov.

Staršie deti a dospelí si môžu užiť vodné horské dráhy, vrátane skvelého Poseidon’s Revenge alebo vzrušujúcej Leap of Faith. Aquaventure je tiež domovom Dolphin Bay a Sea Lion Point, kde môžu rodiny dokonca plávať s delfínmi a tuleňmi. To poskytuje jedinečnú vzdelávaciu príležitosť, ako aj nezabudnuteľný zážitok. Aquaventure ponúka pohodlné priestory pre relaxáciu a stravovanie, čo je ideálnou kombinácou pre rodiny, ktoré tu chcú stráviť celý deň.

aquaventure aquapark v dubaji

Dubai Aquarium

Dubai Aquarium, umiestnený v srdci obchodného centra Dubai Mall, je ohromujúcim podvodným svetom, ktorý ponúka fascinujúci pohľad na život pod hladinou. Toto obrovské akvárium, jedným z najväčších na svete a zároveň domovom viac ako 33,000 morských tvorov, vrátane žralokov a obrovských mant.

Deti budú ohromené tunelom, ktorý prechádza pod akváriom, poskytujúc 270-stupňový pohľad na okolitý morský život. Okrem toho sú tu interaktívne zóny a vzdelávacie prezentácie pomáhajúce deťom lepšie pochopiť morské ekosystémy.

dubajske akvarium

Legoland

Legoland Dubai je kreatívnym a farebným svetom, kde sa fantázia stretáva s realitou a vytvárajú ideálnu destináciu pre rodiny s deťmi. Tento tematický park, postavený z miliónov LEGO kociek, ponúka viac ako 40 interaktívnych činností, predstavení a atrakcií vhodných pre deti vo veku od 2 do 12 rokov.

Deti tu môžu stavať vlastné LEGO modely, objavovať miniatúrne verzie ikonických budov v Minilande, alebo si užiť vzrušenie na horských dráhach. Legoland Dubai tiež poskytuje vzdelávacie zážitky, kde sa deti môžu učiť o mechanike a inžinierstve prostredníctvom hrania. S vodným parkom Legoland Water Park v tesnej blízkosti, majú rodiny možnosť dopriať si osviežujúce vodné atrakcie.

legoland v dubaji

Motiongate

Motiongate Dubai, často označovaný ako ‚Hollywood na Blízkom východe‘, je dynamickým zábavným parkom, ktorý prináša do Dubaja magický svet filmu. Tento park, rozdelený do štyroch filmových zón vrátane DreamWorks, Lionsgate a Columbia Pictures, oživuje obľúbené filmové postavy a príbehy prostredníctvom vzrušujúcich atrakcií a predstavení.

Pre rodiny s deťmi je Motiongate ideálnym miestom, kde môžu spolu zažiť akciu a dobrodružstvo. S atrakciami vhodnými pre všetky vekové skupiny, od kolotočov pre najmenších po adrenalínové horské dráhy pre staršie deti a dospelých, ponúka park niečo pre každého.

motiongate zabavny park

Aya Universe

Aya Universe v Dubaji je nový, futuristický zábavný park, ktorý ponúka úžasný zážitok, v ktorom sa prelína virtuálna a fyzická realita. Tento park, navrhnutý s použitím najmodernejších technológií, prináša návštevníkom interaktívne dobrodružstvá a digitálne výzvy, ktoré očaria všetky vekové skupiny.

Pre rodiny s deťmi je Aya Universe ideálnym miestom, kde môžu spoločne objavovať nové technológie a zároveň sa baviť. Atrakcie sú navrhnuté tak, aby podporovali tvorivosť a tímovú prácu, čo je skvelé pre rozvoj detských schopností.

aya universe futuristicky zabavny park v dubaji

Akciové letenky do Dubaja


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore