Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

3 tipy na pobyty v Dominikánskej republike s odletom z Bratislavy (nová linka)

Nezáleží na tom, či preferuješ relax na pláži, dobrodružstvo v prírode alebo objavovanie kultúry, Dominikánska republika má pre každého niečo. Zaži túto exotickú krajinu obklopenú Karibským morom na juhu a Atlantickým oceánom na severe. Jej pláže patria medzi najkrajšie na svete. Od októbra 2023 si môžeš užiť nádhernú Punta Cana pohodlne novou linkou – takže Dominikánska republika z Bratislavy je už konečne dostupná. Vďaka exkluzívnemu kontraktu skupiny DER Touristik Eastern Europe a španielskych aeroliniek poletíš pohodlne na krídlach Airbusu A350, ktorý je považovaný za najmodernejšie a najúspornejšie lietadlo strednej veľkosti pre diaľkové lety. V článku ti prinášame aj výber našich TOP hotelových pobytov.

Reklama

Na čo sa môžeš tešiť s novým spojením z Bratislavy?

Airbus A350 ponúka maximálne pohodlie pre cestujúcich, má najtichšiu kabínu zo všetkých súčasných lietadiel. V základnej cene letenky klienti dostanú hlavné jedlo s 3 chodmi a desiatu alebo raňajky pred pristátím. Na palubu si budú môcť vziať 10 kg batožinu, odbavená sa musí zmestiť do 23 kg. Aerolinky myslia aj na najmenších. V „Kid’s zone“ zábavnom systéme nájdu rozprávky a hry, vďaka ktorým sa počas letu nudiť určite nebudú.

Vo všetkých destináciách budú klientom k dispozícii česky hovoriaci delegáti. Vo vybraných hoteloch navyše aj animátori, ktorí sa v rámci nového klubového konceptu postarajú o program a zábavu deťom i dospelým. Španielske aerolinky World2fly na tieto lety poskytnú Airbus A350-900 pre 432 pasažierov. Táto konfigurácia zabezpečuje 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu. S takým lietadlom je Dominikánska republika z Bratislavy skutočne pohodlnejšia a dostupnejšia.

dominikánska republika z bratislavy lietadlo airbus a350 nová linka

Dominikánska Republika z Bratislavy (TOP pobyty)

Bayahibe-4*Viva Wyndham Dominicus Beach

Umiestnený priamo na pláži je tento štvorhviezdičkový rezort ideálnou destináciou pre exotickú dovolenku v Karibiku. Hostia majú k dispozícii šesť reštaurácií – medzi nimi napríklad s mexickou či talianskou kuchyňou. Zrelaxovať sa môžu v tamojšom spa centre s množstvom kozmetických a relaxačných procedúr či si zacvičiť v plne vybavenom fitness centre. Športových aktivít je k dispozícii viac, medzi nimi napríklad golf, tenis či plávanie v jednom zo štyroch bazénov. Na deti tiež čaká bohatý program v detskom klube.

Dominikánska republika z Bratislavy. Čo je v cene pobytu?

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Bratislava – Punta Cana – Bratislava
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny
 • 1 kus batožiny do podpalubia
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Viva Wyndham Dominicus Beach**** (počet nocí podľa výberu a aktuálnej dostupnosti)
 • služby all inclusive
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • služby česky hovoriaceho delegáta
 • poplatok za vstupné víza (zahrnutý v cene letenky)

dominikánska republika z bratislavy punta cana hotely

5*Punta Cana Princess, Adults only hotel

Doprajte si skutočný oddych v najobľúbenejšej exotickej destinácii – v čarokrásnej Dominikánskej republike z Bratislavy. Palmy, azúrovo modré more, výlet na ostrov Bacardi a dominikánska pohostinnosť vytvárajú ideálne miesto na skvelý relax. Nech už hľadáte romantickú dovolenku pre dvoch, rodinnú dovolenku plnú zábavy alebo jednoducho únik od každodenných povinností, nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v exotickom raji Punta Cana, tentokrát priamo z Bratislavy!

Dominikánska republika z Bratislavy. Čo je v cene pobytu?

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Bratislava – Punta Cana – Bratislava
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny
 • 1 kus batožiny do podpalubia
 • poplatok za vstupné víza (zahrnutý v cene letenky)
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • ubytovanie v hoteli Punta Cana Princess​***** (počet nocí podľa výberu a aktuálnej dostupnosti)
 • služby all inclusive
 • služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta

dominikánska republika z bratislavy
dominikánska republika z bratislavy

Punta Cana-5*Impressive Premium Resort & Spa

Príjemný rezort na El Contecito Beach, ktorý nesie tzv. Blue Flag Certification od FEE za splnenie prísnych štandardov udržateľnosti. Hostia majú k dispozícii deväť reštaurácií – napríklad s francúzskom či talianskou a stredomorskou kuchyňou, a niekoľko barov. V rezorte na hostí čakajú bazény, tropické záhrady či vlastný nočný klub, divadlo a kasíno.

Pre deti je pripravený detský a teen klub, dospelých, ktorí radi relaxujú aktívne, poteší plne vybavené fitness centrum či výber vodných športov. K maximálnemu relaxu prispeje tamojšie wellness centrum so širokou ponukou relaxačných procedúr či samostatným salónom krásy.

Čo je v cene pobytu?

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Bratislava – Punta Cana – Bratislava
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny
 • 1 kus batožiny do podpalubia
 • poplatok za vstupné víza (zahrnutý v cene letenky)
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • ubytovanie v hoteli Impressive Premium Resort & Spa​***** (počet nocí podľa výberu a aktuálnej dostupnosti)
 • služby all inclusive
 • služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta

dominikánska republika z bratislavy

Dominikánska republika z Bratislavy. Čo vidieť a zažiť?

Dominikánska republika je krásna krajina s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a dychberúcimi plážami, čo z nej robí ideálne miesto na dokonalú dovolenku. Hlavné dôvody na návštevu sme pre teba zhrnuli nižšie.

Rajské pláže na Punta Cane

Dominikánska republika je exotickým rajom, ktorý lemujú nádherné pláže. Na mnohých si môžeš skvelo oddýchnuť alebo naopak zažiť nezabudnuteľnú párty. Pobrežie je posiate bielym a tmavým pieskom a lemované palmami. Surferi z rôznych častí sveta si sem chodia užiť vlny.

dominikánska republika z bratislavy

Teplota je príjemná po celý rok, preto sa sem ľudia z našich končín chodia v zimnom období zohriať. Je ťažké vybrať najkrajšiu pláž, pretože každá je niečím výnimočná. Zlatý piesok a úchvatný morský život nájdeš na Playa Grande, azúrovú vodu a nezameniteľnú lokálnu atmosféru na Playa Los Mino, jemný piesok a perfektnú vodu pre plavcov na Playa Rincón, vysoké palmy a tmavý piesok na Playita, kam sa dostaneš peši alebo taxíkom.

Pre Playa Los Patos je typický biely piesok, tečie sem priezračná studená voda zo skaly a vytvára lagúnu, kým sa vleje do oceána. Nachádza sa tu aj známe balneario („diera pre plavcov“), či jaskynný útvar s petroglyfmi (obrázky vytvorené pravekými ľuďmi vytesané do kameňa). Hoci voda nie je priezračná a pláž nie je najbelšia, je Playa Cosón skvelým miestom na oddych počas horúceho dňa. Krásna verejná pláž vzdialená 7 km od provincie Samaná sa nachádza na západe ostrova.

Caya Levantado je jediná verejnosti prístupná pláž v tejto časti, zvyšok je súčasťou hotelového komplexu. Ak hľadáš rušné párty miesto, je Playa Boca Chica plná reštaurácii a barov, to pravé pre teba. Voda je tu pokojná, takže si na nej vieš aj oddýchnuť. Bahía de Las Águilas je panenská pláž na odľahlom juhozápadnom rohu Dominikánskej republiky. Kto sa sem dostane, bude odmený desiatimi kilometrami skoro pustého pobrežia. Môžeš sa sem dostať loďou z rybárskej dedinky Playa Las Cuevas.

Hoci Playa Dominicus býva často plná, je to skvelé miesto na „vybláznenie sa“ vo vlnách alebo plávanie. Dva kilometre západne od Caberete stretneš počas veterných dní na Kite Beach kitesurferov všetkých úrovní.

Playa Grande
Playa Rincón
Playita

Národné parky v Dominikánskej republike

Dominikánska republika má niekoľko národných parkov, chránených oblastí a rezervácií, kde môžes obdivovať prírodnú krásu, biodiverzitu a majú aj kultúrny význam. Národný park Los Haitises na východnom pobreží je známy pre svoje mangrovníky, jaskyne a vápencové útvary. Je domovom rôznych druhov vtákov, plazov a morských živočíchov. Národný park Jaragua nájdeš na juhozápadnom pobreží a je obľúbený pre veľké množstvo plameniakov a vodopádov, ako aj kultúrne pamiatky pochádzajúce od pôvodných obyvateľov Taino.

Národný park Sierra de Bahoruco má rozmanitú faunu a flóru, vrátane endemických druhov. Park je obľúbeným miestom pre ekoturistiku a pozorovanie vtákov. Populárny medzi turistami je Los Tres Ojos („Tri oči“) v hlavnom meste Santo Domingo. Hlavnou atrakciou sú jaskyne s jazerami obklopené krásnou vegetáciou a kamennými útvarmi, čím vytvárajú malebné scenérie. Národný park Cotubanamá je zapísaný v zozname UNESCO a leží v blízkosti hlavného mesta Santo Domingo. Je známy pre svoje mokrade, rieky, pobrežné oblasti a je domovom mnohých druhov vtákov a iných živočíchov.

Národný park Isla Cabritos sa nachádza na ostrove Lago Enriquillo a je najväčším slaniskom v Karibiku. Park má jedinečný ekosystém a je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat. Toto sú len niektoré z národných parkov v Dominikánskej republike a majú dôležitý význam pre ochranu prírodného bohatstva a sú obľúbeným cieľom pre ekoturistiku a pozorovanie prírody.

Národný park Los Haitises
Los Tres Ojos

Ostrovy neďaleko oblasti Punta Cana

Dva z najkrajších a najpopulárnejších ostrovov sú Saona a Catalina. Sú známe svojou nádhernou prírodou, bielymi piesočnatými plážami a priezračnými tyrkysovými vodami. Oba tieto ostrovy sú obľúbenými miestami pre turistov a návštevníkov, ktorí túžia zažiť krásu karibského prostredia.

Saona sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Typické sú pre ňu nekonečné rajské pláže s bielym pieskom a krištáľovými vodami. Môžeš si tu užiť rôzne vodné aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie a jazda na kajaku. Ostrov je prístupný loďou z rôznych častí republiky, najmä z oblasti Punta Cana. Časť ostrova je vyhlásená za Národný park Cotubanamá, ktorý chráni prírodné prostredie ostrova neporušené a udržiavané.

dominikánska republika z bratislavy

Catalina sa nachádza na juhozápadnom pobreží krajiny a je tiež populárnym miestom pre turistov. Ostrov je známy svojimi koralovými útesmi a skvelými možnosti na šnorchlovanie a potápanie. Nachádza sa tu aj historický bod s názvom „La Romana Point“, kde môžeš vidieť pamiatku na Kryštofa Kolumba. Ide konkrétne o 60 metrov vysoký stĺp postavený pri príležitosti svetovej výstavy v roku 1888. Podobne ako Saona, aj Catalina je obľúbeným miestom pre rôzne výlety z hlavných turistických oblastí.

dominikánska republika z bratislavy

Tieto dva ostrovy sú skutočne nádhernými miestami, kde môžeš zažiť karibskú atmosféru, relaxovať na pláži a objavovať podmorský svet.

Vodné športy: potápanie, kitesurfing, wakeboard a mnohé iné

Krajina sa priam núka na vodné športy, keďže je obklopená Karibským morom a Atlantickým oceánom. Deväť rôznych ekologických oblastí láka peších turistov, jaskynných výskumníkov, pozorovateľov vtákov, milovníkov kultúry a predovšetkým potápačov.

Koralové útesy a pestrý morský život sú ako stvorené na potápanie. Objav krásu podmorského sveta v rôznych potápačských lokalitách. Mnohé z nich sú vhodné pre začiatočníkov, najmä na južnom pobreží, kde sú prúdy pokojnejšie. Pokročilí potápači môžu preskúmať pobrežie a aj vraky. Skvelé podmienky na potápanie na južnom pobreží sú v mesiacoch december až marec.

dominikánska republika z bratislavy

Na svoje si prídu aj milovníci surfovania a to najmä na severnom pobreží. V oblasti mesta Cabarete nájdeš vhodné vlny a veterné podmienky pre surfistov rôznych úrovní. Okrem surfingu je mesto pre silné a konštantné vetry známe ako jedna z najlepších destinácií na kitesurfing. Mnohé pláže a lagúny sú ideálne na kajakovanie a kanoistiku. Preskúmaj pobrežné jaskyne, morské zátoky a prírodné rezervácie. V niektorých rezortoch môžeš vyskúšať vodné lyžovanie a wakeboarding na pokojných vodách lagún a zátok. Ak máš záujem o rybolov, môžeš počas rybárskych výletov chytiť rôzne druhy rýb, vrátane mahi-mahi, tuniakov a ďalších. Odvážlivci môžu zažiť vzrušujúci pohľad z výšky pri parasailingu, pri ktorom ťa ťahá padák za loďou.

Tradičná kuchyňa Dominikánskej republiky

Dominikánske jedlá májú korene v indiánskach, afrických a španielskych pokrmoch. Je to farebná a bohatá kuchyňa, ktorá reflektuje kultúrnu rozmanitosť krajiny. Jedno z najtypickejších dominikánskych jedál Moro de Habichuelas obsahuje ryžu a fazule, ktoré sú varené s rôznymi koreninami a bylinkami.

Dôležitou súčasťou stravy sú banány pripravované rôznymi spôsobmi, ako napríklad tostones (smažené plátky) alebo mangu (roztlačené zelené banány, ktoré sa podávajú najmä na raňajky). Za národné jedlo je často považovaná hustá polievka sancocho, ktorá obsahuje mäso, rôzne korenie a zeleninu, ako sú yuca (maniok), sladké zemiaky a banány. Empanadas je cesto plnené mäsom, syrom, ryžou, fazuľou alebo zeleninou. Tieto mäsové pirohy sa často konzumujú ako rýchle občerstvenie.

La Bandera (vlajka) odkazuje na tradičnú dominikánsku kombináciu jedál, ktorá pozostáva z ryže, fazúľ, mäsa s prílohou tostones, šalátom alebo avokádom. Mofongo pozostáva zo smaženého zeleného banánu zmiešaného s chicharrón (chrumkavá bravčová koža), syrom a cesnakom. Mofongo je oblúbené v mnohých karibských krajinách. Ak máš chuť na sladké, určite ochutnaj ľahkú tortu Bizcocho s ananásovou alebo karamelovou plnkou (dulce de leche). Obľúbeným dezertom je Tres leches, piškótové cesto s karamelovým nádychom a šľahačkou.

Moro de Habichuelas
Tres leches

Kultúrne vyžitie

Dominikánska republika je známa svojou bohatou kultúrou, hudbou, tancami a tradíciami, ktoré sa odrážajú aj vo festivaloch a udalostiach počas zimných mesiacov. Tradičným tanečným žánrom a hudobným štýlom je merenge, ktoré sa návštevníci môžu naučiť tancovať na Festival del Merengue, či pozorovať vystúpenia miestnych hudobníkov a zúčastňovať sa tanečných súťaží.

V januári sa na Festival de Santo Domingo oslavuje založenie mesta Santo Domingo, ktoré je jedným z najstarších mestských osídlení v Amerike. V januári sa v Cabarete koná Festival de Jazz, ktorý návštevníkom ponúka jazzové vystúpenia miestnych a medzinárodných hudobníkov. Udalosť zahŕňa hudobné vystúpenia, tanečné prehliadky, kultúrne ukážky a gurmánske jedlá.

Día de la Altagracia je sviatok zasvätený patrónke Dominikánskej republiky, Panne Márii de la Altagracia a koná sa 21. januára. Je dôležitý je pre kresťanské komunity, ktoré sa schádzajú v chrámoch a kaplnkách, aby oslavovali túto náboženskú udalosť. Vo februári sa po celej krajine konajú karnevaly. Bývajú plné hudby, farieb, tancov, súťaží a lákajú návštevníkov z celého sveta.

dominikánska republika z bratislavy
 • Dominikánska republika z Bratislavy nie je jedinou novinkou. V ponuke je aj Vietnam či Kuba

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (1 vote)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore