Nájdeš nás aj na:
dubaj

Novinky

Dubaj má nový najhlbší bazén na svete: Pripomína podmorské mesto

Dubaj má nový najhlbší bazén na svete: Pripomína podmorské mesto

Dubaj už má svoj najvyšší mrakodrap aj najväčší obchodný dom, tento raz siahol po novom rekorde – najhlbšom bazéne na svete. Jeho hĺbka je 60 metrov a je súčasťou novej atrakcie Deep Dive Dubai. Prekonal aj posledný rekord, ktorý držalo Poľsko, so svojim 45-metrov hlbokým bazénom.

Reklama

Nový megalománsky bazén v Dubaji je naplnený 14 miliónmi litrov vody, pre porovnanie je to asi 6 olympijských bazénov. V Guinnessovej knihe rekordov dostal titul najhlbšieho bazéna na potápanie. Zatiaľ je otvorený len pre pozvaných, neskôr tento rok by sa však mal otvoriť pre širokú verejnosť. Jedným z prvých návštevníkov bol dubajský princ.

Pre začiatočníkov aj profesionálov

Teplota vody je 30 stupňov, takže je vhodná pre tenký neoprén či plavky, píše CNN. Bazén sa nachádza vnútri štruktúry s 1500 kilometrov štvorcových, inšpirovanej históriou Spojených arabských emirátov, ktoré sa považujú za perlu potápania. Interiér bazénu tvorí dychberúce podmorské mesto. Osvetlenie a zvukový systém vytvárajú unikátnu atmosféru. Bazén má slúžiť tiež ako filmové štúdio, najväčšie v tomto regióne. Dostupná je mediálna editovacia miesnosť.

Bazén víta potápačov profesionálov aj začiatočníkov, pre ktorých má pripravené kurzy. Po prehliadke so sprievodcom môžu obdivovať tento úžasný svet sami. Pre ich bezpečnosť bolo nainštalovaných 56 kamier. Bazén disponuje tiež najlepšie vybavenou hyperbarickou komorou s kapacitou 12 osôb – v prípade núdze.

Po bazéne nechoď na Burj Khalifa

Atrakcia ponúka tiež reštauráciu s veľkými oknami a obrazovkami, pri ktorých môžu nepotápajúci sa sledovať ľudí v bazéne. Deep Dive Dubai tiež upozorňuje, že by návštevníci bazéna nemali ísť na mrakodrap Burj Khalifa hneď po bazéne. Odporúčajú počkať 18 – 24 hodín pred výstupom vyššie ako 300 metrov. V opačnom garde, z výšky do bazéna, nie je problém.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore