Dubajské Múzeum budúcnosti (Museum of the Future) otvorilo svoje brány svetu vo februári 2022 v prítomnosti šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Na jeho výstavbe pracovali 9 rokov a označujú ho za najkrajšiu budovu na svete. National Geoghrapic ho vyhlásil za jednu zo 14 najkrajších múzeí na svete.
Meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav. Múzeum budúcnosti pozýva ľudí zažiť technológie a trendy, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva.
S rozlohou 30 000 metrov štvorcových stavba bez stĺpov tiež predstavuje nové globálne intelektuálne centrum. Je to „živé laboratórium“ navrhnuté tak, aby podporovalo inováciu, podnietilo novú éru vedeckých objavov v tomto regióne aj mimo neho.

Každé poschodie múzea je navrhnuté ako rozsiahla interaktívna filmová scéna, ktorú oživili skúsení rozprávači, technológovia a vizionárski umelci. Medzi hlavné témy patrí budúcnosť vesmírneho cestovania a života, zmena klímy a ekológia, zdravie, wellness a spiritualita. Okrem prelomových inovácií sa v Múzeu budúcnosti budú konať aj špeciálne workshopy a prednášky od najväčších odborníkov z celého sveta, píše Breaking Travel News.
Exteriér múzea tvorí záhrada so 100 druhmi rastlín, ktoré odrážajú dedičstvo a biodiverzitu Spojených arabských emirátov. Fasáda múzea tiež „hovorí arabsky“. Je totiž plátnom pre poéziu šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma stvárnenú kaligrafiou Mattara bin Laheja. Z troch citátov, ktoré obklopujú fasádu, jeden v preklade znamená: „Budúcnosť patrí tým, ktorí si ju dokážu predstaviť, navrhnúť a zrealizovať. Nie je to niečo, na čo čakáte, ale skôr vytvárate.“
Vstupenky pre dospelých sa pohybujú od 145 AED (cca 35€), deti mladšie ako 3 roky majú vstup zdarma.
Akciové letenky do Dubaja
Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Risal Khan
Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.
Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na [email protected]. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.
Špeciálne ponuky pre našich čitateľov
- Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
- Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
- Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
- Ubytovanie cez Booking.com za kamošské ceny, klikni a vyhľadaj si konkrétnu destináciu.
- Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár