Nájdeš nás aj na:

Ázia

Dovolenka na Mesiaci? V Dubaji vyrastie nový luxusný rezort

Vždy ťa zaujímalo, aká by mohla byť dovolenka na mesiaci? O pár rokov si v ňom budeš môcť dokonca užívať dovolenku. Pýtaš sa ako je to možné? Jednoducho Dubaj. Toto futuristické mesto opäť vyrazí dych všetkým cestovateľom svojim novým projektom – luxusným rezortom, ktorý bude mať autentickú podobu Mesiaca.

Reklama

Dubaj je svetovou metropolou, ktorá každoročne priťahuje milióny investorov a zvedavých návštevníkov. Lákajú ich najmä high-tech mrakodrapy mesta, monumentálne nákupné centrá, voľnočasové aktivity a samozrejme množstvo luxusných rezortov, ktoré patria k tým najbizarnejším na svete. Dubaj je pomerne mladé mesto, ktoré sa ako finančné centrum rozvinulo až na začiatku 21. storočia a každým ďalším rokom naberá na svojom rozmere.

Tento Emirát je synonymom bohatstva a domovom moderných pamiatok, ktoré patria medzi najväčšie architektonické skvosty ľudstva. Čoskoro však ďalšia budova natrvalo zmení panorámu tohto mesta posiateho mrakodrapmi. Nový mega rezort v tvare mesiaca je už v procese výstavby s počiatočnými nákladmi 5 miliárd dolárov.

Dubajský mesiac, ktorý vedie kanadská architektonická spoločnosť Moon World Resorts, má za cieľ turistom milujúcim vesmír ponúknuť čo najautentickejšie medzihviezdne dobrodružstvo. Pri prechádzke po mesačnom povrchu rezortu s názvom „lunárna kolónia“ budú mať hostia pocit, že kráčajú po Mesiaci.

Vo vnútri hlavného komplexu sa stavia celkovo 300 súkromných rezidencií, ktoré budú známe ako „sky villas“ a očakáva sa, že po otvorení rezortu budú patriť medzi tie najdrahšie. Obyvatelia týchto víl budú mať prístup do súkromného klubu členov v rámci nehnuteľnosti. Turistov sem bude prepravovať kyvadlová doprava „moon shuttle“ a taktiež si budú môcť vychutnať nočný klub, spoločenské centrum s rôznymi podujatiami a kúpele.

Rezort by mal byť otvorený v roku 2025, mal by ubytovať 2,5 milióna návštevníkov a jeho výška bude dosahovať viac ako 224 metrov.

Očakáva sa, že tento mega rezort „zdvojnásobí“ ročné návštevy turistov v Dubaji, ktorý je už teraz jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich destinácií na svete. Kanadskí architekti Matthews a Henderson, ktorí sú zakladateľmi tohto mega projektu navyše potvrdili, že v priebehu nasledujúceho desaťročia plánujú postaviť až štyri“ podobné „mesačné stavby“ na Blízkom východe a v ďalekej Ázii.

Zdroj: Travel off path

Akciové letenky do Dubaja


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore