Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Dubaj ako z akčného trháku. 10 adrenalínových zážitkov, ktoré musíte zažiť

Dubaj ako z akčného trháku. 10 adrenalínových zážitkov, ktoré musíte zažiť

Milovníci extrémov a adrenalínu, ak hľadáte perfektné miesto na svoju ďalšiu dovolenku, môžete prestať, máme ho. Kde inde si vychutnať tie najlepšie adrenalínové zážitky, ak nie v tej najlepšej destinácii na svete? Dubaj nie je len pre boháčov, čo si celý deň užívajú luxus. Dubaj je tou najuniverzálnejšou destináciou, nech už hľadáte akýkoľvek typ dovolenky – od adrenalínového výletu cez romantickú svadobnú cestu až po dobrodružnú výpravu. 

Reklama

Samotný Dubaj si pripravil ukážku toho, čo všetko táto úžasná destinácia ponúka. Spolu s hollywoodskymi hviezdami Jessicou Alba a Zacom Efronom zažijú cestovatelia Dubaj z každého filmového žánru – aj ako akčný špionážny film. A my pre vás vyberáme desať akčných zážitkov, ktoré si vy môžete vychutnať pri najbližšej návšteve Dubaja.

1. Sky dive

Zažiť Dubaj z úplne inej perspektívy? Čo tak vyskočiť z lietadla vo výške štyri kilometre nad zemou? Pravdepodobne najobľúbenejšou a jednou z najznámejších adrenalínových atrakcií v Dubaji je skydiving, teda výskok z lietadla. Vyskočiť môžete nad dvoma miestami – nad púšťou a nad umelo vybudovanými ostrovmi Palm Islands. Aj vy sa tak môžete cítiť ako akční hrdinovia zachraňujúci svet v rýchlosti až 200 kilometrov za hodinu.

Začiatočníkov čaká takzvaný tandemový skok – počas neho sú bezpečne pripevnení k inštruktorovi, na samostatný zoskok je totiž potrebné mať skydivingovú licenciu. Celý zoskok vám navyše natočia – jeho súčasťou je aj profesionálny kameraman.

2. Zipline

Kde inde ako v Dubaji? Najdlhšia a najrýchlejšia zipline na svete XLine so sklonom 16 stupňov sa nachádza práve tu, konkrétne v časti Dubaj Marina, vo výške 170 metrov nad zemou. O dĺžke jedného kilometra dosahuje rýchlosti až 80 kilometrov za hodinu. Dubaj okrem toho ponúka ešte jednu zipline, ktorá vedie cez ikonickú dubajskú fontánu. V oboch prípadoch budú mať cestovatelia svoj zážitok zachytený na kamere, ktorú majú pripevnenú na prilbe. 

3. Jazda piesočnými dunami 

Zhruba niekoľko desiatok minút jazdy za Dubajom sa nachádzajú piesočné duny. Skúsení vodiči vás po nich prevezú a zažijete jeden z najlepších adrenalínových zážitkov v najlepšej svetovej destinácii. A kedy je najlepší čas na jazdu? Večer, sú totiž naplánované tak, aby skončili pred západom slnka, vďaka čomu sa vám naskytnú nádherne výhľady. Dunami sa môžete vybrať viacerými spôsobmi, obľúbenými sú jazdy na SUV či buginách. V oboch prípadoch sa však treba pripraviť na to, že piesku sa nevyhnete žiadnou časťou tela. 

4. Jazda loďou

Vidieť krásy Dubaja z paluby lode v úžasnej rýchlosti? Jazda na lodi trvá spravidla hodinu a pol, počas ktorej vás prevedú po miestach ako The Palm Jumeirah či Burj al-Arab.

5. Prelet helikoptérou

Dubaj z vody sa vám máli? Čo tak to zobrať trošku vyššie? Preleťte sa ponad to najlepšie miesto na svete helikoptérou a vychutnajte si mesto budúcnosti z vtáčej perspektívy.

6. Dubai Autodrome

Jazda s rýchlym autom po závodnom okruhu. Pre niekoho sen, v Dubaji realita. Super rýchle autá či rovno zážitok monopostu F1? Najťažší bude v tomto prípade už len výber. A ak sa náhodou vysokej rýchlosti desíte, môžete si ju vyskúšať na sedadle spolujazdca so skúseným inštruktorom.

Zdroj: Al Nahdi Travels & Tourism

7. Potápanie so žralokmi

Zaplávať si so žralokmi v akváriu? V Dubaji žiadny problém. Naraz sa môžu potápať len štyri osoby, a to v spoločnosti skúsených inštruktorov potápania. Spoločne si na chvíľu zaplávate so žralokom býčím, žralokom leopardím či morskými rajami a mnohými ďalšími podmorskými stvoreniami v akváriu s obsahom desiatich miliónov litrov vody. Treba si dať však pozor, denne sú naplánované len tri ponory. 

8. Flyboarding

Ak si neviete vybrať medzi vodou a lietaním, čo tak spojiť oboje? Výbornou voľbou je flyboarding, ktorý vás z hladiny dostane do výšky až šesť metrov. Celá jazda trvá približne 30 minút, počas ktorej vás inštruktor naučí základom, vďaka ktorým si svoje obľúbené miesta pozriete tak trochu inak. Tento zážitok sa však odporúča najmä tým návštevníkom, ktorí už majú aspoň základné skúsenosti so surfovaním či inou podobnou aktivitou.

9. Parasailing

Dubaj je skutočne možné pozrieť z akejkoľvek výšky. Jedným z obľúbených vodných športov je aj parasailing, ktorý cestovateľov vynesie do výšky 150 až 200 metrov. Celý zážitok začína na lodi, následne dostanete postroj podobný padáku, vďaka ktorému sa vynesiete vysoko nad vody Arabského zálivu. 

10. Bungee jumping

Bungee jumping je ultimátnym adrenalínovým zážitkom. Tento zoskok z výšky 50 metrov nezahŕňa padák, ale špeciálne lano, ktoré vás odrazí naspäť. Dôležitým je však správne sa najesť – nie veľa, avšak ani málo, lebo môžete počas celého zážitku zamdlieť. 

Zdroj obrázok: Thrillophilia


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Prvý raz letela lietadlom až v 19tich, od tej doby si ho zamilovala. Krajinu podľa nej spoznáš podľa gastronómie a toho, ako ti naservírujú dezert. Za hranicami ju najčastejšie nájdete sedieť v lokálnej kaviarni so šálkou kávy a domácim zákuskom. Vyrástla v rodine dejepisárov, povinnou zastávkou každej jej cesty sú preto historické pamiatky a múzea. Myslela si, že preferuje more, nedávno sa však zamilovala do hôr, a to rovno do našich domácich.

Hore