Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Letná dovolenka v Čiernej hore? Navštívte týchto 5 miest

Letná dovolenka v Čiernej hore? Navštívte týchto 5 miest

Čierna Hora je síce malá krajina, ale vo svojej ponuke má rozmanitú krajinu na tú pravú letnú dovolenku – či už ju plánujete stráviť turistikou po horách alebo ležaním na pobreží Jadranu.

Reklama

Krajina sa za posledné roky stala veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou. Rozvoj turizmu do Čiernej hory priniesol samé pozitíva – rekonštruujú sa cesty, stavajú sa nové hotely či pribúdajú atrakcie. Výhodou dovolenky v Čiernej Hore je aj to, že tu zaplatíte bez problémov eurom!

Pobrežie Čiernej hory je dlhé takmer 300 kilometrov a asi 70 z nich tvoria pláže. Navštíviť ich môžete vyše stovky. Pozrite si, ktoré sú najkrajšie pláže Čiernej hory. Tá najdlhšia z nich je Velika Plaža pri meste Ulcinj, ktorá meria až 13 kilometrov.

Ak vás dovolenka v tejto krajine láka, je si z čoho vyberať!

Sutomore

Polpenzia na 7 nocí od 448 € REZERVOVAŤ

Sutomore je malé pobrežné mesto v Čiernej Hore, len 9 kilometrov od mesta Bar. Táto destinácia je obľúbená nielen pre turistov, ale aj pre domácich. Sutomore ponúka krásnu dlhú piesočnatú pláž a bohatý nočný život. Výhodou je tiež, že tu určite nerozflákate celú výplatu, ceny sú úplne v pohode.

Dva kilometre od mesta sa tiež nachádza jedna zaujímavosť – pláž Zlatna Obala má piesok, ktorého minerálom sa pripisujú liečivé účinky.

Herceg Novi

Mestečko Herceg Novi je najsevernejším letoviskom Čiernej Hory. Mesto je postavené na kopci a nájdete tu nejednu romantickú uličku. Okrem kostolov môžete navštíviť aj dve pevnosti – pevnosť Kanli Kula je v súčasnosti aj letným divadlom pod holým nebom a ponúka nádherný výhľad na záliv. Ak preferujete piesočné pláže, v Herceg Novi si prídete na svoje!

Kotor

Kotor je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých miest v juhovýchodnej Európe. Staré mesto je obklopené stredovekými mestskými hradbami a patrí aj na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

V meste nájdete sieť malých uličiek a námestí. Ak vám kondička dovolí, môžete si urobiť výstup aj na skaly nad mestom. Stačí zdolať 1500 krokov a užívať si krásne výhľady!

Budva

Asi 20 km na juh od mesta Kotor sa nachádza Budva. Toto černohorské letovisko je medzi turistami veľmi obľúbené. Zaujímavé je tým, že staré centrum mesta sa rozprestiera na malom polostrove a obkolesené je hradbami. Hlavnou turistickou atrakciou Budvy je pevnosť Citadela, ktorá sa nachádza práve v historickom centre.

Budva ponúka bohatý nočný život a pokoj od ľudí si tu pravdepodobne v hlavnej sezóne neužijete. Ak však hľadáte trochu ticha a pokoja, neďaleké mesto Bečiči je obľúbené práve u rodín s deťmi.

Ulcinj

Zaži dovolenku v Čiernej hore už od 348 € REZERVOVAŤ

Ulcinj je najjužnejšie mesto pobrežia Čiernej Hory, blízko hraníc s Albánskom. Známe je najmä pre svoje dlhé a krásne piesočné pláže, v okolí ich nájdete až 25. Práve na týchto plážach sú obľúbené vodné športy, milovníci windsurfingu a kitesurfingu si tu prídu na svoje!

Počas leta to v meste aj poriadne žije, rôzne koncerty či festivaly lákajú turistov a domácich aj z okolitých miest.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO3 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky3 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore