Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 najlepších pláží v Čiernej Hore

10 najlepších pláží v Čiernej Hore

Malá krajina s veľkými dovolenkovými možnosťami.  Ak ste sa už iných obľúbených európskych destinácií nasýtili, namierte si to do Čiernej Hory. Ak navštívite niektorú z týchto desiatich pláží, určite neoľutujete. Montenegro navyše patrí ešte stále medzi veľmi lacné dovolenkové destinácie.

Reklama

1. Plážový bar Pirates, Perast

Hneď prvá pláž nie je úplne pláž v pravom zmysle slova. Ide o maličký kúsok pláže pripojenej k vychýrenému baru Pirates v meste Perast, ktoré sa nachádza v zálive Kotor. To však vôbec nevadí, lebo samotný záliv, krištáľovo čistá voda v ňom a mohutné kopce okolo sú pastvou pre oči. Navyše, mesto Perast je jednu z najkrajších v krajine a hovorí sa mu aj Benátky Čiernej Hory

2. Dobreč

Pláž Dobreč sa nachádza v Herceg Novi a dostupná je len loďou. Vďaka tejto miernej nedostupnosti nebýva až taká preplnená a tí, čo sa na ňu predsa len vyberú, si užijú kúpanie v najčistejšej vode v celom zálive Kotor.

3. Ploče

Táto pláž je neďaleko mesta Budva a tiež je tak trochu od ruky. Za 15 minútovú jazdu autom alebo loďou však určite stojí. Okolo pláže je množstvo reštaurácií, barov priamo vo vode a atrakcií pre deti. Ploče je navyše celá obklopená nádhernou zeleňou.

4. Sveti Stefan

Ubytovanie na ostrove Sveti Stefan nie je úplne lacná záležitosť, výhľad na opevnenú dedinu si však viete užiť aj z neďalekej pláže. Tu ale treba dať pozor – severná pláž patrí rezortu, ktorý si za to, že si tam hodíte uterák zaúčtuje 100 EUR. To isté platí pre pláž Miločer. Južná pláž je tá, na ktorú chcete ísť. S jemným ružovým pieskom, ideálnou hĺbkou vody na plávanie a úplne zadarmo.

5. Drobni Pijesak

Drobni Pijesak je 240 metrov jemného bieleho piesku vsadených do scenérie nádherných zelených vrchov. Táto pláž sa nenápadne skrýva pod diaľnicou a najbližšie mesto je vzdialené niekoľko minút. Na pláži však nájdete bar aj reštauráciu.

6. Murići

Murići je, narozdiel od ostatných, pláž pri jazere. Lemuje jazero Skadar a ponúka dokonalý výhľad na okolité pohoria. Voda je čistá a priľahlá dedinka viac než príjemné miesto na návštevu.

7. Lučice, Petrovac

Klasickú stredomorskú scenériu zažijete na pláži Lučice v známom stredisku Petrovac. Napriek tomu, že Petrovac začínajú turisti objavovať čoraz viac, táto malá pláž si stále drží svoje čaro.

8. Dámska pláž, Ulcinj

Ako názov napovedá, na túto pláž sa vyberte len ak cestujete  v dámskom zložení. Nachádza sa neďaleko takmer výlučne moslimského mesta a pre ženy tak predstavuje bezpečný priestor, kde sa môžu kúpať bez toho, aby museli byť zahalené. Chodia na ňu však ženy všetkých vierovyznaní. Vyhľadávajú ju najmä pre jej pokojnú atmosféru.

9. Velika Plaža, Ulcinj

Ide o najväčšiu, 12 kilometrov dlhú čiernohorskú pláž, kde si na svoje prídu predovšetkým rodiny s deťmi. Vybláznia sa tam milovníci vodných športov aj gurmáni. Na pláži sa nachádzajú najlepšie reštaurácie s rybami a morskými plodmi.

10. Ada Bojana

Táto piesočnatá pláž sa nachádza na ostrove, ktorý z oboch strán obmýva rieka a smeruje až k albánskej hranici. Počas éry Juhoslávie to bol mimoriadne obľúbený dovolenkový rezort a má čo ponúknuť aj dnes. Typické pre toto miesto sú reštaurácie v štýle Robinsona Crusoea.

Skontroluj si lacné letenky do Čiernej Hory.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Vegas, bejby! Je tu super letenka za 379€ (len 1 prestup) https://t.co/1OCM1GZBsl #letenky23 minút dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky15 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky15 hodín dozadu
Citybreak v Madride? S 10€ zľavou na letenku letíš od 39€! https://t.co/ecKhL6twjQ #letenky16 hodín dozadu
Peru z Madridu za 349€! (+aj lety z Viedne) https://t.co/4axBuKXDa6 #letenky17 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 36€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/qLkk1dQdjU #letenky18 hodín dozadu
5 bezplatných aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ https://t.co/cdIoPDNTot #novinky18 hodín dozadu
Srí Lanka predĺžila voľné víza. Chce aj naďalej podporovať turizmus https://t.co/7NwstPPO20 #novinky19 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t20 hodín dozadu
Chuť na zmenu? Kuvajt s Turkish Airlines z Viedne za 169€ https://t.co/LY4Y4EoF7i21 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore