Nájdeš nás aj na:

Európa

Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov

Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov

Priestorov pre digitálnych nomádov vzniklo počas koronakrízy veľa, takže núdza o pestrejšie prostredie na prácu z domu nie je. Portugalsko tento trend vyšvihlo ešte o level vyššie. Vytvorilo rovno celú dedinu digitálnych nomádov.

Reklama

Prvá fáza „Madeira digitálnych nomádov“ má začať 1. februára 2021 v meste Ponta do Sol a trvať má až do 30. júna tohto roku. Mesto sa nachádza na južnom pobreží ostrova Madeira a má asi 8 200 obyvateľov. Nová dedina digitálnych nomádov ponúka pracovné priestory, prístup k internetu zdarma v kultúrnom centre John do Passos Cultural Centre, podujatia a stretnutia s miestnou komunitou.

Projekt má kapacitu 100 záujemcov, ktorí musia zostať minimálne mesiac. Spolupráca s hotelmi a požičovňami áut zabezpečuje ich použitie pre záujemcov. V pláne je v budúcnosti zaviesť podobné projekty v ďalších odľahlých oblastiach Portugalska, uvádza Lonely Planet.

Akciové letenky do Portugalska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore