Nájdeš nás aj na:

Novinky

Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč

Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč

Keď sa povie Coney Island, aj ty si okamžite predstavíš kolotoče? Historický zábavný park chce byť ešte lepší. Plánuje nový adrenalínový kolotoč. Mal by byť otvorený tento rok a pomenovaný bude po bájnom vtákovi Fénixovi.

Reklama

Kolotoč má byť vysoký 20 metrov a dosahovať rýchlosť viac ako 54 km/h. Náklady na jeho výstabu sú vyčíslené približne na 4,93 milióna eur, pôvodne mal byť spustený v roku 2018, píše Lonely Planet.

Podľa rodiny Vourderisovcov, ktorá vlastní storočný zábavný park od roku 1983, kolotoč bude vhodný aj pre rodiny a tematicky bude ladiť s letom vtáka Fénixa, ktorý má symbolizovať prerod do lepšieho a láskavejšieho sveta. „Park Deno’s Wonder Wheel verí, že napriek týmto bolestným a skúšajúcim časom, ktoré sú tiež veľmi dôležité, vstaneme z popola a dovolíme, aby sa zrodili tie najlepšie časy,“ povedali majitelia parku s odkazom na koronakrízu.

Príbeh parku sa začal písať kolotočom Wonder Wheel, ktorý navrhol Charles Hermann a postavený bol v roku 1920. Navrhnutý bol ako oficiálna pamiatka mesta New York. Je dominantným kúskom zábavného parku. Váži 200 ton a jeho výška dosahuje 45 metrov. Počas jeho fungovania dosiahol rekord, pokiaľ ide o bezpečnosť. Tá je v jeho prípade totiž bezchybná.

Zdroj: Shutterstock/Massimo Salesi

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Kamira


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

  Hore