Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

6 gréckych COVID-free ostrovov ideálnych na letnú dovolenku 2021

6 gréckych COVID-free ostrovov ideálnych na letnú dovolenku 2021

Grécko sa turistom otvorilo v polovici mája a je pripravené opäť im ponúknuť to najlepšie. Krajina patrí medzi TOP destinácie už veľmi dlho. Históriu a kultúru totiž mieša s úžasnou gastronómiou a samozrejme tými najkrajšími plážami. Ešte koncom minulého roka vláda začala s ambicióznym plánom očkovania celej populácie na ostrovoch s menej ako tisíc obyvateľmi. Aj vďaka tomu sú tie najkrajšie kúty Grécka pripravené na zahraničných turistov a ich sny peckovej dovolenky v Grécku sú na dosah. Predstavujeme ti šesť ostrovov, ktoré sú ideálnym útočiskom nielen vďaka vysokej miere zaočkovanosti ich obyvateľov, ale aj nádherným takmer súkromným plážam, nedotknutej prírode a autentickej gréckej atmosfére.

Reklama

Kastellorizo

Ostrov Kastellorizo, oficiálne nazývaný Megisti, bol prvým ostrovom v Grécku, na ktorom každého zaočkovali. Všetci jeho obyvatelia boli zaočkovaní už koncom januára. No a keďže viac ako 90 percent domácich pracuje v turizme, niet pochýb, že bude ostrov v lete 2021 hot spotom pre dovolenky a medzinárodných turistov hľadajúcich krásnu a originálnu destináciu pre svoju najbližšiu dovolenku.

Lipsi

Ostrov Lipsi je ideálnym miestom pre dovolenkárov, ktorí preferujú tichý pobyt v náručí prírody. Lipsi má okrem krásneho prístavu aj mestečká a dedinky s príjemnou atmosférou. Hoci nie je známy veľkými turistickými pamiatkami, práve v tom spočíva jeho čaro. Nedotknutá krajina a nádherné miesta na plávanie na samote. Lipsi okrem toho nemal počas celej pandémie jediný prípad nákazy koronavírusom.

Thymena

Ostrov pomenovaný podľa tymiánu, ktorí rastie na jeho kopcoch, je najväčším zo súostrovia Fourni. Thymena sa zaradil medzi ostrovy s menej ako tisíc obyvateľmi, ktoré dostali očkovanie proti COVID-19 pre celú populáciu. Typickým znakom ostrova je kláštor na vrcholku kopcov. Ľahko sa sem dostaneš loďou z okolitých miest.

Ios

Ios tradične láka najmä milovníkov párty. Obyvatelia tohto ostrova sú tiež takmer plne zaočkovaní. Nachádza sa v srdci Egejského mora a mnohí sa sem vyberú len 7-hodinovou plavbou rovno z Atén. Už samotná plavba loďou je zážitkom s krásnymi výhľadmi na okolité útesy.

Meganisi

Meganisi sa síce neobjavuje medzi TOP obľúbenými gréckymi ostrovmi, práve preto však môže byť skvelým útočiskom toto leto. Mnohí sa sem vyberajú napríklad na denný výlet 30-minútovou plavbou zo známejšieho gréckeho ostrova Nydri. Od ostatných ostrovov ho odlišujú aj kamenisté pláže, vďaka ktorým je tu more takmer úplne priehľadné. Populácia ostrova Meganisi je plne zaočkovaná.

Kalamos

Kalamos je v gréckej mytológii boh rieky Maeander a tento rovnomenný grécky ostrov nie je svojej povesti nič dlžný. Je úžasným miestom na turistiku. Najväčšia pláž je vzdialená asi kilometer od blízkej dedinky. Pláže sú tu tiež kamenisté a nádherné pozadie dotvárajú ruiny benátskeho hradu.

Akciové letenky do Grécka

Zdroj informácií: Euronews


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore