Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Grécko sa otvorí turistom v júli. Bude zrejme vyžadovať test na COVID-19

Grécko sa otvorí turistom v júli. Bude zrejme vyžadovať test na COVID-19

Grécko sa pre turistov otvorí od 1. júla. Podrobnosti vrátane finančnej podpory turizmu dorieši tamojšia vláda do 15. mája. Informoval o tom minulý týždeň grécky premiér Kyriakos Mitsotakis.

Reklama

Najvyšší predstavitelia Grécka hovoria, že tento rok zrejme nepôjde o bežné cestovanie, na ktoré sme všetci zvyknutí. „Možno nebudú otvorené bary, možno nenarazíte na obrovské davy, stále však pôjde o skvelú dovolenku v Grécku,“ uviedol Mitsotakis. Spomínal, že preferované budú dovolenky s menšou koncentráciou ľudí – jachty, agroturistika, turizmus v menších hoteloch.

Grécko bude zrejme vyžadovať už pri nástupe do lietadla smerujúceho do krajiny negatívny test na COVID-19, resp. pozitívny test na protilátky – či ste už v minulosti ochorenie mali a úspešne ste sa zotavili.

Cestovný ruch je pre Grécko kľúčový, na ekonomickej aktivite krajiny sa podieľa jednou tretinou. Straty v dôsledku pandémie nového koronavírusu sa odhadujú na úrovni zhruba 22 miliárd eur. Doposiaľ už zaniklo v Grécku takmer 50-tisíc pracovných pozícii súvisiacich s turizmom.

Zdroj: Denník N, TASR

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky24 hodín dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky1 deň dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy1 deň dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky1 deň dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy1 deň dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy1 deň dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky1 deň dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky1 deň dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore