Nájdeš nás aj na:

Letenky

Všetko, čo sa v Amsterdame oplatí vidieť!

Koncom 12. storočia založili ľudia na brehu rieky Amstel malú rybársku dedinku. Dnes je z nej najmultikulturálnejšie a pre mnohých aj najliberálnejšie mesto na svete. To ale nie sú tie hlavné dôvody, prečo turisti tak veľmi milujú Amsterdam.

Reklama
Amsterdam

Typické holandské domčeky v centre Amsterdamu

Takmer dvadsať rokov žil a tvoril maliar Rembrandt van Rijn v dome v centre Amsterdamu. Dnes je dom prístupný širokej verejnosti. Miestnosťami múzea vás prevedie audio sprievodca, okrem vzácnych malieb uvidíte, v akej posteli maliar spával a na chvíľu sa ním dokonca môžete stať, vďaka umeleckým workshopom. Umelcovu najznámejšiu maľbu – Nočná hliadka však nájdete v najnavštevovanejšom múzeu Holandska, s názvom Rijksmuseum.

Amsterdam Rembrandt

Budova, v ktorej tvoril samotný Rembrandt van Rijn

Rijksmuseum vlastní mnoho klenotov umenia a histórie Amsterdamu od roku 1200 po rok 2000. Zvučné mená umelcov, od Halsa po Vermeera, či ázijská zbierka. Aj to môžete vidieť za poplatok 17.50eur pre dospelého návštevníka.

Rijksmuseum, Amsterdam

Rijksmuseum, jedno z najkrajších múzeí na svete

Keď sa povie holandské maliarstvo, väčšina z nás si predstaví sýtožlté impresionistické Slnečnice. Tie, i mnoho ďalších Van Goghových obrazov môžete vidieť vo Van Goghovom múzeu.

Van Goghove Muzeum

Pohľad na zrekonštruovanú budovu Van Goghovho Múzea

Ak vás viac ako umenie zaujíma veda, určite neprehliadnite NEMO museum. Objavujete svet vedy a technológie a ešte sa pri tom i zabavíte!

Zrejme najznámejší denník na svete patril židovskému dievčaťu, Anne Frankovej, ktorá si ho písala počas druhej svetovej vojny. Jej rodina sa v tom čase skrývala práve v Amsterdame. Dnes si máte možnosť pozrieť múzeum, ktoré dokumentuje jej život.

Anne Frank, Amsterdam

Socha Anny Frankovej v centre Amsterdamu

Čo by bolo Holandsko bez tulipánov? V Múzeu tulipánov sa môžete zastaviť po ceste z múzea Anny Frankovej. Pozrite si niečo z histórie tzv. tulipánománie, alebo si v obchodíku so suvenírmi zakúpte cibuľky vzácnych druhov tohto kvetu.

tulipány v Amsterdame

Predaj tulipánov na trhu v Amsterdame

Múzeum kabeliek nie je zaujímavým miestom iba pre nadšencov módy. Zobrazuje totiž ich vývoj od stredoveku podnes, preto je i akýmsi odrazom doby.

Tetovanie používali už starí Egypťania pred 6000 rokmi. Dnes má i toto umenie vlastné múzeum, kde prichádzajú jeho nadšenci z celého sveta.

tetovanie, Amsterdam

V Amsterdame nájdete aj múzeum tetovania

To, že Amsterdam je mimoriadne rôznorodý potvrdzuje i spektrum ďalších tematických múzeí. Múzeum sexu, múzeum mučenia, múzeum piva Heineken či Biblické múzeum.

Požičajte si bicykel, vybavte si svoju zľavovú Museumkaart a vaša objavná cesta naprieč holandskou kolískou sa môže začať!

bicykel v Amsterdame

Amsterdam je mesto bicyklov

Viedeň – Amsterdam s KLM len za 99 Rezervuj TU

Chceš viac skvelých článkov o cestovaní? Sleduj náš facebook TU

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Kúsok z British Airways u teba doma? Zakúpiť si môžeš luxusný riad či uteráky https://t.co/vWVd2jfj1K #novinky14 minút dozadu
Lufthansa skúsi postele aj v ekonomickej triede, využije na to záložné sedadlá https://t.co/wXiiCfpOHn #novinky32 minút dozadu
Aerolinky Iberia vrátia na palubu kompletnú ponuku stravovania a servisu https://t.co/NjA7R46OwU #novinky53 minút dozadu
Ak prestup v Dubaji trvá viac ako 10 hodín, Emirates vám poskytnú bezplatný hotel https://t.co/kZ2ciOeBDd #letenky1 hodinu dozadu
Dve muchy jednou ranou? Piloti Swiss budú možno riadiť vlaky https://t.co/UUwlcm8Yc3 #novinky3 hodiny dozadu
Dobré správy z USA. United Airlines pridávajú lety do plážových destinácií https://t.co/mCVFkenhj9 #novinky4 hodiny dozadu
Kam na túru v novembri? 6 tipov na jednodňové túry po Slovensku https://t.co/eAcDodpy8G #dovolenky4 hodiny dozadu
Alaska Airlines vysadia za každý let na Havaj jeden strom https://t.co/3hkKqZgg7y #novinky5 hodiny dozadu
Mladý šéfkuchár na cestách. Aké je spoznávať svet cez chuťové poháriky? (rozhovor) https://t.co/sdHVVktMKy #cestopisy5 hodiny dozadu
BLACK FRIDAY je tu! Letenky do zelenej exotiky od 29€ (platí len do 1. decembra) https://t.co/0793HuXBuJ #letenky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore