Nájdeš nás aj na:

Novinky

Chýba ti cestovanie? Nájdi inšpiráciu v travel trendoch 2021

Chýba ti cestovanie? Nájdi inšpiráciu v travel trendoch 2021

Pandemická situácia značne ovplyvnila životy každého z nás. Pred chvíľou sme „oslavovali“ výročie prvého potvrdeného prípadu nákazy COVID-19. Boli sme zvyknutí na pestrý život a cestovanie bolo jeho neoddeliteľnou súčasťou. Teraz si väčšina ľudí môže pripomenúť svoje travel zážitky len pomocou fotografií a vlastnej pamäte. To však neznamená, že máme cestovanie zabaliť do kufra a poslať lietadlom čím ďalej. Poďme sa pozrieť na pár travel trendov, s ktorými sa ozajstní cestovatelia už možno stretli na svojich potulkách.

Reklama

Staycation (stay + vacation)

Vďaka nenávidenému vírusu sme si začali všímať bohatstvá vlastnej krajiny, ktorá si zaslúžila našu pozornosť už dávno. Anglické slovíčko „staycation“ v sebe zahŕňa práve dovolenku na území domoviny. Niekedy stačí širšie otvoriť oči, že?

Predstavte si, v piatok ste ešte mali nesplnené deadlines v robote, ale v sobotu už sedíte na peknej terase v bielom župane a pijete kávu, ktorú pre vás niekto spravil. Pozeráte sa na také obvyklé mesto pre vás iným pohľadom, turistickým pohľadom. Keby ste chceli ešte viac precítiť staycation a pozrieť sa na svoje mesto z iného uhlu, opýtajte sa na recepcii hotelu, čomu by ste mali venovať svoju pozornosť. Možno sa takýmto spôsobom dozviete niečo nové.

Veggie hotely

S každým rokom viac a viac ľudí mení svoj životný štýl a celkovo svoje, zdalo by sa ustálené, pohľady. Niekto by povedal, že za to môže vplyv modernej spoločnosti, niekto zasa že konečne spoločnosť začína myslieť zdravšie. Podnikatelia nikdy nespia a vegáni konečne máju k dispozícii hotely podľa svojich predstáv. Tú nenájdete perinu plnenú ovčou vlnou a v reštaurácii budete mať k dispozícii jedlo len rastlinného pôvodu.            

Ancestry travel (spoznávanie zemi svojich predkov)

Zvedavosť je zakotvená v našich génoch. Tento druh cestovania je pre tých, ktorí sa zaujímajú o genetickú väzbu a minulosť svojich predkov. Kto hľadá, ten vždy nájde. Tento trend je pomerne nový, vznikol v roku 2016 vďaka súťaži, v ktorej mohli zúčastnení vyhrať preskúmanie svojho etického pôvodu. Potom nasledovala návšteva krajín na území, na ktorých mali svoje novoodhalené korene.

V dokumentárnom videu účastníci zodpovedajú na otázky o pôvode svojej rodiny. Potom nasledoval DNA test a výsledky boli často šokujúce.

Spartan Holidays (sparťanské prázdniny)

 V období digitalizácie si každý človek potrebuje oddýchnuť od nekonečného toku informácii, nekončiacej vibrácie telefónu a pohlcujúcich sociálnych sieti. Našli sme riešenie pre tých najodvážnejších. Pomocou Spartan Holidays zabudnete na svoje povinnosti a maximálne sa spojite s prírodou, a to v naozaj sparťanských podmienkach.

Častokrát mame chuť vypadnúť zo svojho rutinného prostredia, ale nie každému vyhovuje dovolenka pri mori v päť hviezdičkovom hoteli. Keď hľadáte niečo nové, revolučné, skúste Spartan Holidays. Tvorcovia použili slovo „sparťanské“, pretože výborne naznačuje ako má vyzerať takáto dovolenka. Ako žili sparťania? Minimalisticky, bez ozdôb a čo je najdôležitejšie, mali schopnosť sústrediť sa na jednu činnosť. Keď ste umelec, ktorého vždy niečo vyrušuje, v takýchto podmienkach určite nájdete inšpiráciu. Nikto vám nebude volať a zabudnete na stratenie sa v každodenných záležitostiach.            

Hipster Cruise         

Loď, ktorá je splneným snom každého hipstera. Na jednom mieste nájdete tatoo salón, karaoke, telocvičňu, obchod s vinylovými plátnami, krčmy s remeselným pivom, reštaurácie s vegetariánskymi burgrami a miešané drinky s kanabidiolami.

Jednou z takých lodi je Scarlet Lady. Loď bude prijímať len dospelých pasažierov, nenájdete tu nič, čo môže byť spojené s deťmi. Koronavírus presunul aj prezentáciu Scarlet Lady. Majiteľ hipster cruise a zároveň zakladateľ leteckej spoločnosti Virgin Voyages – Richard Branson, ukáže svoju loď svetu už 9. mája.        

Zdroj: Shutterstock/ ackats

Nomadic Hotel (kočovnícky hotel)

Toto slovné spojenie v sebe skrýva hotel, ktorý každý polrok mení svoju polohu. Súkromné domy mení na prechodné  bydlisko pre cestujúcich. V žiadnom prípade si nemyslite, že tam nenájdete ani reštauráciu. Personál, bary, reštaurácie, aj všetko čo sluší luxusnému hotelu, bude spĺňať vaše predstavy o kvalitnom oddychu.

Nenechajte sa znechutiť aktuálnou situáciou a nestrácajte svoju vášeň ku cestovaniu. Bezpochýb, naše zodpovedné správanie nás priblíži ku životu, ktorý nám chýba a ktorý si pripomíname fotografiami a vlastnými spomienkami.  

Autorkou článku je Júlia Didyk.     

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: First Moment Kréta na 10 nocí s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 448€ https://t.co/jfXSfz4bCY #dovolenky4 hodiny dozadu
Emirates a ďalšie aerolinky kvôli obavám s 5G pozastavujú niektoré lety do Ameriky https://t.co/7XnRKKfNNL #novinky4 hodiny dozadu
Krásna Menorka na jar od 40€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky5 hodín dozadu
Navštív slnečné Alicante na jeseň od 29€ https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky5 hodín dozadu
Zaži úžasnú Valenciu s letenkami z Viedne od 26€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky6 hodín dozadu
Vstup do Česka: od 27. decembra je povinný PCR test pre cudzincov https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky21 hodín dozadu
Pri ceste do Švédska už zaočkovaní turisti nemusia predložiť negatívny test https://t.co/KxvBBRtlQd #letenky22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Valentínsky Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1502€ https://t.co/gc9CbCkPAG #dovolenky1 deň dozadu
6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a TOP letenky od 489€! https://t.co/H4oVIGcaqG #cestopisy1 deň dozadu
Najkomfortnejšia letenka do New Yorku: leť s Austrian Airlines od 309€! (aj leto 2022) https://t.co/dNcHYSIryV #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore