Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

5 miest na Slovensku, kde zažiješ skvelú dovolenku a 1 bonus pre deti

5 miest na Slovensku, kde zažiješ skvelú dovolenku a 1 bonus pre deti

Hoci si množstvo ľudí pri slove dovolenka predstaví hneď pláž a more, nie vždy to tak musí byť. Voľný čas sa dá príjemne stráviť aj úplne inak. Ak chceš ušetriť, podporiť slovenskú ekonomiku, či nechceš riskovať situáciu vo svete, poď si oddýchnuť a objaviť krásy Slovenska. Naša malá krajina ponúka more možností. 

Reklama

1. Liptovská Mara 

Ak máš rád vodu, nemusíš za ňou cestovať stovky kilometrov. Zaplávať si môžeš aj vo vodnom diele na Liptove. To ti dokonale vynahradí more a príjemne ťa schladí. Nie nadarmo predsa nesie názov Podtatranské more. Tak sa poď kúpať. V penzióne Larion sa môžeš ubytovať už od 264 eur pre dve osoby na štyri dni s polpenziou. 

2. Orava 

Keď dávaš prednosť histórii a pamiatkam, nemusíš cestovať do Grécka. Slovensko má tiež množstvo vzácnosti, ktoré sa oplatí vidieť. Jeden z príkladov je Oravský hrad, ktorý je veľmi zaujímavý a jedinečný. Túto akropolu, ktorá má až 155 miestností a 754 schodov ročne navštívi viac ako 180 tisíc návštevníkov. V lete sú dokonca organizované nočné prehliadky, divadelné predstavenia a akcie so strašidlami.

Ak sa vyberieš na prechádzku v okolí, môžeš navštíviť našu najväčšiu slovenskú priehradu, ktorá je len pár kilometrov od hradu. Ideš do toho? Ubytovanie vo výnimočnom trojhviezdičkovom rezorte Altis stojí 179 eur pre dve osoby na dve noci s polpenziou. 


BONUS PRE DETI

Skvelý tip pre deti! Ak by si chcel pre svoje deti zariadiť nezabudnuteľné prázdniny spolu s ich kamarátmi, tak využi skvelú príležitosť letného tábora GameCamp v Bratislave. Dopraj im týždeň plný zábavy, kde sa okrem klasických táborových aktivít nabažia aj hravého vzdelávania. Dokonca budú mať priestor na to aby vytvorili svoju vlastnú počítačovú, stolovú alebo športovú hru.

Vďaka občianskemu združeniu Hemisféra, ktoré zastrešuje školenia detí a mládeže, môžu deti zažiť jedinečný a tvorivý denný tábor. Ak chceš, aby si cez prázdniny deti nielen oddýchli, ale aj využili svoju energiu, rozvíjali talent a niečo sa naučili, tak neváhaj a klikaj na odkaz.


3. Belianske Tatry 

Tu si každý milovník prírody príde na svoje. Nádherný pohľad na prekrásnu panorámu Belianskych Tatier máš k dispozícii ihneď. Čerstvý lestný vzduch ti zaručí perfektnú dovolenku a nemusíš za ňou cestovať ďaleko. Okrem obľúbenej kvapľovej Belianskej jaskyne, ktorú nám závidia mnohí cudzinci, máš možnosť pozrieť si panorámu lesov z úplne iného pohľadu. Vďaka vyhliadkovej cestičke názvom Chodník korunami stromov uvidíš bohatstvo našej krajiny z vtáčej perspektívy. Nenechaj si to ujsť a presvedč sa sám. V penzióne Ciriak ťa ubytovanie bude stáť od 82 € pre dve osoby na dve noci. 

4. Piešťany 

Ak si typ človeka, ktorý miluje rôzne procedúry a necháva sa rád rozmaznávať, neboj sa, aj ty sa dočkáš. V krásnych a svetoznámych Piešťanoch sa o teba postarajú s tou najväčšou ochotou. Dopraj si chvíľku pokoja a dovolenkuj na Slovensku. Okrem rôznych procedúr, masáží, či bahenných zábalov objav aj krásy kúpeľného mestečka. Tak neváhaj a zabookuj si napríklad trojhviezdičkový hotel Harmónia, kde ťa pobyt pre dve osoby na dve noci vyjde 159€. 

5. Starý Smokovec 

Akčné a umelecké duše dokážu relaxovať v našej krásnej krajine. Slovensko ti ponúka nádhernú oblasť s názvom Horný Smokovec, ktorý skrýva mnoho krás a ľahko sa ti stane veľkou inšpiráciou. Okrem vyhliadky v Starom Smokovci tu môžeš zažiť vysokohorskú turistiku, či krátky výlet na obľúbené Štrbské Pleso.

A milovníci umenia si vychutnajú napríklad virtuálnu prehliadku Tatranskej galérie v Poprade, či športové a hudobné podujatia, ktoré sa v Podhorí každoročne konajú. Ak teda túžiš zažiť takúto dovolenku, ubytovať sa tu môžeš už od 178 € pre dve osoby a dve noci v Hoteli Smokovec. 

Autor článku: Michaela Stanislavová


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore