Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Rakúsko varuje pred cestou do Španielska s výnimkou Baleárskych a Kanárskych ostrovov

Rakúsko varuje pred cestou do Španielska s výnimkou Baleárskych a Kanárskych ostrovov

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok varovalo pred cestou do Španielska s výnimkou Baleárskych a Kanárskych ostrovov, pretože sa zvyšuje obava, že sa turisti môžu v niektorých vnútrozemských oblastiach a Katalánsku nakaziť koronavírusom. Informuje o tom agentúra Reuters.

Reklama

Toto opatrenie nadobudne účinnosť od pondelka a ľudia, ktorí sa vracajú do Rakúska, budú musieť predložiť negatívny test na COVID-19, uviedlo ministerstvo. V prípade Slovákov cestujúcich z letiska Viedeň sa test nevyžaduje, ak majú platný lístok smerom na Slovensko a cez Rakúsko len tranzitujú.

Rakúske opatrenia prichádzajú po tom, čo Británia, Nemecko a Švajčiarsko nedávno varovali svojich občanov pred letnými prázdninami na španielskych plážach v určitých regiónoch krajiny. Hlavný hygienik na Slovensku varoval pred tromi konkrétnymi regiónmi Španielska, ale vyzval len na zváženie ciest do týchto konkrétnych miest.

Rakúsko už zaviedlo testovanie prichádzajúcich osôb z Balkánu po tom, ako došlo k nárastu infekcií medzi ľuďmi vracajúcimi sa z regiónu. Má zavedené cestovné varovania pre Albánsko, Bosnu, Kosovo, Čiernu Horu, Severnú Macedónsko a Srbsko, ako aj pre členské štáty Európskej únie, Bulharsko a Rumunsko.

Letenky na Baleárske a Kanárske ostrovy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.