Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Casco Viejo – takto vyzerá stará Panama

Hlavné mesto Panamy pôsobí z niektorých pohľadov ultra moderne. Niet sa čo čudovať, toto mesto spravilo za posledné desaťročia obrovský pokrok a cítiť to na architektúre aj nálade domácich. A aj v takom dravom a rušnom veľkomeste sa zachovalo tak tajomné miesto, ako je Casco Viejo. Romantické, historické, dýchajúce jedinečnou atmosférou a napriek veľkej hustote osídlenia tak trochu aj mesto duchov.

Reklama

dsc_0993-min

dsc_0955-min

Casco Viejo je jedna z najstarších štvrtí Panama City a kultúrny klenot tohto veľkomesta. Od roku 1997 patrí do kultúrneho dedičstva UNESCO, no založené bolo v roku 1673 španielskymi kolonizátormi v spolupráci s katolíckou cirkvou.

dsc_0909-min

Historicky jedna z najbohatších a najviac osídlených štvrtí v Strednej Amerike. Keď sa sem vyberiete počas pracovného týždňa a cez deň, stretnete veľmi málo domácich a takmer samých turistov. Pôsobí to symbolicky aj preto, že väčšina ľudí sa skutočne presunula z Casco Viejo za prácou a túžbou po modernom svete do najnovších štvrtí hlavného mesta. Nielen počas dňa, ale už navždy.

dsc_0632-min

dsc_0641-min

Terajšia podoba Casco Viejo a väčšiny tohto starého mesta vás vizuálne presunie niekam do roku 1950. Malebné uličky sú plne historických domov, chrámov, kostolov a vládnych budov, ktoré si počas svojho života zažili množstvo architektonických úprav. Väčšina z nich boli starostlivo renovované a teraz fungujú ako múzeá, gurmánske reštaurácie, kluby alebo netradičné obchodíky. A kúpite tu tie najlepšie klobúky široko-ďaleko a áno, aj tie najdrahšie.

dsc_0708-min

img_1940-min

Hovorí sa, že ak chcete spoznať skutočnú Panamu, vyčlente si jeden deň a ten strávte celý v štvrti Casco Viejo. V súčasnosti je to miesto, kde sa viete výborne najesť, spoznať panamskú kultúru a vychutnať si na slnečnej terase karibský rum s cigárou. A keď sa zotmie, nájdete tu jedny z najlepších klubov v meste.

dsc_0671-min

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky8 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky13 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky13 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky13 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky13 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore