Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Ostrov Taboga – tropický raj na skok od Panamy

V ojbatí horúcich tropických vôd panamského zálivu a hodinu od rušného hlavného mesta Panamy sa nachádza malý ostrovček s bohatou a farebnou históriou a pokornými obyvateľmi. Volá sa Taboga a výlet naň by mal byť súčasťou vášho panamského dobrodružstva. Na to aby ste si ho obľúbili a spoznali vám stačí málo, napríklad aj jeden deň.

Reklama

img_2274-min

Taboga je ostrov bez automobilov, bez masového turizmu a domáci ho nevolajú inak ako ostrov kvetov. Tieto tri prívlastky si uvedomíte ihneď po vystúpení z trajektu. Tých tu premáva niekoľko za deň a na výber máte viacero spoločností, ktoré prepravujú turistov sedem dní v týždni. Ale najlepšie spravíte, ak sa sem vydáte skoro ráno a v popoludňajších hodinách zase naspäť. Spiatočný lístok stojí od 15 do 20 dolárov.

dsc_0370-min

dsc_0359-min

dsc_0409-min

Najviac zo všetkých milujú toto miesto obyvatelia hlavného mesta. Nakoľko mestské pláže nie sú vhodné na kúpanie, Taboga je skvelou alternatívou ako vypadnúť z ruchu veľkomesta a zažiť pocit exotickej dovolenky v Tichom Oceáne.

dsc_0175-min

Asi najzaujímavejším miestom, ktoré nájdete zobrazené aj na všetkých magnetkách a pohladniciach z Tabogy je úzky prechod medzi ostrovom Taboga a ostrovčekom El Moro. Počas prílivu sa táto cesta úplne stráca. A je to zároveň aj miesto, kde sa zdržiava najväčší počet ľudí počas dňa.

dsc_0340-min

dsc_0249-min

Na Taboge nájdete niekoľko hotelov, apartmánov a jeden hostel. Ale je ich skutočne veľmi málo, takže pokiaľ plánujete prespať na ostrove, určite si to zajednajte dopredu. Ceny sú veľmi prijateľné, a ubytovanie v domácom panamskom štýle.

Ostrov kvetov bol osídlený Španielmi v roku 1515. Od tej doby bola domovom dobyvateľov, zlatokopov, umelcov, vojakov a podľa historických údajov sa tu narodilo aj niekoľko svätcov. Cez všetky obdobia si ale ostrov zachoval niečo, čo v ňom prevláda dodnes – absolútne pokojnú atmosféru a dobrosrdečných ľudí.

img_2278-min


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore