Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Ostrov Taboga – tropický raj na skok od Panamy

V ojbatí horúcich tropických vôd panamského zálivu a hodinu od rušného hlavného mesta Panamy sa nachádza malý ostrovček s bohatou a farebnou históriou a pokornými obyvateľmi. Volá sa Taboga a výlet naň by mal byť súčasťou vášho panamského dobrodružstva. Na to aby ste si ho obľúbili a spoznali vám stačí málo, napríklad aj jeden deň.

Reklama

img_2274-min

Taboga je ostrov bez automobilov, bez masového turizmu a domáci ho nevolajú inak ako ostrov kvetov. Tieto tri prívlastky si uvedomíte ihneď po vystúpení z trajektu. Tých tu premáva niekoľko za deň a na výber máte viacero spoločností, ktoré prepravujú turistov sedem dní v týždni. Ale najlepšie spravíte, ak sa sem vydáte skoro ráno a v popoludňajších hodinách zase naspäť. Spiatočný lístok stojí od 15 do 20 dolárov.

dsc_0370-min

dsc_0359-min

dsc_0409-min

Najviac zo všetkých milujú toto miesto obyvatelia hlavného mesta. Nakoľko mestské pláže nie sú vhodné na kúpanie, Taboga je skvelou alternatívou ako vypadnúť z ruchu veľkomesta a zažiť pocit exotickej dovolenky v Tichom Oceáne.

dsc_0175-min

Asi najzaujímavejším miestom, ktoré nájdete zobrazené aj na všetkých magnetkách a pohladniciach z Tabogy je úzky prechod medzi ostrovom Taboga a ostrovčekom El Moro. Počas prílivu sa táto cesta úplne stráca. A je to zároveň aj miesto, kde sa zdržiava najväčší počet ľudí počas dňa.

dsc_0340-min

dsc_0249-min

Na Taboge nájdete niekoľko hotelov, apartmánov a jeden hostel. Ale je ich skutočne veľmi málo, takže pokiaľ plánujete prespať na ostrove, určite si to zajednajte dopredu. Ceny sú veľmi prijateľné, a ubytovanie v domácom panamskom štýle.

Ostrov kvetov bol osídlený Španielmi v roku 1515. Od tej doby bola domovom dobyvateľov, zlatokopov, umelcov, vojakov a podľa historických údajov sa tu narodilo aj niekoľko svätcov. Cez všetky obdobia si ale ostrov zachoval niečo, čo v ňom prevláda dodnes – absolútne pokojnú atmosféru a dobrosrdečných ľudí.

img_2278-min

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky4 minúty dozadu
Budúcnosť lowcostových aeroliniek AirAsia je neistá. V hre je aj krach https://t.co/IfVl4O0qgT #novinky14 minút dozadu
Japonsko má nový rýchlovak, ktorý môže jazdiť aj počas zemetrasenia https://t.co/kIc3ocGvbk53 minút dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5nBatI #letenky1 hodinu dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 hodiny dozadu
Dubaj opäť otvorený! Emiráty vyžadujú test, ak ho nemáte, spravia ho zdarma https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky3 hodiny dozadu
Kolumbia predĺžila lockdown do 1. augusta lety sú zakázané do septembra https://t.co/NTUphP7rvo #novinky3 hodiny dozadu
Rím pre pokročilých: 11 dôvodov, prečo je toto mesto večné https://t.co/ARZRMdsI2r #cestopisy3 hodiny dozadu
Rwanda sa turistom otvorí už v auguste https://t.co/jG9PI5ocim3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore