Nájdeš nás aj na:

Európa

V roku 2021 sa môžu návštevníci po prvýkrát túlať v Buckinghamskej záhrade bez sprievodcu

V roku 2021 sa môžu návštevníci po prvýkrát túlať v Buckinghamskej záhrade bez sprievodcu

Máš rad(a) pikniky? Čo tak si jeden urobiť rovno v londýnskom Buckinghamskom paláci? Nie v obývačke s kráľovnou, ale v záhradách. Po prvýkrát totiž bude mať verejnosť možnosť poprechádzať sa po kráľovských záhradách bez sprievodcu.

Reklama

Možnosť oficiálnej prehliadky so sprievodcom bude stále k dispozícií takisto. Historické takmer 16-hektárové záhrady sa datujú do rokov 1820-toch, keď kráľ George IV. zmenil Buckinghamský dom na palác. Napriek tomu, že sa nachádzajú v centre mesta, prekypujú krásnou faunou aj flórou, vrátane rastlín, ktoré môžu byť spozorované na iných miestach v Londýne len zriedka.

V buckinghamskej záhrade nájdeš 1000 stromov, 320 rôznych druhov kvetov a tráv. Nachádza sa tu Ružová záhrada, letný domček a poľná lúka. Návštevníci budú mať možnosť preskúmať záhradu kráčajúc po chodníku, ktorý zahŕňa 156 metrov dlhú „bylinnú hranicu“, platany vysadené a pomenované podľa kráľovnej Viktórie a princa Alberta a výhľady na ostrov a jeho úle cez jazero s rozlohou 1,4 hektárov.

Zdroj: Shutterstock/ Sue Martin

Počas víkendov v apríli a v máji si môžu návštevníci užiť ticho a pokoj, prípadne sa zúčastniť prehliadky so sprievodcom. Návštevníci zažijú na jar záhradu s lúkami pokrytými prvosienkami, zvončekmi, kvitnúcimi kríkmi a stromami kamélie, magnólie a azalky. Od mája do septembra budú pripravené špeciálne prehliadky so sprievodcom v Buckinghamskom paláci, od júla pripoja k týmto prehliadkam aj záhradu, píše Lonely Planet.

Ceny za prehliadky so sprievodcom sa pohybujú od 21,50 – 60 libier za dospelú osobu.

Akciové letenky na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore