Nájdeš nás aj na:

Novinky

Muž, ktorý sa vydával za falošného pilota pre aerolinky British Airways, pôjde do väzenia

Muž, ktorý sa vydával za falošného pilota pre aerolinky British Airways, pôjde do väzenia

Craig Butfoy, 49 ročný pilot, ktorý klamal o svojich skúsenostiach s lietaním a sfalšoval svoj životopis v snahe získať prácu v British Airways, dostal trest odňatia slobody na 12 mesiacov.

Reklama

Počas rokov 2016 až 2018 uvádzal Butfoy nepravdivé údaje, ktoré obsahovali pozmenené záznamy z palubného denníka. Takýmto spôsobom chcel získať pracovnú pozíciu pilota v dcérskej spoločnosti British Airways – CityFlyer a bývalej írskej leteckej spoločnosti Stobart Air.

Podrobnosti uvedené v súdnych dokumentoch zahŕňali vyjadrenie v žiadosti o zamestnanie, že ako kapitán nalietal 1610 hodín. Takisto bol usvedčený z falšovania dokumentov vrátane osvedčení o absolvovaní tréningových kurzov a vo svojom životopise nepravdivo tvrdil, že od roku 1998 je držiteľom licencie na súkromné lietadlo, píše Airlive.

Butfoy bol odsúdený na 12 mesiacov vo väzení. British Airways vydala stanovisko, že Butfoy bol po zistení nepravdivých informácií okamžite suspendovaný a bolo zahájené vyšetrovanie. Spoločnosť trvá na tom, že bezpečnosť pasažierov a posádky je jej prioritou a nikto nebol vystavený riziku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore