Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čarovné Belgicko: 7 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

Čarovné Belgicko: 7 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

Belgické wafle, pivo, čokoláda či hranolky? To sú veci, ktoré v Belgicku treba vyskúšať. Táto krajina aj napriek tomu, že nie je najväčšia, vie ponúknuť kvalitnú gastronómiu, kus histórie, ale aj nočný život. Prečítaj si, ktoré mestečká sa oplatí navštíviť v Belgicku!

Reklama

Brusel

Metropola Európskej únie, kde sídli aj NATO a zároveň najnavštevovanejšie mesto v Beglicku. Niet sa čomu diviť, vraví sa, že tie najlepšie belgické wafle nájdeš práve v Bruseli. Brusel je doslova výkladnou skriňou belgickej gastronómie. Návšteva však nemusí byť nutne iba o jedle, Brusel má nádherné historické centrum či známe Atómium, ktoré predstavuje zväčšennú bunku krištálu.

Gent

Práve mesto Gent sa radí medzi najkrajšie miesta celého Belgicka. Môžu za to vodné kanály a jeho historická architektúra, ktorú sa tu podarilo zachovať. Dominantou mesta je hrad, ktorý rozhodne neprehliadneš, je totižto obkolesený jazierkom. Zároveň ide o najväčšiu kamennú pevnosť v západnej Európe. V meste je ale omnoho viac krás, ktoré si získajú tvoj obdiv.

Bruggy

Aj Bruggy si vyslúžili svoj prívlastok, pýšia sa titulom jedného z najromantickejších miest na svete. A prečo? Mnohí ho nazývajú Benátky severu, čo mu rozhodne pridáva na atraktivite. Historické jadro mesta je tiež zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Stredoveké uličky, typické domčeky či plavba po kanále, to všetko tmôžeš zažiť už za jeden deň.

Durbuy

Ďalšie mestečko, ktoré vyzerá ako vystrihnuté z rozprávky. Reč je o meste Durbuy, ktoré je naozaj maličké. Žije tu približne iba 500 obyvateľov. Ako jednému z mála miest sa podarilo zachovať si kus histórie a autentickú atmosféru. Obľúbenou atrakciu je Topiary park, kde sa nachádza aj reštaurácia La Ferme au Chene, ktorá vyrába pivo metódou 14. storočia.

Antverpy

Antverpy ešte stále stoja v úzadí Bruselu, naopak pre domácich ide o vyhľadávanú destináciu. Mesto si preto vyslúžilo prezývku – najštýlovejšie belgické mesto. A čo tu uvidíš? Množstvo sakrálnych pamiatok, ale napríklad aj diamantové múzeum či netradičnú ZOO. Výlet do Antverp je teda vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Dinant

Mesto, kde vyrastal Adoplhe Sax, vynálezca saxofónu. Mesto do dnešného dňa žije z tohto vynálezu. Skrýva však omnoho viac ako saxofónovú výzdobu. Takmer celé sa rozprestiera pozdĺž rieky Meuse, do oči bije taktiež vysoká skala, ktorá patrí medzi symboly mesta. Ubytovacích zariadení tu priveľa nenájdeš, práve preto sa odporúča navštíviť Dinant v rámci jednodňového výletu z väčších miest.

Liege

Tretie najväčšie mesto Belgicka je známe najmä pre svoj nočný život, skvelé bary a výborné jedlo. Taktiež je ideálnou voľbou pre milovníkov múzeí architektúry a umenia. Ideálnou voľbou je navštíviť mestečko počas jedného z festivalov, ktoré sa tu konajú celoročne.

Mechelen

Toto malebné mestečko sa nachádza neďaleko Antwerp a je známe najmä pre výlety loďou, obzvlášť tie pivné. Nájdeš tu tiež najvyššiu belgickú katedrálu.

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

  Hore