Nájdeš nás aj na:
brusel

Koronavírus

Belgicko víta turistov a domácim rozdáva poukážky

Belgicko víta turistov a domácim rozdáva poukážky

Belgicko sa od polovice júna otvorilo turistom z vybraných krajín. Belgická vláda navyše pred týždňom oznámila množstvo opatrení, ktorými chce podporiť domáci turizmus. Medzi nové opatrenia patrí napríklad predĺženie rodičovskej dovolenky a poukaz v hodnote 300 eur.

Reklama

Poukaz môžu zamestnanci využiť v reštauráciách, múzeách, divadlách a niektorých ďalších sektoroch. Súčasťou plánu bol aj 10-dňový vlakový lístok, no tento nápad bol zamietnutý vlakovou spoločnosťou kvôli zdravotným a bezpečnostným obavám.

Belgicko bolo koronavírusom zasiahnuté vo veľkej miere, v posledných týždňoch sa však prípady nákazy znižujú a vláda postupne zmierňuje nariadenia. Fáza tri bola odštartovaná ešte 8. júna, kedy väčšina kaviarní, reštaurácií a barov mohla znovu otvoriť svoje priestory. Požiadavkou bola vzdialenosť 1,5 metra medzi stolmi. Turistické lode sa vrátili do kanálov v Bruggy, hoteli začínajú prijímať rezervácie a od 15. júna sem môžu cestovať turisti z krajín Európskej únie, Veľkej Británie, Švajčiarska, Nórska, Islandu a Lichtenštajnska.

Belgicko ide v šľapajách niektorých ďalších krajín, ktoré podporujú turizmus na domácej pôde. Napríklad Japonsko uvažuje nad čiastočnou finančnou podporou pre domáci turizmus, Nový Zéland navrhol štvordňový pracovný týždeň a Švajčiarsko by chcelo takisto zaviesť poukážky pre domácich obyvateľov.

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com

Dôležité:

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore