Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Belgicko víta turistov a domácim rozdáva poukážky

Belgicko víta turistov a domácim rozdáva poukážky

Belgicko sa od polovice júna otvorilo turistom z vybraných krajín. Belgická vláda navyše pred týždňom oznámila množstvo opatrení, ktorými chce podporiť domáci turizmus. Medzi nové opatrenia patrí napríklad predĺženie rodičovskej dovolenky a poukaz v hodnote 300 eur.

Reklama

Poukaz môžu zamestnanci využiť v reštauráciách, múzeách, divadlách a niektorých ďalších sektoroch. Súčasťou plánu bol aj 10-dňový vlakový lístok, no tento nápad bol zamietnutý vlakovou spoločnosťou kvôli zdravotným a bezpečnostným obavám.

Belgicko bolo koronavírusom zasiahnuté vo veľkej miere, v posledných týždňoch sa však prípady nákazy znižujú a vláda postupne zmierňuje nariadenia. Fáza tri bola odštartovaná ešte 8. júna, kedy väčšina kaviarní, reštaurácií a barov mohla znovu otvoriť svoje priestory. Požiadavkou bola vzdialenosť 1,5 metra medzi stolmi. Turistické lode sa vrátili do kanálov v Bruggy, hoteli začínajú prijímať rezervácie a od 15. júna sem môžu cestovať turisti z krajín Európskej únie, Veľkej Británie, Švajčiarska, Nórska, Islandu a Lichtenštajnska.

Belgicko ide v šľapajách niektorých ďalších krajín, ktoré podporujú turizmus na domácej pôde. Napríklad Japonsko uvažuje nad čiastočnou finančnou podporou pre domáci turizmus, Nový Zéland navrhol štvordňový pracovný týždeň a Švajčiarsko by chcelo takisto zaviesť poukážky pre domácich obyvateľov.

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com

Dôležité:

Mohlo by ťa zaujímať:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky3 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore