Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Austrian Airlines vstúpili do druhej fázy testovania pred odletom. Na jednej linke už bude test povinný

Austrian Airlines vstúpili do druhej fázy testovania pred odletom. Na jednej linke už bude test povinný

Letecká spoločnosť Austrian Airlines oznámila, že vstupuje do druhej fázy svojho povinného pilotného programu na COVID testy. V rámci sekundárnej fázy sa test stane povinným pre všetkých cestujúcich niektorých liniek, doposiaľ bol na dobrovoľnej fáze. Povinnosť preukázať sa testom alebo absolvovať antigénový test pred odletom po novom platí na jedinej linke z Viedne do Hamburgu. Čoskoro môžu pribúdať ďalšie destinácie s touto povinnosťou.

Reklama

Pilotná schéma testovania na koronavírus sa realizuje na letoch Austrian Airlines medzi Hamburgom a Viedňou. Ak teda letíte na tejto trase a váš let má číslo OS171 (VIE-HAM) alebo OS172 (HAM-VIE), musíte sa od 12. novembra preukázať platným výsledkom negatívneho PCR testu alebo sa nechať otestovať antigénovým testom na letisku.

S preodletovým testovaním začali v Nemecku aj aerolinky Lufthansa. Od 12. novembra začnú pilotné testovanie na linke medzi Mníchovom a Hamburgom. Prvá fáza bude pozostávať z dobrovoľného testovania. Ak však test odmietnete, presunú vás na neskorší v ten istý deň, prípadne nasledujúci, píše SimpleFlying.

Ako prebieha testovanie pred odletom?

Predodletové testovanie pozostáva z antigénového testu na COVID-19, pri ktorom cestujúci získajú výsledok do 10 – 15 minút od jeho vykonania. Cestujúci majú možnosť obdržať test osobne alebo prostredníctvom SMS. Rovnaké testy sa napríklad použili aj pri celoplošnom testovaní na Slovensku.

Cestujúci sa doposiaľ na spomínanej linke mohol rozodnúť, či sa nechá otestovať alebo nie. Ak si vybral možnosť testovania, jeho palubný lístok zatiaľ nebol aktivovaný. Aktivoval sa až v prípade, že sa výsledok testu nevrátil ako záporný. Ak mal cestujúci pozitívny test na COVID-19, nebolo mu umožnené letieť.

Austrian Airlines v súvislosti s prvou pilotnou fázou poukázali tiež na to, že na predodletové testy sa zatiaľ dobrovoľne prihlásila približna štvrtina cestujúcich.

Po novom smú na palubu len tí s negatívnym testom

Od 12. novembra je negatívny predletový test povinný pre cestujúcich na letoch Austrian Airlines s označením OS171 a OS172. Ak sa nechcete dať otestovať pred odletom, musíte poskytnúť negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 48 hodín. Predodletové testovanie hradí Austrian Airlines, PCR test je na náklady cestujúceho.

V prípade pozitívneho testu ponúka Austrian Airlines príslušným cestujúcim na výber niekoľko možností. Konkrétne letecká spoločnosť uvádza, že v prípade pozitívneho testu možno zmeniť alebo zrušiť letenku spoločnosti Austrian Airlines bez akýchkoľvek nákladov.

Alitalia spustila podobný systém na svojej trase medzi Rímom a Milánom v septembri.

Člen výkonnej rady viedenského letiska Julian Jäger považuje predodletové testovanie za „východisko z krízy“.

Akciové letenky Austrian Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore