Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko Viedeň zavedie rýchle antigénové testy na COVID-19

Letisko Viedeň zavedie rýchle antigénové testy na COVID-19

Viedenské letisko Schwechat dnes oznámilo, že plánuje pre cestujúcich zaviesť antigénové rýchlotesty na zistenie prítomnosti koronavírusu. Týmto spôsobom chce zaistiť ochranu zdravia a zároveň udržať slobodu cestovania, uviedla stanica ORF. Pasažieri by sa tak takémuto testu, ktorého výsledky sú dostupné za niekoľko minút, mohli podrobiť priamo na letisku pred odletom. Po predložení letenky cestujúcim spravia výter z hrdla a pasažier bude o pozitívnom či negatívnom výsledku testu informovaný do 10-15 minút.

Reklama

V prípade, že sa u cestujúceho nákaza novým koronavírusom nepotvrdí, bude môcť pokračovať v ceste. Ak bude pasažier pozitívny, podstúpi následne v súčinnosti s príslušnými úradmi aj PCR test, uvádza tlačová agentúra APA. Spoločnosť Austrian Airlines chce skúšobné testovanie pasažierov pomocou týchto testov zaviesť už „v blízkej budúcnosti“, potvrdila pre APA hovorkyňa AUA Tanja Gruberová.

Letisko Schwechat ďalej informovalo, že skúšobné testovanie osôb na letisku už úspešne odskúšalo. Pasažieri cestujúci v rámci Európy budú môcť antigénové testy, ktoré budú bezplatné, využívať na dobrovoľnej báze. Generálny riaditeľ spoločnosti Flughafen Wien AG Julian Jäger zdôraznil, že „Covid-19 nás bude ešte dlho sprevádzať a preto potrebujeme urgentné riešenia použiteľné v budúcnosti“.

„Antigénové rýchlotesty je možné použiť v rozsiahlom meradle, ponúkajú rýchle výsledky a mohli by byť nasadené na všetkých letiskách v rámci jednotného európskeho testovacieho režimu. Umožnilo by to slobodu cestovania, ktorú naliehavo potrebujú hospodárstvo i cestovný ruch,“ je presvedčený Jäger.

Akciové letenky z Viedne

Zdroj: TASR, TREND.sk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx14 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky15 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky19 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky20 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy21 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky21 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky21 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky21 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky21 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore