Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Potulky Andalúziou a Gibraltárom so slovenským sprievodcom už od 727 eur

Celkom na juhu horúceho Španielska nájdete miesto, ktoré je zaliate slnkom neuveriteľných 360 dní v roku – Andalúzia. Okrem obľúbených svetoznámych pamiatok v mestách ako Sevilla alebo Malaga si tu nájdu svoje aj milovníci krásnych dlhých pláží a vynikajúcej kuchyne. A viete ako najlepšie spoznáte Andalúziu? No predsa so slovenským sprievodcom!

Potulky Andalúziou so slovenským sprievodcom od 727 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Exotický Gibraltár

Ak túžite po exotike, no nechce sa vám vytiahnuť päty z Európy, zamierte na Gibraltár! Zaujímavosťou je, že jediná cesta, ako sa sem dostanete, vedie cez pristávaciu dráhu gibraltárskeho letiska. Ak hľadáte práve takýto zážitok, mali by ste sa poponáhľať – práce na budovaní tunela pod letiskom sa už začali a adrenalínová prechádzka po pristávacej dráhe bude čoskoro minulosťou. So sprievodcom navštívite aj Jaskyňu sv. Michala, o ktorej sa hovorí, že nemá dno a pod morom vedie až do Afriky. Vďaka obrovským priestorom jaskyne tu bolo vybudované divadlo s kapacitou až 600 ľudí.

Pri spoznávaní nevynecháte ani rozsiahlu sieť tunelov dlhých až 48 kilometrov, ktoré v minulosti chránili tento strategický kúsoček pevniny. Potulky po Gibraltáre zakončíte prechádzkou po najjužnejšom bode Európy – Europa Point a výstupom na najvyšší vrch Gibraltáru The Rock, odkiaľ uvidíte nielen dva kontinenty ako na dlani, ale aj Stredozemné more a Atlantický oceán. Povedzme si úprimne, keď sem išli na medové týždne princezná Diana a Charles, niečo na tom Gibraltáre predsa len bude ;).

Vedeli ste, že…?

Na Gibraltáre nájdete jediné voľne žijúce opice v Európe. Ich počet sa pritom veľmi starostlivo sleduje – ak by zrazu všetky vymizli, znamenalo by to (vraj) koniec anglickej nadvlády.

Malaga

Zamierte do temperamentnej Malagy a zatancujte si ohnivé flamenco priamo na ulici! Mesto je plné impozantných múzeí, no pravdou je, že Malaga je múzeom sama o sebe – stačí jedna prechádzka centrom a cítite sa, ako by ste práve navštívili galériu. Mesto má neuveriteľnú auru, o ktorú sa postaral aj samotný majster a zároveň rodák Pablo Picasso. So sprievodcom sa vyberiete aj za adrenalínom do El Chorro – krasovej oblasti neďaleko Malagy, kde sa poprechádzate vysoko nad kaňonmi a vodou po najnebezpečnejšom chodníčku na svete vo výške vyše sto metrov. Nie nadarmo sa mu hovorí aj chodník smrti. Uff!

Prechádzka historickou Granadou

Spoznajte mesto Granada ležiace na úpätí hôr Sierra Nevada, ktoré mnohí nazývajú aj dušou Andalúzie. Vaše prvé kroky povedú k Alhambre – palácu a dávnemu sídlu maurských panovníkov a zároveň absolútnemu majstrovskému dielu islamskej architektúry. Celý komplex je zapísaný v zozname UNESCO a ročne ho navštívia tisíce turistov. Tešiť sa môžete aj na spoznávanie najstaršej časti Alhambry s mohutnými hradbami a vežami, odkiaľ si užijete dychberúce výhľady na okolie. Váš výlet do rozprávky Tisíc a jedna noc ukončíte prechádzkou orientálnymi záhradami so zurčiacimi fontánami až ku katedrále, v ktorej nájdete aj sarkofágy kráľovského páru.

Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Exotický ostrov Roatán za neskutočnú cenu z Viedne: https://t.co/hgmveVjzlB9 hodín dozadu
PONUKA DŇA! Exotické Langkawi s 4* hotelom za 899€ https://t.co/jTuoMuYs9R9 hodín dozadu
Zaži nádhernú a horúcu dovolenku na africkej pláži. Mega lacná Keňa z Viedne: https://t.co/bhWWxCwQfn10 hodín dozadu
Bali z Viedne za 499€ je letenka týždňa! https://t.co/68FsjqCqOP12 hodín dozadu
Maldivy z Milána za 429€! https://t.co/hkz9V2UBBu15 hodín dozadu
Istanbul za super cenu! Kupuj letenky od 129€ https://t.co/RjRNUGSV7j15 hodín dozadu
Nádherný Réunion z Viedne od 619€! https://t.co/hQNZu5230d15 hodín dozadu
ÁZIJSKÉ LETENKOBRANIE: Rezervuj si tú svoju od 109€ https://t.co/ZEHM4w7Pec1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore