Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

All Inclusive na usmiatom pobreží Afriky od 1043€: Poď do Gambie!

Gambia je cestovateľská kvalita. Malá stabilná krajina (iba 11,295 km²) bez politických nepokojov. Exotika bez jet lagu, je tam totiž iba o hodinu menej ako u nás. Chváli sa prezývkou „usmiate pobrežie Afriky”. Gambia sa rovná leto po celý rok (od júna do októbra je daždivé obdobie; najchladnejšie počasie je v januári, priemerne 24°). Oficiálnym jazykom je angličtina a lokálne nárečia. Gambia je o plážach, vtákoch, slnku, kultúre a hlavne o priateľskosti miestnych. Znie to ako ideálna destinácia na ďalší výlet? Súhlasíme, do Gambie vždy s radosťou a hlavne s úsmevom. 🙂

Reklama

Dovolenka v Gambii od 1043€

Kedy? Napríklad piatok 3. – piatok 10. apríla 2020
Odkiaľ? Letisko Bratislava
Cena zahŕňa:

  • ubytovanie v hoteli Labranda Coral Beach****
  • all inclusive stravovanie
  • transfer

Oddych pre telo i dušu

Pláže sú vynikajúce, čo je vďaka geografickej polohe, ale aj vopred pripraveným lehátkam (od hotelov alebo barov). Relaxovať ale môžeš aj počas plavby po rieke (napríklad po rieke Gambia), počas vodnej túry si občas zaplávať a užívať si neskutočnú scenériu. Nemusíš sa ale celú dovolenku opaľovať a leňošiť (ale môžeš, samozrejme). V Gambii sú výborné salóny krásy aj v hotelových rezortoch, ale aj mimo nich, populárne je aj zapletanie vlasov. Ak ťa skrášľovacie procedúry nebavia, oddýchnuť si môžeš aj pri príjemnej masáži.

Miestna kultúra na každom kroku

Sídla Banjul, Serekunda a Bakau sú známe svojimi trhmi, najmä tými remeselníckymi. Ak máš rád batikované oblečenie, drevené a strieborné šperky alebo ručne robené veci z kože, domov sa určite vrátiš s preplnenou batožinou. Suveníry a pekné veci do bytu si môžeš nakúpiť napríklad aj v Centre rezbárstva v obci Brikama, (populárne sú napríklad bubny djembe).

Ak sa zaujímaš o históriu otroctva, odporúčame ti navštíviť AlbreduJuffureh. V oboch mestách sa nachádzajú múzeá, ktoré sa zaoberajú s touto tematikou. Gambia však má aj výborné galérie s tvorbou najmä súčasného gambijského umenia. So západoafrickým umením sa môžeš zoznámiť aj prostredníctvom hudby a tanca v Centre kultúry Zinzani. Zoznámenie sa ber doslova, môžeš sa zúčastniť aj workshopov, v rámci ktorých sa vždy zdôrazňuje dôležitosť interkultúrnej komunikácie.


O tom, že ostrov Kunta Kinteh (v minulosti nazývaný ako ostrov James) je očarujúci, je aj hmotný dôkaz: nachádza sa na Zozname svetového dedičstva UNESCO. To isté platí aj na Wassu Stone Circles.

To, ako žijú rybárske rodiny, uvidíš v priamom prenose v rybárskej dedine Tanji. Budeš mať pocit, ako keby si sa ocitol uprostred pútavého dokumentárneho filmu. Odporúčame ti toto miesto navštíviť v poobedňajších hodinách, kedy sa rybári vracajú z mora.

Neuveriteľná príroda

Ako sme to už spomenuli v úvode nášho článku, Gambia je domovom mnohých vtákov. Je viac ako 500 druhov a žijú v 6 chránených oblastiach. Na ich pozorovanie (ale aj iných divokých zvierat) je výborným miestom napríklad prírodná rezervácia Abuko. Odtiaľ sa dostaneš aj k Bamba Pool, ktorý je obľúbenou lokalitou krokodílov. Na ranné prechádzky odporúčame lesný park Bijilo, ktorý je domovom nielen vtákov, ale aj opíc.

Okrem fauny je výnimočná aj flóra štátu. V Národnom parku Niumi žijú posledné mangrovníky západnej Afriky.

Pokladom ekoturizmu v Gambii je Makasutu, nazývaný aj akoSvätý les”. V roku 2005 dostala táto lesnatá oblasť aj cenu za kvalitu ekoturizmu.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Korfu v 4* hoteli s all inclusive za 349€! https://t.co/M1W9GNIGxZ #ponukadna3 hodiny dozadu
POBYTY: 7 európskych miest, ktoré sú v zime najkrajšie https://t.co/B4uN1DJFLy #pobyty3 hodiny dozadu
Kolumbia, najsexi krajina Južnej Ameriky z Viedne za 489€! https://t.co/uzhdXL11Ml #letenky3 hodiny dozadu
Paríž: Nový rok v meste zaľúbených od 28€ https://t.co/2ymAiLiig4 #letenky4 hodiny dozadu
Neprekonateľné Peru z Madridu za 369€! https://t.co/jthy1WpDJY #letenky4 hodiny dozadu
Los Angeles – Papeete – Auckland – Tokio spolu za 1599€! https://t.co/9tv4jTA7xO #cestaokolosveta3 dni dozadu
MIKULÁŠ: Top letné pobyty v zľave! https://t.co/UiZwa7gSDN #pobyty3 dni dozadu
Ešte stíhaš pred Vianocami! Rozprávkové vianočné trhy v Európe: Máme aj akciové pobyty od 59€ https://t.co/42dq2OF4a2 #vianocnetrhy3 dni dozadu
Londýn v januári za 139€ aj s hotelom a raňajkami! https://t.co/zRbT6sXWpo #ponukadna3 dni dozadu
LAST MINUTE DOVOLENKA: All Inclusive Egypt za 296€ https://t.co/23E2ecJ0U9 #lastminute4 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore