Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

All Inclusive pobytový balík na usmiate pobrežie Afriky, do Gambie!

Gambia je cestovateľská kvalita. Malá stabilná krajina (iba 11,295 km²) bez politických nepokojov. Exotika bez jet lagu, je tam totiž iba o hodinu menej ako u nás. Chváli sa prezývkou „usmiate pobrežie Afriky”. Gambia sa rovná leto po celý rok (od júna do októbra je daždivé obdobie; najchladnejšie počasie je v januári, priemerne 24°). Oficiálnym jazykom je angličtina a lokálne nárečia. Gambia je o plážach, vtákoch, slnku, kultúre a hlavne o priateľskosti miestnych. Znie to ako ideálna destinácia na ďalší výlet? Súhlasíme, do Gambie vždy s radosťou a hlavne s úsmevom. 🙂

Oddych pre telo i dušu

Pláže sú vynikajúce, čo je vďaka geografickej polohe, ale aj vopred pripraveným lehátkam (od hotelov alebo barov). Relaxovať ale môžeš aj počas plavby po rieke (napríklad po rieke Gambia), počas vodnej túry si občas zaplávať a užívať si neskutočnú scenériu. Nemusíš sa ale celú dovolenku opaľovať a leňošiť (ale môžeš, samozrejme). V Gambii sú výborné salóny krásy aj v hotelových rezortoch, ale aj mimo nich, populárne je aj zapletanie vlasov. Ak ťa skrášľovacie procedúry nebavia, oddýchnuť si môžeš aj pri príjemnej masáži.

Miestna kultúra na každom kroku

Sídla Banjul, Serekunda a Bakau sú známe svojimi trhmi, najmä tými remeselníckymi. Ak máš rád batikované oblečenie, drevené a strieborné šperky alebo ručne robené veci z kože, domov sa určite vrátiš s preplnenou batožinou. Suveníry a pekné veci do bytu si môžeš nakúpiť napríklad aj v Centre rezbárstva v obci Brikama, (populárne sú napríklad bubny djembe).

Ak sa zaujímaš o históriu otroctva, odporúčame ti navštíviť AlbreduJuffureh. V oboch mestách sa nachádzajú múzeá, ktoré sa zaoberajú s touto tematikou. Gambia však má aj výborné galérie s tvorbou najmä súčasného gambijského umenia. So západoafrickým umením sa môžeš zoznámiť aj prostredníctvom hudby a tanca v Centre kultúry Zinzani. Zoznámenie sa ber doslova, môžeš sa zúčastniť aj workshopov, v rámci ktorých sa vždy zdôrazňuje dôležitosť interkultúrnej komunikácie.


O tom, že ostrov Kunta Kinteh (v minulosti nazývaný ako ostrov James) je očarujúci, je aj hmotný dôkaz: nachádza sa na Zozname svetového dedičstva UNESCO. To isté platí aj na Wassu Stone Circles.

To, ako žijú rybárske rodiny, uvidíš v priamom prenose v rybárskej dedine Tanji. Budeš mať pocit, ako keby si sa ocitol uprostred pútavého dokumentárneho filmu. Odporúčame ti toto miesto navštíviť v poobedňajších hodinách, kedy sa rybári vracajú z mora.

Neuveriteľná príroda

Ako sme to už spomenuli v úvode nášho článku, Gambia je domovom mnohých vtákov. Je viac ako 500 druhov a žijú v 6 chránených oblastiach. Na ich pozorovanie (ale aj iných divokých zvierat) je výborným miestom napríklad prírodná rezervácia Abuko. Odtiaľ sa dostaneš aj k Bamba Pool, ktorý je obľúbenou lokalitou krokodílov. Na ranné prechádzky odporúčame lesný park Bijilo, ktorý je domovom nielen vtákov, ale aj opíc.

Okrem fauny je výnimočná aj flóra štátu. V Národnom parku Niumi žijú posledné mangrovníky západnej Afriky.

Pokladom ekoturizmu v Gambii je Makasutu, nazývaný aj akoSvätý les”. V roku 2005 dostala táto lesnatá oblasť aj cenu za kvalitu ekoturizmu.

Pobytový balík ALL INCLUSIVE v zľave!

Ak túto malú-milú, ale silnú krajinu chceš navštíviť, radi by sme ti dali do pozornosti tento výborný pobytový balík, ktorý príslušní Pelikanci strasotlivo dali dokopy. Program je voľný (možnosť fakultatívnych výletov – výlet po rieke Gambia, tradičné trhy, malé dedinky, návšteva vidieckej školy, rezervácia voľne žijúcich zvierat v Senegale – žirafy, nososrožce, zebry, antilopy, byvoly a pod), ale v cene sú aj služby slovenského delegáta.

Letenka z Bratislavy + hotel 4*Labranda Coral Beach (ex Sheraton) + služby ALL INCLUSIVE + transfer + slovenský delegát od 998 EUR PREJSŤ NA POBYT

4.2 (83.33%) 6 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore