Nájdeš nás aj na:

Tipy

Zbierať body v rámci vernostného programu SkyTeam sa oplatí

V rámci rýchlej rekapitulácie by sme ti radi pripomenuli naše články o Emirates Skywards a o vernostnom programe aliancie oneworld. SkyTeam je jedna z 3 najväčších aliancií leteckých spoločností na svete. Momentálne má 20 členov a, samozrejme, tiež ponúka výhody vernostného programu s heslom „Caring more about you“ (Staráme sa o teba viac).

Podobne ako v prípade onworld, ani SkyTeam neponúka vlastný vernostný program. Spája však vernostné programy všetkých svojich členov (16 rôznych programov 20 leteckých spoločností). Čiže, pokiaľ si členom vernostného programu jednej leteckej spoločnosti, ktorá patrí do aliancie SkyTeam, benefity vychádzajúce z členstva si môžeš užiť aj počas letu s inou spoločnosťou patriacou do SkyTeamu. Nezabudni, každý vernostný program má aj svoje vlastné pravidlá.

SkyTeam ponúka 2 úrovne členstva vernostného programu: SkyTeam EliteSkyTeam Elite Plus. Každá letecká spoločnosť, ktorá je súčasťou SkyTeamu, má svoje vlastné statusy, tie potom podmieňujú to, na ktorej z 2 úrovní sa nachádzaš. 

SkyTeam Elite

Úroveň SkyTeam Elite môžeš zvyčajne dosiahnuť nazbieraním míľ v minimálnom počte 15000-50000 a/alebo segmentov v minimálnom počte 10-50.

Po jej dosiahnutí sú cestujúcemu automaticky ponúknuté služby ako prioritné odbavenie aj nástup do lietadla, výber preferovaného sedadla a môžu si so sebou zobrať viac/ťažšiu batožinu (vždy je to potrebné preveriť s konkrétnou leteckou spoločnosťou). V prípade vypredaného letu sa na čakacej listine nachádzajú medzi prvými, to isté platí v prípade prideľovania náhradného letu, ak je let zrušený.

SkyTeam Elite Plus

Označenie SkyTeam Elite Plus obvykle vyžaduje viac ako dvojnásobné plnenie podmienok pre dosiahnutie úrovnen SkyTeam Elite. Limit na batožinu je modifikovaný ešte viac ako v prípade SkyTeam Elite členstva, tú môžu cestujúci na úrovni SkyTeam Elite Plus odbaviť medzi prvými. A áno, majú prístup do letiskového salónika spolu s ďalšou osobou. Okrem týchto výhod sú samozrejmosťou všetky služby úrovne SkyTeam Elite.

Letecké spoločnosti aliancie SkyTeam

Aeroflot

Aerolineas Argentinas

Aeromexico

Air Europa

Air France

Alitalia

China Airlines

China Eastern Airlines

China Southern Airlines

Czech Airlines

Delta Air Lines

Kenya Airways

KLM

Korean Air

Middle East Airlines

Saudia

TAROM

Vietnam Airlines

Xiamen Airlines

Zdroj ilustraňcej fotky: Quang Nguyen Duc | Dreamstime.com

5 (100%) 5 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore