Nájdeš nás aj na:

Tipy

Ako sa zbaliť do príručnej batožiny? (Praktické odporúčania)

Už vieme, čo všetko si môžeme zobrať na palubu lietadla, aj to, ako by malo byť zbalené jedlo. Teraz sa poďme pozrieť na to, ako by sme sa mali zbaliť do príručnej batožiny. Tieto praktické rady môžu pomôcť hlavne tým, ktorí cestujú bez nároku na podpalubnú batožinu, tým pádom sa všetky ich veci musia zmestiť do malého kufra.

Reklama

Aká je veľkosť príručnej batožiny?

Závisí to od prepravných podmienok danej leteckej spoločnosti. Váhový limit sa zvyčajne pohybuje okolo 10 kg a príručná batožina by nemala byť väčšia ako 55x40x20 cm. VŽDY však tieto podmienky skontroluj na svojej letenke, v potvrdení rezervácie alebo sa opýtaj našich agentov na zákazníckej linke Pelikana.

 

Na materiáli záleží

Kufre s pevným obalom na kolieskach sú veľmi populárne, a mnohí ich využívajú preto, aby sa v nich nekrčilo oblečenie, nerozbil sa notebook, nebol v ňom bordel atď. My však na cestu lietadlom odporúčame siahnuť po ruksaku alebo kufri z tenšieho materiálu. Keďže tieto sú ľahšie a vďaka flexibilite sa do nich zmestí oveľa viac vecí, počas balenia ti ušetria pár stresujúcich chvíľ.

 

Oblečenie

Mnohí zastávajú názor, že rolovanie oblečenia je ten najpraktickejší spôsob ich zbalenia. Populárna je aj metóda „bundle packing“, kedy všetky kúsky zviažeš do jedného zväzku. Môžeš si to pozrieť vo videu nižšie. Pokiaľ sa ti ani jeden z týchto dvoch spôsobov nepozdáva, tak poskladaj svoje oblečenie klasicky, do štvorcov, obdĺžnikov. V žiadnom prípade však ich nehádž do kufra nesystematicky, „len tak“.

Nezabudni na to, že topánky môžeš využiť ako ďalší voľný priestor: do ich vnútra môžeš odložiť nejaké maličkosti (ponožky, suveníry, bižutériu).

 

Zbytočnosti nechaj doma

Vždy sa dvakrát uisti, či danú vec budeš naozaj potrebovať počas svojej cesty. Neber si so sebou celý bedeker, odfoť si potrebné strany do telefónu. Ak si knihomoľ, na dovolenku si naplánuj radšej viac tenších paperbackov (kníh v papierovej väzbe) ako jednu veľkú kroniku v pevnej väzbe. Ak ti nerobí problém čítanie z čítačky kníh, si zachránený.

 

Na poradí záleží

Ak máš kolieskový kufor, topánky a ťažšie veci daj ku kolieskam, potom nasleduje oblečenie. Elektronika a tekutiny by mali byť posledné v poradí, pretože tieto budeš musieť počas bezpečnostnej kontroly vybrať z batožiny a položiť na pás.

 

Zákazy

O tom, ako by sa mala zbaliť tekutina (kozmetika, jedlo…), sme už písali veľakrát. Krátka rekapitulácia: môžeš si so sebou zobrať maximálne 1 liter tekutiny, tá však musí byť rozdelená do nádobiek s kapacitou max. 100 ml. Tie je potrebné uložiť do priesvitného, uzatvárateľného vrecka.

Nebezpečné predmety sú, samozrejme zakázané, medzi tie sa zaraďujú napríklad aj nožničky alebo dáždniky s ostrými hrotmi.

Tieto zakázané predmety spôsobujú komplikácie na bezpečnostnej kontrole najčastejšie: manikúrová súprava, ktorá obsahuje ostré predmety (pilníky a klieštiky na nechty sú povolené), vreckové nožíky, žiletky, rôzne náradie (klince, kladivo, skrutkovač atď.), orezávače, príbor (nôž a vidlička, detská vidlička so zaoblenými hrotmi je povolená).

 

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky4 hodiny dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky4 hodiny dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky4 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky4 hodiny dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky5 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky23 hodín dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky23 hodín dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore