Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

AirAsia po vzore Ryanairu spoplatní check-in na letisku. Bude to však výrazne lacnejšie

AirAsia po vzore Ryanairu spoplatní check-in na letisku. Bude to však výrazne lacnejšie

Nízkonákladové aerolinky AirAsia spoplatnia odbavenie na letisku, podobne ako to už v minulosti spravil napríklad Ryanair. Rozhodnutie je súčasťou snahy minimalizovať fyzický kontakt v čase pandémie. Aerolinky chcú poplatkami prinútiť ľudí, aby si check-in podľa možností spravili ešte v pohodlí domova.

Reklama

AirAsia začnú účtovať poplatky za check-in od 1. septembra 2020.

Za odbavenie na letisku 4 až 6 eur

Cestujúcim, ktorí sa nevykonajú check-in prostredníctvom webových stránok leteckej spoločnosti alebo mobilnej aplikácie bude za domáce lety účtovaný poplatok 20 malajzijských ringgitov (4 eurá) a 30 malajzijských ringgitov (6 eur) za medzinárodné lety, na ktoré sa však budú vzťahovať určité výnimky.

AirAsia minulý mesiac vykázala najväčšiu štvrťročnú stratu vo svojej histórii. Výnos leteckej spoločnosti so sídlom v Malajzii poklesol o 96%

Nové poplatky za check-in už v minulosti priniesli lowcostové spoločnosti ako Ryanair alebo Spirit Airlines. Treba však poznamenať, že poplatky AirAsia sú výrazne pod úrovňou Ryanairu. Ten si za tento úkon účtuje poplatok vo výške 55 eur.

Americký nízkonákladový dopravca Spirit Airlines si podľa svojich webových stránok účtuje 10 dolárov za palubné lístky, ktoré sa vytlačia na letisku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore