Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aeroflot je mimoriadne štedrý. Poukaz za zrušené lety bude platiť 3 roky

Aeroflot je mimoriadne štedrý. Poukaz za zrušené lety bude platiť 3 roky

Ruská letecká spoločnosť Aeroflot sa rozhodla ponúknuť cestujúcim trojročné poukážky namiesto náhrady peňazí za letenky v dôsledku korona-krízy. Trojročné poukážky sa netýkajú iba tých, ktorí mali zrušené lety, ale aj tých, ktorí si prajú zrušiť svoje letenky na lety, ktoré stále prebiehajú.

Reklama

Doposiaľ ponúkali aerolínie poukážky s využitím maximálne jeden až dva roky.

Uvedená ponuka poukážky namiesto vrátenia peňazí sa vzťahuje na:

  • zrušené rezervácie do Číny od 18. februára
  • zrušené lety do iných medzinárodných destinácií od 5. marca
  • zrušené vnútroštátne trasy od 18. marca

Cestujúci budú môcť požiadať o poukážky po skončení súčasnej izolácie v Rusku, najskôr však 15. mája.

Takmer všetky lety Aeroflotu sú zrušené

Podobne ako mnoho ďalších dopravcov aj spoločnosť Aeroflot musela redukovať svoje lety. Konkrétne až o deväťdesiatštyri percent.

Pandémia už silno zasiahla aj Rusko a krajiná má minimálne do 15. mája povinnú izoláciu. Predaj medzinárodných letov bol zablokovaný až do 1. augusta 2020.

Aeroflot tak v roku 2020 pravdepodobne nezaznamená taký rast, ako minulý rok. V roku 2019 rástol v počte rezervácii o rovných 10 percent.

Ruská vláda už sľúbila spoločnosti Aeroflot finančnú pomoc v objeme 23 miliárd rubľov.

Odporúčame tiež:

Zdroj: SimpleFlying.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore