Nájdeš nás aj na:

Afrika

9 prekvapení, ktoré v sebe skrýva Namíbia a super letenky za 529€!

9 prekvapení, ktoré v sebe skrýva Namíbia a super letenky za 529€!

Namíbia ponúka úžasnú zmes jedinečných zážitkov. Malebné oranžové duny kam až oko dovidí, chatrče obývané domorodými kmeňmi alebo národné parky s bohatým zastúpením divej zveri. Namíbia je plná prekvapení, na ktoré len tak nezabudnete. 

Reklama

Lacné letenky do Namíbie

1. Najväčšie piesočné duny na svete

Oranžové piesočné duny sú v Namíbii atrakciou číslo jedna. Pre fotografov je oblasť Sossusvlei skutočný raj – s meniacim sa svetlom počas dňa sa mení aj farba piesku. Úplnú dokonalosť dosahuje krátko po východe slnka. Ak sa rozhodnete zdolať púšť, čaká na vás známa duna Big Daddy, ktorá má vyše 300 m. Výstup na ňu zvládnete približne za 2 hodiny. Scenériu dotvárajú osamotené stromy akácií, ktoré na horúcej púšti vrhajú vzácny tieň.

2. Malé Nemecko na namíbijskom pobreží

Predstavte si, že stojíte na pobreží Afriky, kocháte sa rozbúrenými vlnami Atlantiku a za vami v mestečku sa domáci rozprávajú po nemecky. Taký je namíbijský Swakopmund, bývalá nemecká kolónia, ktorá si svoj pôvodný šmrnc zachovala dodnes. Toto dovolenkové stredisko, ktoré radi vyhľadávajú aj miestni, ponúka príjemné promenády, reštaurácie, malé obchody a na svoje si tu prídu aj surferi.

3. Cintorín lodí a príbehy o duchoch

Pobrežie kostier alebo Skeleton Coast je najväčším cintorínom lodí na svete. Husté hmly, silné búrky a nemilosrdný príboj potopili v minulosti desiatky lodí. Ich vraky sú stále veľkým turistickým lákadlom. Toto nehostinné, 2 500 km dlhé pobrežie, vďačí za svoj názov aj tisíckam kostier veľrýb a iných zvierat, ktoré umocňujú hrozivú atmosféru.

Ak by ste hľadali ďalší dôvod na zimomriavky, navštíviť môžete Kolmanskop – mesto duchov. Vstúpte do starých obývačiek, nemocníc, koncertnej sály alebo kasína, ktoré sú po kolená zaviate pieskom. Bývalé centrum ťažby diamantov je dnes úplne opustené a ponechané na pospas púšti. Aj preto je často vyhľadávané lovcami paranormálnych javov.

4. Návšteva domorodých kmeňov

Život ako spred 100 rokov? Pre domorodých obyvateľov z kmeňu Himba nič nezvyčajné. Pripravte sa na úžasný kultúrny zážitok. Títo ľudia chodia veľmi sporo odetí, maľujú sa červenou hlinou, chovajú kozy a dobytok a sú mimoriadne priateľskí. Nájdete ich v oblasti Kaokoland, ktorá je najmenej hostinná z celej krajiny. V Namíbii žije 12 rôznych kmeňov, každý so svojimi vlastnými zvykmi a tradíciami.

Zdroj fotografie – CarGe  / Shutterstock.com

5. Safari musí byť

Namíbijské safari v národnom parku Etosha určite stojí za to. Stretnete tu kopu levov, slonov, žiráf, tisíce antilop, zebier, ale aj vzácne nosorožce čierne. Zaparkujte pri jednom z napájadiel a užívajte si pohľad na divokú zver. V lete sú všade navôkol menšie jazierka, ktoré obľubujú kŕdle plameniakov, pelikánov a iného vtáctva. A do toho si ešte predstavte obrovské soľné panvy a krásne savany.

6. Príbehy z doby kamennej

V oblasti Damaraland objavíte maľby kmeňov bušmenov z čias praveku, ktoré sú staré viac ako 6 000 rokov. Twyfelfontein je jedna z najväčších starovekých galérií na svete. Do kameňa sú vytesané podoby zvierat, lovcov, šamanov , tajomné symboly a bájne kreatúry. Iba 10km severne je živé múzeum, v ktorom môžete okúsiť život domorodých bušmenov. Vyskúšať si môžete aj výrobu jednoduchých nástrojov, medicín a loveckých pascí. Alebo si obľúbite miestny tanec a zakladanie ohňa.

7. Najväčší meteorit na svete

V Namíbii sa takmer sto rokov dozadu zrútil 50 tonový meteorit z čistého železa. Pri oraní ho objavil miestny roľník a dodnes si ho môžete obzrieť na jeho farme – Hoba, po ktorej je aj pomenovaný.

8. Tulenia rezervácia

Ako často narazíte na voľne žijúcu kolóniu tuleňov? Na mys Cape Cross ich môžete vidieť až stotisíc po kope. Vyhrievať sa na slnku, loviť ryby alebo sa len tak šantiť vo vode. Pohľad je to krásny a vaše čuchové bunky na to tiež dlho nezabudnú – húf tuleňov údajne veľmi nevonia.

9. Grand Canyon Afriky?

Fish River Canyon je druhý najväčší kaňon na svete. Výhľad do hĺbky až 550m si môžete užiť z vyhliadky alebo si zvoliť dobrodružnú variantu – 5 dňovú túru po kaňone. Tokom rieky sa však svojmu arizonskému bratovi nevyrovná – kvôli častým suchám preteká cez Fish River iba málo vody.

Namíbia je úžasné dobrodružstvo pre všetkých, ktorí chcú zažiť skutočnú Afriku. V ponuke je aj veľké množstvo dostupných ubytovaní, tzv. lodges v rôznych cenových kategóriách. Najlepšie počasie budete mať v Namíbií v období sucha od mája do septembra.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore