Nájdeš nás aj na:

Novinky

Prvý 360-stupňový infinity bazén na svete: Ako sa doň dostaneš?

Prvý 360-stupňový infinity bazén na svete: Ako sa doň dostaneš?

Prvý 360-stupňový infinity bazén s neuveriteľným výhľadom by mal byť postavený na streche londýnskeho mrakodrapu. Ak to ešte stále neznie dostatočne jedinečne, vedz, že sa má bazén nachádzať na 55. poschodí.

Bazén, s ktorého stavbou by sa malo začať v roku 2020, bude postavený z priesvitných akrylových stien. Priehľadné bude aj jeho dno. Má byť postavený v udržateľnom štýle – na vykurovanie bude využívať nadbytočnú energiu z klimatizačného systému budovy. A to bude veru treba, keďže teplota Londýnskeho počasia by zrejme bazén nikdy nevyhriala. Kúpanie bude zážitkom predovšetkým pri západe slnka. V noci má zasa pôsobiť ako trblietavý šperk.

Zdroj: Compass Pools

Všetkým sa však prirodzene vynára v mysli otázka, ako sa doň, pri všetkej úcte k predstavivosti, človek dostane? Ani pri tomto riešení nechýbala architektovi fantázia. Pár stupňové schodíky, ktoré poznáme z bežných bazénov, budú nahradené dokonale premyslenou, priam sci-fi verziou.

Hľadáte niečo netradičné? Navštívte niektorú z týchto 7 destinácií

Návštevníci sa do vody dostanú pomocou otáčavého špirálovitého schodiska postaveného na dverách ponorky, ktorá sa bude dvíhať z podlahy bazénu, keď sa chce niekto dostať dnu aj von. Musíme si vraj predstaviť tubu v tube. Prvá vytvorí priestor vo vode a vzduchovú komoru, druhá spojí schody s hladinou vody. Budú sa dvíhať z nižšieho poschodia, na ktorom majú byť aj prezliekacie kabínky a ďalšie služby. Schody zvonkajšej strany budovy dizajnér zamietol, lebo by to zničilo krásny výhľad.

zdroj: Compass Pools

Systém bude riadený PLC (programovateľným logickým regulátorom), ktoré sa používajú v priemysle na automatizáciu procesov a zabezpečujú to, že všetky ventily i zámky môžu byť spustené len v správnom čase. Čo sa bude návštevníkom javiť ako hladký, jednoduchý proces, je v skutočnosti zložitou technickou operáciou.

Bazén je výnimočný aj samotným zámerom. Tie štandardné sú totiž väčšinou postavené len ako dodatok, no v tomto prípade ide o hlavný stavebný prvok. Dizajnéri sa najskôr rozhodli pre bazén a až potom uvažovali, čo postavia pod ním.

zdroj: Compass Pools

Horné poschodia budovy v Londýne sú navrhnuté pre 5-hviezdičkový hotel, luxusné obchody, byty a wellness. Bazén bude prístupný ich obyvateľom a hosťom.

Nezmeškaj super ceny:

Zdroj informácií: insider.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 hodinu dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO3 hodiny dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd3 hodiny dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB4 hodiny dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk85 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY18 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf24 hodín dozadu
Ďaleký ostrov Guam za parádnu cenu: https://t.co/rzdEshnVFi24 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore