Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Hľadáte niečo netradičné na rok 2019? Navštívte niektorú z týchto 7 destinácií

Od Džibutska a Pakistanu, po Uruguaj či Kosovo. Zažite nadšenie z objavovania nových pamiatok a kultúr na týchto úžasných výletoch do miest, o ktorých ste možno predtým ako o destináciách vôbec nepremýšľali. Toto je 7 nezvyčajných destinácií, ktoré sme si pre vás pripravili.

Objavte africký pokal Džibutsko

Presuňte sa do vzdialenej krajiny, plávajúcej popri vodách jedného z najslanších jazier na svete. Vyberte sa hľadať žralokov veľrybích v zálive Tadjoura, ktorí sú napriek svojmu hrozivému výzoru pre človeka celkom neškodní. Pripravte sa na výnimočné zážitky z turistiky i potápania a fascinujúci pohľad do života kočovných kmeňov. Len málo krajín na svete (možno s výnimkou Islandu) ponúka takú zvláštnu zmes krajinných scenérií. Džibutsko je plné vyhasnutých sopiek, horúcich prameňov, slaných plytčín, lesov a odľahlých pláží. Čo tomuto málo navštevovanému pokladu Afriky chýba vo veľkosti, to vyvažuje svojou krásou.

Rozmanité kúty Kosova

Jedno z najrozmanitejších krajín v Európe oznámilo v roku 2008 nezávislosť od Srbska. Ak ste túto krajinu už navštívili, určite viete koľko architektonických skvostov zo stredoveku v nej možno vidieť. Ak ste to ešte nestihli, vyberte sa s nami vychutnať si Ottomanskú architektúru v meste Prizren a ochutnať lahodné víno v oblasti Rahoveci. Nevynechajte ani nádherné kláštory Gračanica, Dečane a Peć a vydajte sa k dychberúcemu kaňonu Rugova. Nezabudnite popri tom objavovať miestne balkánske chute.

Aktívna dovolenka v Andorre

Krajina, uhniezdená medzi Francúzskom a Španielskom, úchvatná Andorra je ideálnym miestom pre milovníkov vzrušenia. Ak hľadáte adrenalínovú zábavu, vedzte, že každý deň vám tu prinesie novú vzrušujúcu aktivitu. Vyberte sa cyklistickou trasou popri hore Port de Cabus, pyrenejskom priechode na Andorransko-španielskych hraniciach či údolím Cortals. Vyskúšajte i rafting na divokých vodách riek. Okúste miestnu kultúru a jedlo, v ktorých sa snúbi zmes katalánčiny, španielčiny a francúzštiny.

Vydajte sa do hĺbky Kajmanských ostrovov

Objavte fascinujúcu a pompéznu stránku Kajmanských ostrovov na svojej karibskej dovolenke. Stroskotané lode, potápanie a nádherný podmorský život. Kajmanské vody sú čistučké, príjemne teplé a vhodné pre všetkých potápačov, od začiatočníkov po profesionálov. Takmer polovica obyvateľov tohto kozmopolitného miesta pochádza zo zahraničia. Miestna kultúra je živá, predovšetkým v meste Bodden Town a East End. Preskúmajte severnú oblasť a tzv. sesterské ostrovy Cayman Brac and Little Cayman a objavujte svieže lesy, rozmanité vtáctvo, tajomné jaskyne a nerušené pláže.

Nechajte sa prekvapiť Pakistanom

Počnúc Islamabadom, pokračujte do Láhauru, až k indickej hranici. Prekypujúce mestá juhu ležia popri starobylých mestečkách severnej Indie, zatiaľ čo drsný sever ostáva divokou hranicou. Medzi nimi nájdete roztrúsené zrúcaniny a vyprahnuté púšte. Západný hrebeň Himalájí zahŕňa K2, druhú najvyššiu horu sveta. Tých, ktorí sa krajinu plnú rozporov rozhodnú navštíviť, za jej dverami okrem napätia a niekoľkých neodporúčaných oblastí, čaká i pohostinná atmosféra, vypínajúca sa na pozadí púštnych pevností, sultánov a arabských nocí.

Odhaľte uruguajské pôvaby

Vitajte v Uruguaji. Jeho hlavné kozmopolitné mesto Montevideo vás zabaví na niekoľko hodín, vo vašom objavovaní však pokračujte ďalej, smerom juhovýchodne a navštívte i malebné mestečko Colonia. Za party náladou a futuristickou architektúrou vyrazte do Punta del Este. Ani tu ešte krásy Uruguajskej východnej republiky nekončia. Vydajte sa pozorovať voľne žijúce zvieratá pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu, namočte sa do vôd horúcich prameňov v Río Uruguayi alebo si zajazdite na koni pri panoráme, kde sa obrovské polia rozprestierajú ako oceány.

Objavte skryté kúty Južnej Ameriky

Preskúmajte niektoré z posledných nedotknutých dažďových pralesov a ponorte sa do rozmanitej divočiny naprieč Francúzskou Guianou, Guyanou a Surinamom, ležiacich jedna vedľa druhej na juhoamerickom kontinente. Ich stratený svet je plný delfínov, kozmodrómov, zelene a divočiny. Dych vám vyrazia veľkolepé vodopády Kaieteur Falls, štyrikrát vyššie ako Niagarské. Navštívte domorodé komunity, priučte sa ich fascinujúcim kultúram a vychutnajte si bohaté kulinárske dedičstvo regiónu.

Zdroj fotografií: Dreamstime.com

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore