Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Poriadne vzrušenie a horské dráhy – 25 najlepších zábavných parkov Nemecka

Poriadne vzrušenie a horské dráhy – 25 najlepších zábavných parkov Nemecka

Či už plánujete akčnú dovolenku alebo trochu oddychu od každonného stereotypu, zábavné parky ponúkajú skvelú zábavu a sú obľúbené najmä pre rodiny s deťmi. A v Nemecku si je naozaj z čoho vyberať! Najťažšia úloha bude len vybrať, ktorý navštívite ako prvý.

Reklama

1. Heide Park Resort

Heide Park Resort bol otvorený v roku 1978 a je jeden z najväčších zábavných parkov v Nemecku.

V tomto parku môžete zažiť Colossos, najvyššiu drevenú horskú dráhu na svete. Na ďalšej dráhe sa môžete ponoriť až priamo do čelustí chobotnice. Vaše srdce bude búšiť, to vám zaručíme! Park ponúka atrakcie a dobrodružstvo skutočne pre všetkých. V parku sa tiež organizujú pravidelné podujatia a predstavenia s delfínmi a rôzne iné kaskadérske kúsky.

Source: Heide-Park Soltau GmbH

2. Skyline Park

V tomto bavorskom zábavnom parku sa môžete tešiť na viac ako 60 atrakcií 60 atrakcií a jázd, ktoré ponúkajú hodiny zábavy pre všetkých.

Zažite jazdu na divokej vode Sky Rafting, ktorá patrí tie najlepšie atrakcie. Rovnako vzrušujúca je aj motokárová dráha – noha na plyn, a idete! Každé dieťa dostane možnosť sa nachvíľu cítiť ako pretekár Formuly 1. Ak ste vždy chceli jazdiť na horskej dráhe pod hviezdnou oblohou, môžete to zažiť na špeciálnych večerných akciách parku.

3. Zábavný park Funny World

Tento krásny rodinný zábavný park v meste Kappel-Grafenhausen, v blízkosti francúzskych hraníc, ponúka pestrú škálu zábavných aktivít a atrakcií pre rodiny s deťmi vo veku od dvoch do desiatich rokov.

S viac ako 50 jazdami a aktivitami na výber nie je šanca sa nudiť. Na väčšine jázd môžu rodičia sprevádzať aj svojich najmenších. Môžu tiež navštíviť tematické minigolfové ihrisko v africkom štýle – jedinečnú atrakciu v Nemecku. Hráči idú na lov bodov medzi slony, opice, levy a žirafy. Deti si tiež môžu zaskákať na trampolíne, spustiť sa na šmýkľavke alebo sa zahrať vo farebnom boxe! Obľúbenou aktivitou je aj horolezectvo, a to buď na horolezeckých stenách alebo lezeckej sieti. Ak chcete krátky oddych od všetkých aktivít, prečo neskúsiť detskú zoo?

Vďaka širokému spektru atrakcií od vodných jázd po lanovky a pekné miesta na relaxáciu a odpočinok, tento zábavný park sľubuje skvelý deň pre celú rodinu.

4. Rodinný zábavný park Tolk-Schau

Rodinný zábavný park Tolk-Schau, ktorý sa nachádza pri Baltskom mori je najsevernejším zábavným parkom v Nemecku. So svojimi mnohými zábavnými atrakciami je to skutočný hit medzi rodinami s malými deťmi.

Tolk-Schau je rodinný zábavný park uprostred nedotknutej prírody v medzi Severným a Baltským morom. A čo park ponúka? Najlepší spôsob, ako ho objaviť, je jazda na železnici. Nasleduje horská dráha a bláznivé bicykle, obrovská trampolína či jelení park, jazda na kanáli cez krajinu trpaslíkov, minigolf, stolný tenis, železničné múzeum a mnohé ďalšie.

5. Letný tobogánový park Ibbenbüren a rozprávkový les

Letný tobogánový park Ibbenbüren je obľúbenou destináciou pre rodiny. Nachádza sa v krásnom lese Teutoburg a nájdete tu aj rozprávkový les!
Tento nádherný lesopark každoročne láka množstvo návštevníkov, ktorí hľadajú zábavu, zábavu a dobrodružstvo. Nie ste expert na rozprávky?

Po návšteve letného tobogánového parku Ibbenbüren môžete byť! Nájdete tu všetko od trpasličích a elfských svetov a vysnívaných hradov až po tajomné jaskyne. Rozprávkový les očarí všetkých, ktorí ho navštívia. Môžete sledovať trpaslíkov pri práci v podzemnej jaskyni alebo ich vidieť v hrnčiarstve či kováčstve.

V tomto rozprávkovom svete sa môžete stať hosťom v krčmárskom hostinci alebo obdivovať rytierske hrady.

6. Klotten Wildlife and Leisure Park

Tento zábavný park sa nachádza vo vinárskej dedinke Klotten a atrakcie si tu môže užiť celá rodina.

Návšteva parku Klotten Wildlife and Leisure Park sľubuje rodinám a milovníkom prírody zábavný a nezabudnuteľný deň v prírode. Fanúšikovia rýchlych jázd si užijú horskú dráhu Hot Ride, ktorá vás zavedie na dych berúce turné skalnatou krajinou sopky.

Medzi ďalšie zábavné atrakcie patria trampolíny, detské kolotoče, jazda na divokej vode, lanovka, šmýkačky či horolezecká veža. V neposlednom rade tu nájdete aj bábkové divadlo, ktoré predstavuje nádherné príbehy pre všetky vekové kategórie.

7. Bayern Park

Bayern Park je rozsiahly raj s viac ako 80 atrakciami pre celú rodinu a roky obľúbeným favoritom. Zažijete tu jazdecký areál, detskú horskú dráhu či rafting na divokej vode. Tí, ktorí hľadajú miernejšie tempo, tu nájdu aj menej náročne atrakcie, cez detskú železnicu až cez krajinu trpaslíkov.

Zábavným je aj náučný chodník, kde sa návštevníci všetkých vekových kategórií dozvedia o správaní zvierat. Deti, ktoré stále sršia energiou, sa môžu vyšantiť na obrovskej trampolíne.

8. Bubenheimer Spieleland

Bubenheimer Spieleland, zábavný park medzi Kolínom a Aachenom, je obľúbeným zábavným parkom pre rodiny s deťmi. Práve pre najmenších ponúka najviac atrakcií. Kde začať? Park ponúka rôzne šmýkačky, vodné ihrisko, nafukovacie člny, bludisko, lezecké steny, motokárovú dráhu aj trampolíny. Postarané je aj o športovcov, na svoje si prídu basketbalisti, volejbalisti aj futbalisti. Zvládnutie bludiska je skutočnou výzvou a vyžaduje si rozumové a orientačné zručnosti.

9. Zábavný park BELANTIS

Zábavný park BELANTIS sa nachádza len 10 km južne od Lipska a ponúka fantastickú zábavu pre celú rodinu. Je otvorený od roku 2003 a je najväčším zábavným parkom vo východnom Nemecku.

Tento zábavný park sa môže pochváliť viac ako 60 atrakciami v ôsmich tematických svetoch, ako aj dvomi malebnými jazerami. Nájdete tu údolie faraónov, krajinu grófov, ostrov rytierov aj prérie indiánov. Nebojácni návštevníci sa môžu tešiť na jednu z najstrmších horských dráh či vzrušujúcu divokú jazdu cez najväčšiu pyramídu Európy.

BELANTIS je jediný zábavný park na svete, kde môžete získať svoj vodičský preukaz na Segway. Pre tých najmenších park ponúka dostatok priestoru na experimentovanie a učenie sa: začínajúci pretekári tu môžu súťažiť s ostatnými v púštnej rally!

10. Zábavný park Tripsdrill

Zábavný park Tripsdrill, ktorý sa nachádza medzi Stuttgartom a Heilbronnom, je jedným z najstarších zábavných parkov v Nemecku. Známy je pre svojich viac ako 100 atrakcií a múzeí.

Dobrodružstvo a zábava vás tu neminie. Akonáhle vstúpite do parku, ocitnete sa uprostred starej dedinskej ulice s malebnými drevenými domami. Odtiaľ si môžete vziať lanovku a tešiť sa fantastickým výhľadom.

Menej adrenalínovou alternatívou môže byť jazda loďou pre námorníkov po jazere Mühlensee. V Tripsdrille sa bude celá rodina baviť od chvíle, keď do parku vstúpia!

Source: Erlebnispark Tripsdrill GmbH & Co. KG

11. Zábavný park FORT FUN

FORT FUN sa nachádza uprostred malebnej prírody Sauerlandu a je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. K jeho mnohým veľkolepým atrakciám patrí najdlhšia letná sánkarská dráha v Európe aj rafting na divokej vode.

Divoký západ na západe Nemecka? Ak tomu neveríte, navštívte park FORT FUN a presvedčte sa sami! Toto miesto ponúka približne 40 jázd a atrakcií, ako aj celý rad zážitkov z divokého západu. Zažite vzrušenie z horolezectva na novej lezeckej stene Gipfelstürmer, ktorá sa nachádza na najvyššom mieste v parku. Skutočný kovboj sa v sedle cíti ako doma – a na FORT FUN sa môžete vydať na jazdu na koni rovnako ako na Divokom západe. Ak dávate prednosť vzrušeniu z horskej dráhy, Speed Snake a Devil’s Mine sú práve pre vás.

12. Europa-Park v Rust

Ak ste ešte neboli v Europa-Parku v Rust, potom niet na čo čakáť! Europa-Park sa nachádza v juhozápadnom Nemecku medzi mestami Freiburg a Offenburg a je najväčším zábavným parkom v nemecky hovoriacich krajinách a jedným z mála, ktorý je otvorený aj v zime.

Ak prídete do Europa-Parku hľadáť zábavu, vzrušenie a dobrodružstvo, nebudete sklamaní! V areáli Europa-Parku nájdete všetko, čo by ste si mohli želať, a aj viac. Toto miesto je skvelou kombináciou adrenalínových jázd, krásnych parkov, ale aj detského divadla.

Stredisko je rozdelené na európske tematické oblasti plné viac ako 100 atrakcií a podujatí, ktoré prekonajú aj tie najvyššie očakávania. Horská dráha Silver Star, ktorá je jednou z najvyšších oceľových horských dráh v Európe vám zaručene dodá dávku adrenalínu. Nemenej vzrušujúce sú letové simulátory, 4D kino a ďalšie interaktívne atrakcie. Súčasťou zážitku je aj jedenie v jednej z tematicky zameraných reštaurácií. Od konca novembra do začiatku januára sa park premieňa na zimnú zázrak s celým radom zimných atrakcií až do Vianoc a Silvestra.

13. Rekreačné stredisko Schloss Dankern

Barokový hradný zámok Schloss Dankern ponúka množstvo voľnočasových aktivít pre celú rodinu a je centrom výnimočného rekreačného strediska v Harene.

Nezáleží na tom, či tu strávite len jeden deň alebo celú dovolenku, nuda nebude mať šancu. Areál ponúka viac ako 200 aktivít. Deti sa môžu hrať na rytierov na obrovskom zámku Drago, alebo sa zábaviť na obrovskom tobogáne. Spielland ponúka šmykľavky, klzisko, skákacie hrady, lezecké steny, bazén, šípky či jazdu na poníkoch – ideálna kombinácia pre mladých dobrodruhov. Celé rodiny sa môžu zabaviť na motokárach či zahrať si bedminton aj bowling.

14. Rozprávkový les Märchenwald

Neďaleko od jazera Starnberg sa nachádza krásny tematický Märchenwald, rozprávkový les, ktorý ponúka mnohé atrakcie aj prekvapenia. Kolotoče a šmýkľavky rozhodne potešia najmä tých najmenších. Dobrodružnejší môžu vyliezť na horskú dráhu.

Medzi ďalšie zaujímavosti patria výlety na železnici, návšteva čarovnej dediny a samozrejme veľa rozprávkových domov. Prejsť sa môžete aj v korunách stromov a ak sa nebojíte výšok, navštíviť horolezecký park.
Pre najmenších je tu detský kútik, zatiaľ čo starší sa môžu odvážiť preskúmať labyrint.

15. Plohn Theme Park

Pri vchode do tohto zábavného parku, nachádzajúceho sa v mestečku Logenland vo Vogtlande medzi mestami Plauen a Zwickau, vás privíta hovoriaci strom ešte pred tým, ako sa odveziete do sveta vzrušujúcich dobrodružstiev a atrakcií.

Tento park je vhodný pre deti a je rozdelený do rôznych tematických svetov s viac ako 70 atrakciami. Patrí medzi ne Wild West Town s rodeom, japonská záhrada s drakom či prírodný park. Nájdete tu tiež drevenú horskú dráhu El Toro. Vzrušujúca raftová jazda cez Dinoland vás zavedie späť do pravekých časov, kde môžete vidieť životne veľké a desivo realistické draky, krokodíly a dinosaury. Príbehy bratov Grimmovcov ožijú v čarovnom rozprávkovom lese.

16. Freizeit-Land Geiselwind

Freizeit-Land Geiselwind je fantastický zábavný park, ktorý ponúka zábavu a pre rodiny s deťmi vo veku od štyroch rokov.

Vo Freizeit-Land Geiselwind objavíte viac ako sto atrakcií, ktoré ponúkajú všestrannú rodinnú zábavu. Park má pre každého niečo – vzrušenie z horských dráh až po detské kolotoče, mágiu, aktívne učenie na náučných chodníkoch a výstavách a všetky divy prírody v zoo. Môžete si tiež vychutnať panoramatický výhľad na jazde T-Rex Tower. Ale pozor! Jazda môže vyzerať pomaly, čaká vás však voľný pád!

Pohyblivé 4D kino vás odvedie na dobrodružstvo, kde musíte poraziť nepriateľské roboty. Ilúziu tvoria pohyblivé plošiny, 3D okuliare a špeciálne efekty.

17. Zábavný park Lochmühle

Už viac ako 40 rokov je zábavný park Lochmühle obľúbeným zábavným parkom. Nachádza sa v obci Wehrheim na úpätí kopcov Taunus, v blízkosti kúpeľného mesta Bad Homburg.

Tento priestranný zábavný park ponúka ako hlavnú atrakciu zvieratá a prírodu a to v podobe miniatúrnej farmy a zoo. Zažiť tu môžete tiež jazdu na poníkoch, jazdu na horskej dráhe, vodnú bobovú dráhu aj hranie minigolfu – Lochmühle je jednoducho jedno veľké dobrodružné ihrisko, kde môžete mnoho zažiť! Park ponúka zábavu a rozmanitosť od jari do jesene, s viac ako 100 atrakciami a aktivitami.

18. Hansa-Park Resort

Pre drvivú väčšinu turistov, ktorí trávia svoju dovolenku na pobreží Baltského mora, sa návšteva parku Hansa-Park v zálive Lübeck stala dovolenkovým rituálom.

Vynikajúci mix prírody, histórie a jázd – tento nemecký rodinný zábavný park pri mori nie je len taký priemerný zábavný park. Rozpráva príbeh zo stredoveku, námorníctva a obchodu, slobody a dobrodružstva, príbehu, ktorý sa stal legendou, ale je stále veľmi živý: príbeh hanzovného dedičstva v Európe. Celá rodina tu bude mať dosť času na to, aby tu mala čo objavovať aj pár dní. 125 unikátnych atrakcií, veľkolepé kaskadérske predstavenia a tematické svety sú zaručenou zábavou.

Source: HANSA-PARK Freizeit- und Familienpark GmbH & Co. KG

19. Zábavný park Ruhpolding

Zábavný park Ruhpolding je očarujúcim svetom pre deti. Nachádza v srdci idylického horského lesa uprostred nádhernej nedotknutej scenérie Álp.
Medzi atrakcie v parku patrí jazda na vláčiku, horolezecká oblasť Kraxel Max či Babyland pre najmenších.

Nachádzajú sa tu aj ateakcie ako labyrint s rôznymi pohybujúcimi sa výjavmi, zajazdiť si môžete na bláznivých bicykloch s deformovanými kolesami a populárne je aj skákanie na trampolíne. Všetky hlavné atrakcie sú kryté, takže návšteva stojí za to aj v zlom počasí!

20. Zábavný park Traumland

Zábavný park Traumland sa nachádza v meste Sonnenbühl-Erpfingen a ponúka širokú škálu zábavných atrakcií vrátane rozprávkového lesa, jazdy na poníkoch, detského ihriska, strašidelného hradu, detskej zoologickej záhrady či autodráhy. Navštíviť môžete aj jaskyňu Bärenhöhle. Tento zázrak prírody otvára úžasný podzemný svet všetkým, ktorí ho navštívia.

21. LEGOLAND Deutschland Resort

V bavorskom mestečku Günzburg, jednu hodinu od Mníchova a Stuttgartu, sa nachádza krajina, kde každý môže byť skutočným hrdinom – LEGOLAND Deutschland Resort, ktorý bol v roku 2012 ocenený cenou Parkscout Public Award za „najlepší detský zábavný park“.

Vrcholom rodinného zábavného parku LEGOLAND, ktorého veľkosť zodpovedá 26 futbalovým ihriskám, je Miniland. Slávne európske mestá a krajiny sú tu vystavené v mierke 1:20 s použitím viac ako 55 miliónov obyčajných tehál LEGO. Nájdete tu tiež detailné tematické oblasti Adventure Land, LEGO X-treme, LEGO City, Kráľovstvo rytierov aj Pirátsku krajinu.

Budúci vynálezcovia môžu vytvoriť a naprogramovať svoje vlastné LEGO roboty v LEGO MINDSTORMS Centre a ďalšia generácia architektov môže stavať vysoké mrakodrapy v LEGO Build & Test Center. LEGO podmorský svet vás vezme na cestu cez potopené mesto Atlantis – okrem skutočných žralokov a tropických rýb sa v akváriu a okolí akvária nachádza 50 modelov vyrobených z viac ako jedného milióna tehál LEGO.

22. Zábavný park Phantasialand

Tento park navštívilo množstvo medzinárodných hviezd, vrátane Michaela Jacksona. Phantasialand viackrát vyhral rôzne ocenenia, rodinne orientovaný zábavný park sa nachádza v Brühlu, asi 20 km od Kolína. Otvorený je aj v zimnej sezóne.

Návštevníci Phantasialand zažijú atrakcie, ktoré zaručujú mimoriadnu zábavu a dobrodružstvo. Park je rozdelený do 6 tematicky zameraných oblastí, kde si celá rodina užije vzrušenie. Tí najmenší si môžu vychutnať veľký výber detských jázd. Pre tých najodvážnejších sú tu vysokorýchlostné horské dráhy TARON a RAIK.

Ďalšími zaujímavými atrakciami sú Black Mamba, Talocan a Mystery Castle – všetky nepochybne adrenalínové zážitky. V prípade, že sa chcete trochu schladiť, postarajú sa o to vodné jazdy Chiapas a River Quest.

23. Ravensburger Spieleland

Ravensburger Spieleland je otvorený od roku 1998 a je domovom „najväčšej herne“ na svete. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi vo veku od 3 rokov. Park sa nachádza medzi Ravensburgom a Bodamským jazerom. Park ponúka sedem tematických svetov s viac ako 60 zábavnými jazdami a atrakciami!

V Ravensburger Spieleland si najmenší môžu užívať sánkarsku dráhu Fix & Foxi alebo si užiť 60-metrový tobogán. Na starších tu čaká divoká raftingová jazda. Pre hladošov je tu k dispozícii aj kuchyňa s výbornou ponukou jedál. Nachádza sa tu aj cirkusová a čarovná škola. A čo zábava a hry? Čakajú vás tu aj rôzne záhady, hádanky a spoločenské hry. V autoškole si deti môžu precvičiť pravidlá cestnej premávky v elektromobiloch s pomalou rýchlosťou a dokonca si urobiť skúšobný vodičák!

Source: Ravensburger Spieleland

24. PLAYMOBIL FunPark

Do PLAYMOBIL FunPark-u sa môžete vybrať po celý rok! Vnútorné a vonkajšie priestory s rozlohou 90 000 m² ponúkajú všetky druhy zábavy pre deti vo veku od 3 rokov.

PLAYMOBIL FunPark je obľúbenou atrakciou pre všetky rodiny s deťmi a má skvelú polohu na kopci. Medzi nadrozmerné aktivity parku patrí svetová loď s priemerom 17 metrov, stredoveký hrad, zrúcanina džungle, americká indiánska dedina, bane so zlatom či chodník na objavovanie dinosaurov. Pobaviť sa môžete aj na divokom západe, nehovoriac o všetkých možnostiach na precvičenie lezenia a šplhania.

Ďalšou zábavnou atrakciou je centrum HOB s rozlohou 5 000 m²: od neohrozených Vikingov, odvážnych rytierov a romantických rozprávkových hradov až po moderné mestské bývanie – v tomto krytom meste PLAYMOBIL sa deti môžu hrať s verziami pôvodných hier PLAYMOBIL.

Farebné vodné člny na jazere sú ideálne pre začínajúcich námorných kapitánov vo veku tri a viac rokov. PLAYMOBIL FunPark je obľúbený aj vďaka pravidelným špeciálnym podujatiam. Či už je to detský karneval, popoludňajšie hry alebo množstvo iných zábavných aktivít.

25. ZOO a dobrodružný park Jaderberg

Zoologická záhrada a zábavný park Jaderberg je dobrodružný park, a zoologická záhrada v jednom. Jeden deň na jeho prebádanie ani nebude stačiť! Park ponúka horské dráhy, futbalové ihrisko, bludisko či trampolíny. Deti sa môžu tešiť na výhľad z detského ruského kolesa alebo na jazdu na vlastnej železnici.

V tomto zábavnom parku môžete ísť aj na safari na Jade Express, aby ste videli žirafy, alebo cestovali loďou do džungle. Vrcholom dobrodružného parku je realistické stvárnenie stepí Afriky, kde môžete sledovať pasúce sa žirafy, zebry a iné zvieratá, či pozorovať, ako si pštros skutočne strká hlavu do piesku!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore