Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 tipov na výlet, ktoré stihneš počas dovolenky v Španielsku

10 tipov na výlet, ktoré stihneš počas dovolenky v Španielsku

Španielsko nie je len Madrid, Barcelona či nekonečné pláže. Ak máš chuť vzdialiť sa od návalu turistov, vydaj sa objavovať pôvabné španielske mestečká. Tu je desať tipov, kam vyraziť.

1. Frigiliana, Andalúzia

Región na juhu Španielska je doslova obsypaný malými dedinkami s bielymi domami. Frigiliana leží v kopcoch a je jednou z najlepšie udržiavaných. Po návšteve dediny získaš veľmi jasnú predstavu, ako juh Španielska vyzeral, keď ho mali pod kontrolou Arabi. Prechádzka malebnými uličkami ti aj s prestávkou na kávu zaberie maximálne dve hodiny. Z Málagy sa do Frigiliany dostaneš za necelú hodinu.

3* hotely v Andalúzii s raňajkami od 227 EUR PREJSŤ NA PONUKU

2. Ronda, Andalúzia

Ďalšie andalúzske mestečko, ktoré stojí za návštevu. Ronda sa nachádza vo vnútrozemí, asi hodinu a pol od Málagy. Pod mestom sa rozprestiera 120 metrov hlboký kaňon. V minulosti bola Ronda rozdelená na dve časti – maorskú a španielsku. V 18. storočí mesto spojili mostom. V dnešnej Ronde nájdeš masívne maorské múry, kúpele a úchvatné výhľady.

3. Castellfollit de la Roca, Katalánsko

Ak dovolenkuješ na katalánskom pobreží, za tvoju pozornosť určite stojí Castellfollit de la Roca. Mestečko leží na strmom, 50 metrov vysokom zráze. Domy v renesančnom štýle sú postavené natesno. Celková rozloha mesta je len jeden kilometer štvorcový.

3* a 4* hotely v Katalánsku s raňajkami alebo polpenziou od 157 EUR PREJSŤ NA PONUKU

4. Cadaqués, Katalánsko

Spomínané biele dedinky nájdeš aj v Katalánsku. Do Cadaqués chodil čerpať inšpiráciu aj Salvador Dalí. Nečudo – do dediny sa dá dostať len jednou úzkou cestou, preto tu návaly turistov nezažiješ. Užiješ si pohľad na domčeky v kubánskom štýle, uličky vydláždené mačacími hlavami a výhľad na more a prístav plný farebných lodičiek. Z Barcelony sa sem dostaneš približne za dve hodiny.

5. San Vicente de la Barquera, Kantábria

Staré rybárske mestečko na severnom pobreží. Za rímskych čias slúžilo ako nedobytná pevnosť. Zo všetkých strán je obklopené vodou, no ponúka tiež výhľady na okolité hory. Z Bilbaa cesta trvá hodinu a pol. Ak sa sem rozhodneš zájsť, nevynechaj ani okolité pláže, najmä známu Merón, ktorá je ocenená modrou vlajkou.

6. Cudillero, Astúria

Tak, ako mnohé astúrske pobrežné mestečká, aj Cudillero leží na kopci. Kolujú o ňom legendy, že ho osídlili už Vikingovia, prvá zmienka o meste sa však datuje do 15. storočia. Najväčšou atrakciou sú určite farebné domčeky a rybacie hody. Vždy podvečer sa rybári vracajú so svojimi úlovkami a ty si v miestnej taverne môžeš vychutnať tie najčerstvejšie ryby a morské plody. Najbližšie väčšie mesto je Gijón.

7. Llastres, Astúria

Llastres je ďalšia typická rybárska dedina. Okolo rybárčenia sa tu točí takmer všetko, preto určite nevynechaj známy rybí trh. Okrem toho sa v dedine môžeš pokochať historickými stavbami z 15. storočia. Astúria je inak veľmi daždivý región, ideálny čas na návštevu je preto práve teraz – od júna do septembra.

8. Alcalá del Júcar, Kastília- La Mancha

Vo vnútrozemí, asi dve hodiny od Valencie leží stredoveké mesto Alcalá del Júcar. Pôvodne to bolo maorské sídlo s domami vstavanými do jaskýň, ktoré slúžili na udržianie stabilnej teploty po celý rok. Okrem maorských zrúcanín v meste nájdeš aj najstaršiu arénu na býčie zápasy v Španielsku.

9. Mogarraz, Kastília- León

Mestečko úplne izolované od civilizácie. Rozprestiera sa medzi horami a národným parkom a dodnes si uchováva stredoveké tradície. Architektúru Mogarrazu ovplyvnili najmä Arabi a Židia. Mesto je preslávené šperkárskou tradíciou a typickými výšivkami.

Zdroj fotografie: Alfonsodetomas Dreamstime.com

10. Sóller, Mallorka

Ak dovolenkuješ na Mallorke, mal by si si do programu zaradiť mestečko Sóller. Z hlavného mesta Palma sa doň dostaneš historickým vláčikom z roku 1912. Cesta vedie cez pomarančové a citrónové sady a olivové záhony. V samotnom meste budeš vdychovať históriu a vôňu pomarančových kvetov. Medzi miestne delikatesy patrí ryba na cesnakovej omáčke a čerstvý pomarančový džús z lokálnej produkcie.

2*, 3* a 4* hotely na španielskych ostrovoch od 217 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Bol tento článok inšpiratívny? Odporúčame aj 10 neobyčajných miest Španielska, ktoré musíte vidieť a ak miluješ španielske pláže, vybrali sme 10 najkrajších, pozri si náš rebríček.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 hodinu dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO3 hodiny dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd3 hodiny dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB4 hodiny dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk85 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY18 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf24 hodín dozadu
Ďaleký ostrov Guam za parádnu cenu: https://t.co/rzdEshnVFi24 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore