Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 najkrajších pláží Španielska

10 najkrajších pláží Španielska

Španielsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácii a my sa tomu vôbec nečudujeme. Krásne počasie, veselí ľudia, siestu strieda fiesta – proste všetko čo si počas prázdnin môžete priať. Prinášame vám rebríček 10 najkrajších pláži, ktoré čakajú kým ich objavíte. Španielske pobrežie, Baleáry alebo Kanárske? Je to z každého rožku trošku.

1. Cala d´Hort, Ibiza

Iba 20 minút autom z hlavného mesta Ibiza je vzdialená pláž Cala d´Hort. Má krásny piesok, čistú vodu a dokonalý výhľad. Priamo oproti je totiž grandiózna skala Es Vedrá. Vraví sa, že ide o tretie najmagnetickejšie miesto na svete a zblbnú tu aj kompasy. Vieme potvrdiť, že západy slnka sú tu naozaj magické.

2. La Concha, San Sebastian

La Concha je mestská pláž obľúbeného letovisko na severozápade Španielska – San Sebastián. Je dlhá takmer kilometer a pol, ale nerátajte, že tu nájdete kľudné zákutia. Býva tu dosť ľudí, ktorí sú však súčasťou jej pulzujúceho dovolenkového života.  Z jednej strany rušná promenáda, z druhej strany Atlantický oceán a z bokov  strážia zátoku zelené vrchy. V 19. storočí poslali na La Concha španielsku kráľovnú ako súčasť liečenia. Odvtedy sa stala obľúbeným miestom viacerých kráľovských rodín., takže ak budete mať oči na stopkách, možno uvidíte aj dovolenkárov s modrou krvou.

Zdroj: Madrugada Verde/ Shutterstock.com

3. Es Trenc, Malorka

Es Trenc je najkrajšou plážou Malorky. Zároveň je asi jediná pláž na ostrove, ktorá zostala ako tak prírodná a nie je obklopená hotelmi a reštauráciami. Je súčasťou národného parku, má jemný piesok a tyrkysové more jej dotvára exotický vzhľad. Napriek tomu, že je dlhá 2km a takpovediac dobre zašitá, počas sezóny je veľmi vyhľadávaná turistami.

4. Playa de Aiguablava, Costa Brava

Je z najkrajších pláži v Katalánsku je práve Playa de Aiguablava. A nečudo – je to úžasná lagúna s priezračnou vodou a jemným pieskom. V okolí nájdete hneď niekoľko príjemných reštaurácií a barov. Ak sa sem chystáte v hlavnej sezóne, radšej si privstaňte a príďte skôr, aby ste si chytili dobrý flek a nemali problém s parkovaním.

5. El Cotilo,  Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Masový turizmus tu ale nezažijete. Vybrať z dokonalých pláži bolo priam nemožné, ale náš tip je El Cotilo. Nachádza sa pri malej pôvodne rybárskej dedinke s rovnakým názvom, ktorá ponúka príjemné reštaurácie s lokálnym jedlom, tapas bary a starý prístav s čarovnou atmosférou. Na rozdiel od väčšiny pláži v Španielsku tu nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj – pláž má kilometre a ak ste ochotní zájsť ďalej, nájdete nerušené miesta.

Zdroj: Dziewul / Shutterstock.com

6. Las Salinas, Ibiza

Ak sa chystáte na Ibizu práve kvôli povestným klubom a tešíte sa na všetky tie párty, pláž Las Salinas je pre vás ako stvorená. Celý deň sa tu striedajú DJ-y, je tu more mladých ľudí a veľa barov. La Salinas má však toho v talóne omnoho viac – obohnaná píniovými lesíkmi s mimoriadne slaným morom, ktoré vás bude nadnášať, predstavuje jedno z najkrajších miesta na Ibize.

Zdroj:  Alex Tihonovs/ Shutterstock.com

7. Papagayo, Lanzarote

Lanzarote je dokonalé miesto plné kontrastov. Drsná scenéria vulkanického ostrova v kombinácii s nádhernými, kilometre-dlhými plážami dostane každého. Jedna z najkrajších pláži ostrova je práve Papagayo. Zátoka, ktorá je zbokov chránená útesmi je obľúbeným miestom domácich aj turistov. Dovidíte z nej až na ďalší ostrov Kanárov – Fuerteventuru.

8. Cala Comtessa, Malorka

Táto malá kúzelná zátoka sa ukrýva medzi píniovými lesíkmi a z mora je chránená krásnymi skalami. Má jemný piesok a more je dlho plytké a čisté, preto je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ak nemáte k dispozícii auto, na Cala Comtessa sa dostanete pohodlne autobusom s hlavného mesta Palma.

9. Torremolinos, Costa del Sol

Letovisko Torremolinos lemované 7 kilometrovým pobrežím s jemným pieskom, je rozdelené na štyri pláže. Je to jedno z najvyhľadávanejších miest na Costa del Sol, a preto nečakajte, že tu nájdete súkromie. Dlhočizná promenáda, plno príjemných barov, reštaurácií, obchodíkov a neutíchajúci ruch. Za to tu však zažijete tú pravú španielsku dovolenkovú atmosféru, ktorá je úžasná.

Zdroj:  nito / Shutterstock.com

10. La Barrosa, Cadíz

Neďaleko Gibraltáru pri letovisku Cadíz sa nachádza známa a mnohými milovaná španielska pláž La Barrosa. Je dlhá vyše 7km, má jemný piesok a úžasnú atmosféru. Veľkej obľube vďačí najmä tomu, že si tu každý príde na svoje – jeden jej koniec je plný reštaurácií, barov, tapas barov a tiahne sa tu vybudovaná promenáda. Ten druhý je pokľudný, vhodný pre rodiny s deťmi a pre milovníkov pokojného čítania si pod slnečníkom. La Barrosa je vyhľadávaným miestom pre fanúšikov vodných športov ako je surf alebo windsurf.

pláž

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore