Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajšie pláže v Španielsku? Nájdete ich na ostrovoch

Najkrajšie pláže v Španielsku? Nájdete ich na ostrovoch

Španielsko je jednou z najobľúbenejších destinácii Slovákov aj tento rok a my sa tomu vôbec nečudujeme. Krásne počasie, veselí ľudia, siestu strieda fiesta – proste všetko čo si počas prímorskej dovolenky môžete priať. Prinášame vám rebríček najkrajších ostrovných pláži, ktoré čakajú kým ich objavíte. Lákajú vás viac Baleáry alebo Kanárske? Je to z každého rožku trošku. Toto sú podľa nás najkrajšie pláže v Španielsku:

Reklama

1. Cala d´Hort, Ibiza

Iba 20 minút autom z hlavného mesta Ibiza je vzdialená pláž Cala d´Hort. Má krásny piesok, čistú vodu a dokonalý výhľad. Priamo oproti je totiž grandiózna skala Es Vedrá. Vraví sa, že ide o tretie najmagnetickejšie miesto na svete a zblbnú tu aj kompasy. Vieme potvrdiť, že západy slnka sú tu naozaj magické.

2. Es Trenc, Malorka

Es Trenc je najkrajšou plážou Malorky. Zároveň je asi jediná pláž na ostrove, ktorá zostala ako tak prírodná a nie je obklopená hotelmi a reštauráciami. Je súčasťou národného parku, má jemný piesok a tyrkysové more jej dotvára exotický vzhľad. Napriek tomu, že je dlhá 2km a takpovediac dobre zašitá, počas sezóny je veľmi vyhľadávaná turistami.

3. El Cotilo,  Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Masový turizmus tu ale nezažijete. Vybrať z dokonalých pláži bolo priam nemožné, ale náš tip je El Cotilo. Nachádza sa pri malej pôvodne rybárskej dedinke s rovnakým názvom, ktorá ponúka príjemné reštaurácie s lokálnym jedlom, tapas bary a starý prístav s čarovnou atmosférou. Na rozdiel od väčšiny pláži v Španielsku tu nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj – pláž má kilometre a ak ste ochotní zájsť ďalej, nájdete nerušené miesta.

Zdroj: Dziewul / Shutterstock.com

4. Las Salinas, Ibiza

Ak sa chystáte na Ibizu práve kvôli povestným klubom a tešíte sa na všetky tie párty, pláž Las Salinas je pre vás ako stvorená. Celý deň sa tu striedajú DJ-y, je tu more mladých ľudí a veľa barov. La Salinas má však toho v talóne omnoho viac – obohnaná píniovými lesíkmi s mimoriadne slaným morom, ktoré vás bude nadnášať, predstavuje jedno z najkrajších miesta na Ibize.

Zdroj:  Alex Tihonovs/ Shutterstock.com

5. Papagayo, Lanzarote

Lanzarote je dokonalé miesto plné kontrastov. Drsná scenéria vulkanického ostrova v kombinácii s nádhernými, kilometre-dlhými plážami dostane každého. Jedna z najkrajších pláži ostrova je práve Papagayo. Zátoka, ktorá je zbokov chránená útesmi je obľúbeným miestom domácich aj turistov. Dovidíte z nej až na ďalší ostrov Kanárov – Fuerteventuru.

6. Cala Comtessa, Malorka

Táto malá kúzelná zátoka sa ukrýva medzi píniovými lesíkmi a z mora je chránená krásnymi skalami. Má jemný piesok a more je dlho plytké a čisté, preto je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ak nemáte k dispozícii auto, na Cala Comtessa sa dostanete pohodlne autobusom s hlavného mesta Palma.

Cestujem do Španielska, čo potrebujem?

Slovenskí turisti (okrem detí do 6 rokov) prichádzajúci do Španielska z krajín EÚ môžu vstúpiť do krajiny po predložení niektorého z nasledovných potvrdení:

A) Osvedčenie o očkovaní resp. očkovací certifikát: potvrdenie musí byť vydané príslušnými orgánmi krajiny pôvodu a na vstup sa dá použiť 14 dní po dátume podania poslednej dávky kompletného očkovacieho programu. Očkovacia látka musí byť povolená Európskou agentúrou pre lieky alebo WHO – aktuálne sú to všetky dávky vakcíny, ktorými sa na Slovensku očkuje (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson) okrem látky Sputnik V.

Osvedčenie o očkovaní musí obsahovať minimálne tieto informácie:

 1. Meno a priezvisko držiteľa certifikátu
 2. Dátum očkovania s uvedením dátumu poslednej podanej dávky
 3. Typ podanej vakcíny
 4. Počet podaných dávok / kompletný rozvrh
 5. Vydávajúca krajina
 6. Identifikácia inštitúcie vydávajúcej očkovací preukaz

ALEBO

B) Negatívny test PCR / AG test – v prípade antigénu musí ísť o typ testu, ktorý je uvedený v spoločnom zozname Európskej komisie, vydané do 48 hodín pred príchodom do Španielska. Ak si nie ste istí, máme aj tip, kde si v Bratislave môžete spraviť antigén v angličtine, ktorý bude akceptovaný.

ALEBO

c) Osvedčenie o zotavení sa z COVID-19 (dôkaz o prekonaní choroby): vydané príslušným orgánom alebo lekárskou službou najmenej 11 dní po prvom diagnostickom teste typu (PCR, TMA, LAMP) s pozitívnym výsledkom. Platnosť osvedčenia uplynie 180 dní od dátumu odobratia vzorky. Osvedčenie musí obsahovať aspoň tieto informácie:

 1. Meno a priezvisko držiteľa
 2. Dátum odberu prvého pozitívneho diagnostického testu na SARS-CoV-2
 3. Typ vykonanej skúšky
 4. Krajinu, v ktorej sa test uskutočnil

Doklad o negatívnom teste, očkovací certifikát alebo prekonaní COVID-u môžu byť vystavené v španielčine, angličtine alebo tiež vo francúzštine a nemčine. V prípade, že nie je možné vystaviť potvrdenie v niektorých jazykoch, musí byť preložené certifikovaným tlmočníkom a úradne overené.

Pre vstup maloletých osôb mladších ako 6 rokov nie je potrebné pri vstupe na španielske územie dokladať potvrdenie o negatívnom teste.

Pozri si aktuálnu ponuku akciových leteniek alebo leteckých pobytov. Najkrajšie pláže v Španielsku začínajú super letenkami:

Akciové letenky na španielske ostrovy

Článok vznikol v spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.

Prečítaj si aj:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Za každú minútu v Dubaji „zarobíš“ jednu mílu od Emirates. Tomu hovoríme ďalší dôvod ísť na tohtoročné EXPO 2020 https://t.co/xojHw3qB7s #tipy3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Wellness pobyt v Piešťanoch so 4*hotelom, procedúrami aj polpenziou za 120€ https://t.co/ITDTlx0AS1 #dovolenky4 hodiny dozadu
Poď s nami do Zadaru a Dubrovníka jednou cestou! (video) https://t.co/Z0nrlycrXG #cestopisy7 hodín dozadu
5 TOP exotických destinácií, kde môžeš stráviť bezpečnú dovolenku aj počas pandémie https://t.co/VxcJasF80F #letenky8 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Baku + letenky od 60€! https://t.co/vGEBUYY6gf #letenky9 hodín dozadu
Azerbajdžan otvorí hranice 5. augusta. Ku vstupu treba očkovanie alebo imunitu na COVID a tiež negatívny test https://t.co/M0S8FnuzBN #letenky9 hodín dozadu
Emirates budú v auguste lietať s dvojpodlažným Airbusom A380 už aj na Maurícius https://t.co/YfTOgG20TC #novinky9 hodín dozadu
Krásne Porto za výbornú cenu od 33€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky10 hodín dozadu
Rím z Viedne alebo Bratislavy za super ceny od 29€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky10 hodín dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore