Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajšie pláže v Španielsku? Nájdete ich na ostrovoch

Najkrajšie pláže v Španielsku? Nájdete ich na ostrovoch

Španielsko je jednou z najobľúbenejších destinácii Slovákov aj tento rok a my sa tomu vôbec nečudujeme. Krásne počasie, veselí ľudia, siestu strieda fiesta – proste všetko čo si počas prímorskej dovolenky môžete priať. Prinášame vám rebríček najkrajších ostrovných pláži, ktoré čakajú kým ich objavíte. Lákajú vás viac Baleáry alebo Kanárske? Je to z každého rožku trošku. Toto sú podľa nás najkrajšie pláže v Španielsku:

Reklama

1. Cala d´Hort, Ibiza

Iba 20 minút autom z hlavného mesta Ibiza je vzdialená pláž Cala d´Hort. Má krásny piesok, čistú vodu a dokonalý výhľad. Priamo oproti je totiž grandiózna skala Es Vedrá. Vraví sa, že ide o tretie najmagnetickejšie miesto na svete a zblbnú tu aj kompasy. Vieme potvrdiť, že západy slnka sú tu naozaj magické.

2. Es Trenc, Malorka

Es Trenc je najkrajšou plážou Malorky. Zároveň je asi jediná pláž na ostrove, ktorá zostala ako tak prírodná a nie je obklopená hotelmi a reštauráciami. Je súčasťou národného parku, má jemný piesok a tyrkysové more jej dotvára exotický vzhľad. Napriek tomu, že je dlhá 2km a takpovediac dobre zašitá, počas sezóny je veľmi vyhľadávaná turistami.

3. El Cotilo,  Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Masový turizmus tu ale nezažijete. Vybrať z dokonalých pláži bolo priam nemožné, ale náš tip je El Cotilo. Nachádza sa pri malej pôvodne rybárskej dedinke s rovnakým názvom, ktorá ponúka príjemné reštaurácie s lokálnym jedlom, tapas bary a starý prístav s čarovnou atmosférou. Na rozdiel od väčšiny pláži v Španielsku tu nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj – pláž má kilometre a ak ste ochotní zájsť ďalej, nájdete nerušené miesta.

Zdroj: Dziewul / Shutterstock.com

4. Las Salinas, Ibiza

Ak sa chystáte na Ibizu práve kvôli povestným klubom a tešíte sa na všetky tie párty, pláž Las Salinas je pre vás ako stvorená. Celý deň sa tu striedajú DJ-y, je tu more mladých ľudí a veľa barov. La Salinas má však toho v talóne omnoho viac – obohnaná píniovými lesíkmi s mimoriadne slaným morom, ktoré vás bude nadnášať, predstavuje jedno z najkrajších miesta na Ibize.

Zdroj:  Alex Tihonovs/ Shutterstock.com

5. Papagayo, Lanzarote

Lanzarote je dokonalé miesto plné kontrastov. Drsná scenéria vulkanického ostrova v kombinácii s nádhernými, kilometre-dlhými plážami dostane každého. Jedna z najkrajších pláži ostrova je práve Papagayo. Zátoka, ktorá je zbokov chránená útesmi je obľúbeným miestom domácich aj turistov. Dovidíte z nej až na ďalší ostrov Kanárov – Fuerteventuru.

6. Cala Comtessa, Malorka

Táto malá kúzelná zátoka sa ukrýva medzi píniovými lesíkmi a z mora je chránená krásnymi skalami. Má jemný piesok a more je dlho plytké a čisté, preto je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ak nemáte k dispozícii auto, na Cala Comtessa sa dostanete pohodlne autobusom s hlavného mesta Palma.

Ako cestovať do Španielska?

Španielsko od 23. novembra 2020 vyžadovalo od väčšiny európskych cestujúcich potvrdenie o negatívnom COVID teste. Tým, ktorí do krajiny pricestujú bez negatívneho PCR testu hrozí mastná pokuta. Výlet do tejto nádhernej krajiny odporúčame naplánovať najskôr na jún roka 2021. Španielska vláda sa chce vo väčšej miere otvoriť turistom po tom, čo zaočkuje 30 – 40 percent svojej populácie. Pôvodným plánom bolo dosiahnuť 70 percent. Španielsko víta spustenie digitálnych COVID pasov a naznačilo, že k sebe pustí turistov, ktorí budú mať negatívny test, imunitu alebo očkovanie na COVID.

Kanárske ostrovy vyžadovali od cestujúcich test pri ubytovaní v turistickom zariadení aj pred zavedením potreby PCR testu pri vstupe do krajiny. Navyše, stále platí, že pri ceste na Kanárske ostrovy a ubytovaní v hoteli má cestujci automaticky bezplatné COVID poistenie.

Pozri si aktuálnu ponuku akciových leteniek alebo leteckých pobytov. Najkrajšie pláže v Španielsku začínajú super letenkami:

Akciové letenky na španielske ostrovy

Článok vznikol v spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.

Prečítaj si aj:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slnečný a historický Cyprus v lete od 46€! https://t.co/XxY2DgPdvd #letenky14 hodiny dozadu
Navštív slnečné Alicante na jar alebo v lete od 25€ https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky14 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň na Malte s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 379€ https://t.co/OjsaMXZCUB #dovolenky15 hodiny dozadu
EURO 2020: Futbalové Majstrovstvá Európy začínajú v júni, letenky ešte stále stíhaš! https://t.co/qzSVvEHQdq #letenky17 hodiny dozadu
Kam ísť na bicykel? Tipy na zážitkovú dovolenku od Bratislavy až po Tatry https://t.co/GLilue6Usb #cestopisy18 hodiny dozadu
Španielsko, Taliansko i Chorvátsko. Veľmi lacné letenky na leto od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky18 hodiny dozadu
Malta je síce malá, ale nude šancu nedá. 15 fantastických aktivít (aj pre bohémov) https://t.co/6oSQepyrU2 #cestopisy18 hodiny dozadu
Najkrajšie túry na Slovensku. 7 tipov našej redakcie, od Rozsutca až po Gerlach https://t.co/Rsd5KUFKEp #cestopisy18 hodiny dozadu
Najkrajšie túry na Slovensku. 7 tipov našej redakcie, od Rozsutca až po Gerlach https://t.co/Rsd5KUXm2Z #cestopisy18 hodiny dozadu
Letenky do Burgasu na august od 56€! (priamy let z Viedne) https://t.co/mrL5OXAvLp #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore